dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Cena bardzo wysoka, prawda jest taka że każde urządzenie oparte na COP=1 przekaże tyle kwh energii cieplnej ile pobierze elektrycznej, w przypadku układów wodnych dochodzą jeszcze straty hydrauliczne.

    JUż lepiej może coś takiego https://allegro.pl/oferta/new-energy...a-de66b9dfae24
    Stary czynnik
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Stary czynnik
    a w czym on jest gorszy ?

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Owszem pozostaje w budynku ale została bezcelowo wyprodukowana przez urządzenie grzewcze i oddana po drodze a nie w pomieszczeniu docelowym. Nie wynaleziono centralnego wodnego wifi póki co.
    Przy regulacji strefowej nie ma bezcelowej energii. Jezeli tylko urzadzenie grzewcze ma mozliwosc modulacji mocy to taka regulacja mninmalizuje te straty. Dla przypomnienia przewyzszenie ciągłe podkreslam ciagle o 1 oC ponad temeraturę zadaną w całym okresie grzewczym to strata ok 6-7 %. Przy regulacji strefowej i ciagłej to nikła czesc z 6-7%,
    szacuje ze nie wiecej jak 1-1,5% całosci zapotrzebowania na ciepło budynku. Demonizujesz wielkosc tych strat. Oczywiscie wymaga to regulacji temperatury, ale kto takiej w nowej instalacji nie ma?
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 04-11-2020 o 23:27

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    a w czym on jest gorszy ?
    pewnie w tym że za chwile przestanie być dostępny i w przypadku ubytku uzupełnienie będzie wiązało się albo z szukaniem czynnika na "czarnym rynku" , albo będzie trzeba przerabiać PC żeby jakoś ten nowy czynnik ogarnęła. W najgorszym wypadku zostaniesz z bezużytecznym urządzeniem z którego będziesz mógł sobie zrobić jedynie stolik pod grilla albo dużą doniczkę na tuje

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karasso Zobacz post
    pewnie w tym że za chwile przestanie być dostępny i w przypadku ubytku uzupełnienie będzie wiązało się albo z szukaniem czynnika na "czarnym rynku" , albo będzie trzeba przerabiać PC żeby jakoś ten nowy czynnik ogarnęła. W najgorszym wypadku zostaniesz z bezużytecznym urządzeniem z którego będziesz mógł sobie zrobić jedynie stolik pod grilla albo dużą doniczkę na tuje
    A może jakieś potwierdzenie definicji tej "chwili" bo stary czynnik jest powszechny w nowym agd więc nie wiem skąd pomyśł o wycofaniu w ciagu chwili

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    A może jakieś potwierdzenie definicji tej "chwili" bo stary czynnik jest powszechny w nowym agd więc nie wiem skąd pomyśł o wycofaniu w ciagu chwili
    do 2025. Tak ciężko wygooglowac czynnik R410A ??
    Czyli pewnie wtedy kiedy wasze klimy i PC zaczną się sypać. I Bedzie płacz hehe

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karasso Zobacz post
    do 2025. Tak ciężko wygooglowac czynnik R410A ??
    Czyli pewnie wtedy kiedy wasze klimy i PC zaczną się sypać. I Bedzie płacz hehe
    ja mam R-32 i klimę z maja tego roku.

  8. #28

    Domyślnie

    Piece soniczne to ściema o ładnej nazwie. Człowiek, który miał mieć dystrybucję tego, w bardzo rozsądny sposób podszedł do tematu. Wpierw zamontował u siebie na jeden sezon. Po sezonie w pośpiechu zdemontował ten wynalazek i zrezygnował z tematu handlowania tym. Tak jak ktoś opisał COP 1 do 1. Przy obecnych cenach energii to bardzo drogie ogrzewanie.

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pele1710

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-220
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam,
    Czy jest może jakiś użytkownik który ma u siebie taki kocioł soniczny, lub Walczaka i mógłby napisać jak to wygląda w użytkowaniu... Jakie są koszty ogrzewania w jakim domu itp. itd.
    Opinie są różne ale dużo piszą że jest to mega sprawne urządzenie.
    Może by zainstalował u siebie... Razem z fotowoltaika.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał pele1710 Zobacz post
    Witam,
    Czy jest może jakiś użytkownik który ma u siebie taki kocioł soniczny, lub Walczaka i mógłby napisać jak to wygląda w użytkowaniu... Jakie są koszty ogrzewania w jakim domu itp. itd.
    Opinie są różne ale dużo piszą że jest to mega sprawne urządzenie.
    Może by zainstalował u siebie... Razem z fotowoltaika.
    Koszty ogrzewania są identyczne jak w przypadku ogrzewania kotłem Kospel lub Elterm lub jakimkolwiek innych kotłem elektrycznym. Zawsze to bedzie COP=1. A ile dokladnie to trzeba policzyc, ozc powie jaka bedzie wielkos energii do ogrzewania, koszty wynikaja c ceny tej energii.

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pele1710

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-220
    Posty
    11

    Domyślnie

    Tak wiem że COP 1 ale w tym Walczaka są rury w kształcie gwiazdy. Mówią i piszą że potrzebne jest mnie energii do ogrzania tej samej ilości wody. Dlatego zapytałem o użytkowników którzy może się z tym spotkali i doświadczyli tej nowości

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał pele1710 Zobacz post
    Tak wiem że COP 1 ale w tym Walczaka są rury w kształcie gwiazdy. Mówią i piszą że potrzebne jest mnie energii do ogrzania tej samej ilości wody. Dlatego zapytałem o użytkowników którzy może się z tym spotkali i doświadczyli tej nowości
    cudów niema aby podnieść temperaturę wody o 1K trzeba dostarczyć 4,19 kJ na każdy kg wody i żadne supersoniczne cuda tego nie zmienia.

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pele1710

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-220
    Posty
    11

    Domyślnie

    Czyli co sugerujecie że lepiej postawić na pompę ciepła bo ma COP średnio około 3 ? Jak myślicie co lepsze ? Dopytuje ponieważ chcę zmienić kocioł pelletowy bo założyłem fotowoltaika 6 kwp, tylko mam jeszcze nie ocieplony dom i od września do teraz poszło mi już 2 tony pelletu.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Nie ma siły aby przy tych kotłach COP był większy niż 1,0.
    Będzie COP = 0,99.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał pele1710 Zobacz post
    Czyli co sugerujecie że lepiej postawić na pompę ciepła bo ma COP średnio około 3 ? Jak myślicie co lepsze ? Dopytuje ponieważ chcę zmienić kocioł pelletowy bo założyłem fotowoltaika 6 kwp, tylko mam jeszcze nie ocieplony dom i od września do teraz poszło mi już 2 tony pelletu.
    2 tony pelletu od wrzesnia masz dom o powierzchni 300-350m2??? bo jeśli nie to olej pome ciepła a zbieraj na porządna termomodernizację...

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pele1710

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-220
    Posty
    11

    Domyślnie

    Właśnie nie... mój dom to 130m2 z 1988r. Pustak żużlowy podwójny plus pustka w środku. Niczym nie ocieplony. To co pompa ciepła nie da rady u mnie ?

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pele1710 Zobacz post
    Mówią i piszą że potrzebne jest mnie energii do ogrzania tej samej ilości wody.
    Nieuki, co pierwszej zasady termodynamiki nie znajo.

  18. #38

    Domyślnie

    No osobiście mam lodówkę z sprężarką akustyczną sprawdza się i cicha

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karasso Zobacz post
    do 2025. Tak ciężko wygooglowac czynnik R410A ??
    Czyli pewnie wtedy kiedy wasze klimy i PC zaczną się sypać. I Bedzie płacz hehe
    spoko propan zastąpi bez problemu tyko bodajże 1/3 mniej bo efektywniejszy. Sa filmiki z ładowaniem propanu do klimy w autach

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.658

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    spoko propan zastąpi bez problemu tyko bodajże 1/3 mniej bo efektywniejszy. Sa filmiki z ładowaniem propanu do klimy w autach
    Sam ładowałem propan do auta i działa jak ta lala .

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony