dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 115
  1. #21
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Przecież ty ostatnio się chwaliłeś, że kupiłeś sobie kopciucha śmieciucha 10kw więc nie wciskaj kitu.
    Nie kopciucha śmieciucha tylko porządny dolniak mpm 10 kw ale nie dla siebie tylko dla syna jako dodatek do domu który też mu kupiłem miałbym więcej siana to pewnie bym mu fundnął jakąś gruntówkę ale jest jak jest , też będzie dobrze .

  2. #22
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Daj znać jak zaczniesz przestawiać sterty cegiełek szamotowych, słyszałem, że producent dodaje w gratisie całą paletę cegieł szamotowych oraz zadymiać całą kotłownie a zapominałem dodać w tym kopciuchu śmieciuchu otwieranie drzwiczek zasypowych łomem jest w standardzie, mam nadzieje, że już zrobiłeś odpowiednie zapasy smaru miedzianego?

    Mam nadzieje, że automatyczne, odpopielanie, odwieszanie opału i odpychanie otworu przegrody już zamontowałeś?
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 08-11-2020 o 20:51

  3. #23
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Daj znać jak zaczniesz przestawiać sterty cegiełek szamotowych, słyszałem, że producent dodaje w gratisie całą paletę cegieł szamotowych oraz zadymiać całą kotłownie a zapominałem dodać w tym kopciuchu śmieciuchu otwieranie drzwiczek zasypowych łomem jest w standardzie, mam nadzieje, że już zrobiłeś odpowiednie zapasy smaru miedzianego?

    Mam nadzieje, że automatyczne, odpopielanie, odwieszanie opału i odpychanie otworu przegrody już zamontowałeś?
    Takie rzeczy jak wymieniasz dzieją się tylko głąbom , spokojna będzie dobrze poradzimy się .

  4. #24
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Aha czyli potwierdzasz to co mówił przedstawiciel handlowy tego chłamu, przed zakupem tego kopciucha śmieciucha należy koniecznie zmierzyć IQ

    PS
    Jak go odpalisz to się pochwal jak pięknie sadzi i kopci.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 08-11-2020 o 21:10

  5. #25
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Pochwalę się jak pięknie czysto i oszczędnie pali węglem a nie jakimś tam drewnem , na węglu te kociołki chodzą rewelacyjnie

  6. #26
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Sypnij Bogdanki,Marcela albo Rydułtowy , będzie kopcić jak opętany a sadzy będziesz miał tyle, że będziesz taczkami wywoził.
    Czyste spalanie to ostani przymiotnik z jakim można łączyć tego kopciucha 5 klasy kopcenia.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 08-11-2020 o 21:55

  7. #27
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Tych węgli poza Rydułtowami u mnie nie ma (Rydułtowy są ale to koksujący węgiel i odpada ) mam na składzie dwa węgle do wyboru i tanio czyli Piast oraz Chwałowice obydwa płomienne .

  8. #28
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Będziesz popiół taczkami wywoził i rusztował co 1h.
    Po ile ten Rydułtowy ???

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Czyste spalanie to ostani przymiotnik z jakim można łączyć tego kopciucha 5 klasy kopcenia.
    Pisałem Ci że sam kocioł to połowa sukcesu czystego spalania. Musisz pamiętać że w powietrzu jest tylko 20% tlenu a reszta to praktycznie azot czyli czynnik chłodzący. Można to zobrazować porównaniem ultra czysto ale mało oszczędnie. Kompromisem pomiędzy ultra czystym spalaniem i mieszczącym się w normie jest właśnie MPM DS.
    Będziesz popiół taczkami wywoził i rusztował co 1h.
    Bez przesady wszystko zależy od tego co tam wrzuci. Osobiście polecam węgiel ZIEMOWIT lub coś podobnego. Szkoda że wycofali węgiel brunatny na którym fajnie pracują DS-y.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 09-11-2020 o 00:22

  10. #30
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Węgiel brunatny dalej można kupić Czeski ok 21mj tylko cała wanna 24 tony wchodzi w rachubę ale tak czy siak się to opłaci .https://www.olx.pl/oferta/ekogroszek...tml#889782ec3b

  11. #31
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...comment=360798

    Do łempełemu czeski najlepszy
    Będziesz miał dobry przepał za wszystkie czasy
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...comment=361002

  12. #32

    Domyślnie

    Ten dom od 30 lat nie był ogrzewany?

    Sprawdź, czy na pewno ma odbiór.

    Zrób sobie wyliczenie na CP tylko na piętro.
    Do wyniku dodaj ze 20%, tak by starczyło na utrzymanie dodatniej temperatury na parterze i poddaszu.
    Po zamieszkaniu teściów, dom i tak chcesz ocieplić.
    Moc kotła wtedy i tak będzie za duża.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  13. #33

    Domyślnie

    Sprzedawca zakończył budowę w tym roku i ma wydane zaświadczenia o możliwości zamieszkania, i teraz poprostu chce go sprzedać. Nie nie był wcześniej użytkowany i ogrzewany.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Przecież ty ostatnio się chwaliłeś, że kupiłeś sobie kopciucha śmieciucha MPM 10kw więc nie wciskaj kitu.
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Daj znać jak zaczniesz przestawiać sterty cegiełek szamotowych, słyszałem, że producent dodaje w gratisie całą paletę cegieł szamotowych oraz zadymiać całą kotłownie a zapominałem dodać w tym kopciuchu śmieciuchu otwieranie drzwiczek zasypowych łomem jest w standardzie, mam nadzieje, że już zrobiłeś odpowiednie zapasy smaru miedzianego?
    Mam nadzieje, że automatyczne, odpopielanie, odwieszanie opału i odpychanie otworu przegrody już zamontowałeś?
    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Takie rzeczy jak wymieniasz dzieją się tylko głąbom , spokojna będzie dobrze poradzimy się .
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Aha czyli potwierdzasz to co mówił przedstawiciel handlowy tego chłamu, przed zakupem tego kopciucha śmieciucha należy koniecznie zmierzyć IQ
    PS
    Jak go odpalisz to się pochwal jak pięknie sadzi i kopci.
    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Pochwalę się jak pięknie czysto i oszczędnie pali węglem a nie jakimś tam drewnem , na węglu te kociołki chodzą rewelacyjnie
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Sypnij Bogdanki,Marcela albo Rydułtowy , będzie kopcić jak opętany a sadzy będziesz miał tyle, że będziesz taczkami wywoził.
    Czyste spalanie to ostani przymiotnik z jakim można łączyć tego kopciucha 5 klasy kopcenia.
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Będziesz popiół taczkami wywoził i rusztował co 1h.
    Po ile ten Rydułtowy ???
    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Węgiel brunatny dalej można kupić Czeski ok 21mj tylko cała wanna 24 tony wchodzi w rachubę ale tak czy siak się to opłaci .https://www.olx.pl/oferta/ekogroszek...tml#889782ec3b
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...comment=360798
    Do łempełemu czeski najlepszy
    Będziesz miał dobry przepał za wszystkie czasy
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...comment=361002
    Ja tu w swojej sprawie - po zdanie znawcy mpm-a przyszedłem. Pozdrawiam i sukcesu życzę w wyborze kotła.

  15. #35
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    J jeszcze co to znawcą MPM-a nie jestem ale z wiarygodnych źródeł wiem że na węglu mpm działa wyśmienicie ,kupiłem 8-10 kw bo grzane będzie narazie tylko sam parter ok 80m2 , będzie do tego też mały buforek z odzysku po hydroforze 370 litrów instalacja czysto grawitacyjno bez pompki co w przyszłości za kilka lat podłogówka .to nie dla mnie tylko syna i jak sobie zarobi to resztę sam sobie ogarnie .

  16. #36
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Już odpaliłeś tego kopciucha?
    Czy może szybciej wywalasz tego kopciucha niż go montowałeś.
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...comment=358351
    To kopcące padło nawet nie spełnia 5 klasy w kotlowni, powinni zakazać sprzedaży tego kopciucha śmieciucha mpma.

    CDN.
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...comment=541409
    Nawet do kotłowni kopci.
    Pyta się czy sadza na wymienniku to normalna sprawa Jak spala niecałkowicie żółtym płomieniem to oczywiście, że normalna.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 16-11-2020 o 21:27

  17. #37
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Ja tu w swojej sprawie - po zdanie znawcy mpm-a przyszedłem. Pozdrawiam i sukcesu życzę w wyborze kotła.
    Zabezpieczaj, zabezpieczaj, zatapetuj wszystkie ściany niechaj wszyscy się dowiedzą o kopciuchu śmieciuchu mpemie.

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fragless87 Zobacz post
    Dzięki wielki za odpowiedzi! Kocioł 24kw za duży? To taka 19:
    https://allegro.pl/oferta/kociol-pie...taz-9846226484
    Plus zapalarka i panel domowy powinno wystarczyć?
    Bojler 300l dla 2+1 i za jakiś czas teście będzie wystarczający?
    Tak ten wystarczyć powinien, po więcej informacji najlepiej dzwonić lub pisać @ bo teraz w sezonie wysokim na kotły jak widać baaardzo rzadko mam czas na forum a tym bardziej na tłumaczenie hejterom pokroju DUNIA.MD podstawowych spraw.

    Bojler 300 l wystarczy z zapasem na 5 osób [u mnie na 4 wystarcza 140 l].

    Zapalarka działa bardzo dobrze przy ekogroszku i pewnie niebawem wyprze odpalanie ręczne z kotłów niczym kiedyś elektryczne rozruszniki w samochodach wyparły korby ...
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    tłumaczenie hejterom pokroju DUNIA.MD podstawowych spraw.
    Nie tobie oceniać mój "pokrój" Olimpie. Jakich spraw zapalarki w kotle na ekogroszek. Kocioł na ekogroszek prawidłowo ustawiony powinien pracować non-stop a zapalarka w nim to zbędny gadżet. Takie gadżety to możesz wciskać nieznającym tematu potencjalnym kupcom, którzy całe życie mieszkali w bloku.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 25-11-2020 o 18:09

  20. #40
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    A już wiem MPM na ekogroszek z podajnikiem nie ma zapalarki to zapalarka zbędna
    Jedyne co tu wciskasz to kit o MPM
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 25-11-2020 o 20:39

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony