dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 115
  1. #41
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Kryzys
    Jak tam przepał MPM
    Dobry przepał nie
    Kup MPM mówili będzie fajnie mówili
    Toż to zwykły górniak Defro 20kw ma mniejszy przepał i większą sprawność od tego łempełemu
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 11-12-2020 o 19:11

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Toż to zwykły górniak Defro 20kw ma mniejszy przepał i większą sprawność od tego łempełemu
    Człowieku ogarnij się lub wezwij inteligentniejsze posiłki. Z każdego twojego słowa bije niemiłosierna zazdrość że MPM ma certyfikat a twój na oponach odrzucili w fazie składania dokumentacji.

  3. #43
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    No jeśli mam być szczery a zawsze taki jestem to na plus mpm to że faktycznie czysto spala wręcz niewiarygodnie i to tyle natomiast wg mnie do górniaka nie może startować z wydajnością i szybkością nagrzewania , wiem jestem na nauce jazdy tym kotłem to i błedy i instalacja stara grawitacyjna bez bojlera jeszcze z ok 150-180 litrów wody ale żeby zagrzać to do 80 stopni potrzebne mu 3 godziny oraz wiadro węgla a potem następne 3 godziny kolejne wiadro węgla , w moim domu jak jeszcze miałem górniaka defro to jedno wiadro wystarczyło aby zagrzać całą instalację i dać ciepło przez co najmniej 7godzin na słabym węglu do 15 na np Rydułtowach . ale żeby nie było to będzie to jeszcze testowane ba nawet podłączę stary górniak 8 kw ktoś mi za darmo takiego dał a że jest czas i dlaczego nie .

  4. #44

    Domyślnie

    No jeśli mam być szczery a zawsze taki jestem to na plus mpm to że faktycznie czysto spala wręcz niewiarygodnie i to tyle
    Kiedy pokażesz jakim płomieniem w nim jarasz - kiedy wymiennik pokarzesz – NIGDY, bo taki szery jestem a zawsze taki jestem!!!
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...comment=547056
    Tu ukazała się informacja tak i co z tego – pali węglem w systemie palenia ciągłego – nadmiar powietrza ma – wymiennika nie pokazał, bo jak nic wymiennik ma czarny po mimo tego, że ma jakiś układ do pomiaru zawartości tlenu i co – i o tym też nic nie pisze.
    Wiesz coś o tym – wiesz z jakiego układu to pochodzi.
    W sprawie tego : https://www.brager.com.pl/oferta/analiza-spalin napisałem do nich, bo po za tym co o tym napisali nic więcej nie wiadomo np. ile to kosztuje i co zrobić by można było z tego korzystać. Ten : https://www.brager.com.pl/oferta/127...nia-bca-02-eco dla mnie za drogi, bo minie w tym tylko interesuje pomiar nadmiaru powietrza i temperatura spalin i niczego tym nie chcę sterować – potrzebuję tylko jakiego miarodajnego i wiarygodnego punktu odniesienia.
    Tak, że jak widzisz „ faktycznie czysto spala wręcz niewiarygodnie” „i to tyle”.

  5. #45
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Człowieku ogarnij się lub wezwij inteligentniejsze posiłki. Z każdego twojego słowa bije niemiłosierna zazdrość że MPM ma certyfikat a twój na oponach odrzucili w fazie składania dokumentacji.
    Tym certyfikatem z mpm to się możesz podetrzeć, w warunkach domowych i tak nie spełnia 5 klasy i jeszcze ma taki przepał, że stary Górniak Defro 20kw pali 2x mniej ale ekologia
    Tego MPM to chyba robili eksperci z Podlasia albo z Pleszewa

    DOLNIKA to nie jest ekonomiczny kocioł co widać po poniższym i powyższym przepale hurtowych ilości opału, mój to samo co mpm przepał ma zajebiście duży a gówno grzeje to taka cecha dolniaków.


    Kryzys
    Może spróbój palić na wzór Wery przepał się powinien zmniejszyć bo koks grzał by też komorę zasypową jak w górniaku.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Tym certyfikatem z mpm to się możesz podetrzeć, w warunkach domowych i tak nie spełnia 5 klasy i jeszcze ma taki przepał, że stary Górniak Defro 20kw pali 2x mniej ale ekologia
    Tego MPM to chyba robili eksperci z Podlasia albo z Pleszewa
    DOLNIKA to nie jest ekonomiczny kocioł co widać po poniższym i powyższym przepale hurtowych ilości opału, mój to samo co mpm przepał ma zajebiście duży a gówno grzeje to taka cecha dolniaków.
    Kryzys
    Może spróbój palić na wzór Wery przepał się powinien zmniejszyć bo koks grzał by też komorę zasypową jak w górniaku.
    ranger/mtedeusz/alewalneło2/rey112 – zaś zapomnieli o tym : https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...82aszcz-wodny/ i o tym też już nie pamiętają : https://www.youtube.com/watch?v=DnGDj7s9SjM&t=10s

  7. #47
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Mam trochę czasu bo stwierdziłem że do tego domu nie wpuszczę młodego aż lato nastanie i porządnie wysuszy dom bo wilgoć jest tam duża choć w piwnicy wody nie ma mimo że z kiepskiego komina woda spływa i takie tam więc zanim komin od nowa się przemuruje i chałpę wyluftuje to mogę testować do woli i ten kociołek oraz tego małego górniaka który ma chyba o połowę mniejszą powierzchnię wymiany ale górniak grzeje promieniowaniem a nie przepływym i może być lepiej nigdy nie wiadomo , no i po tym wszystkim wyrywami podłogi potem thermano rurki co 10 cm i wylewka anhydrytowa ok 4 -4,5 cm bo żaden kaloryfer choć by najlepszy nie da takiego komfortu jak podłogówka no i z własnego doświadczenia wiem że podłogówka jest oszczędniejsza to raz a dwa to będzie otwarta droga do pompy ciepła tymi ręcoma robioną z klimatyzatora , mam już opatrzonego klimatyzatora 7 kw heiko klon haier potem tylko wymiennik ciepła i w 4 tysiakach mamy pc .

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    No jeśli mam być szczery a zawsze taki jestem to na plus mpm to że faktycznie czysto spala wręcz niewiarygodnie i to tyle.
    To jak z tym będzie.

  9. #49
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Ale z czym ? bo nie jarzę ? ja to oceniam wzrokowo reszta że tak po chłopsko powiem wali mnie to , to ma grzać a nie pokazywać jakieś pipiemy bo aptekarzem ani nawiedzonym ekologiem nie byłem i nie będę ale kopcić też mi wstyd

  10. #50
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Przecież wiadomo, że zalegają tam na wymienniku standardowe tony i taczki sadzy wróć w tym przypadku to smoły z wodą
    Ale kup mpm mówili będzie fajnie mówili :
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 12-12-2020 o 13:06

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    DOLNIKA to nie jest ekonomiczny kocioł co widać po poniższym i powyższym przepale hurtowych ilości opału
    To jest kocioł dla inteligentnych ludzi a nie dla użytkowników którzy palą opony i znoszą kamienie z pola do domu.
    Do kotła dolnego spalania zalecanym paliwem jest węgiel płomienno-gazowy a nie wysokokaloryczny-koksujący. Różnica pomiędzy kotłem dolnego spalania a górnego spalania jest zasadnicza. W kotle górnego spalania przegrzewacz (wymiennik) już od początku palenia dostaje wysoką temp. a w kotle dolnego spalania proces ten jest spowolniony. Dodatkowo większość kotłów górnego spalania jest wyposażonych w ruszt wodny więc znaczna część ciepła z węgla jest oddawana poprzez konwersję. Kocioł dolnego spalania daje oszczędności na węglu w granicach 20%. MPM DS największa wydajność i oszczędność pokazuje na sezonowanym drewnie poniżej 20% wilgotności.

    ale żeby zagrzać to do 80 stopni potrzebne mu 3 godziny oraz wiadro węgla a potem następne 3 godziny kolejne wiadro węgla

    w moim domu jak jeszcze miałem górniaka defro to jedno wiadro wystarczyło aby zagrzać całą instalację i dać ciepło przez co najmniej 7godzin
    Rozwiązanie jest bardzo proste. Do prawidłowej pracy palnika jest wymagana wysoka temp. więc ustaw start pomp dopiero od temp. 55'C z krótką histerezą 2-3'C.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 12-12-2020 o 14:49

  12. #52
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Taa ruszt wodny odbiera dużo ciepła i jak tu się potem nie dzwić , że produkują takie buble jak wiedzy za grosz nie mają
    Przez konwersję

    Ten kocioł nadaje się jedynie na złom

    I gdzie dają tę oszczędność jak Górniak Defro spala 2x mniej opału czyli ma większą sprawność niż ten MPM czy inny dolny kopciuch.

    I powtórzę jeszcze raz Dolniak to nie jest ekonomiczny kocioł przepał ma zajebiście duży a ciepła daje mało.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 12-12-2020 o 15:05

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Taa ruszt wodny odbiera dużo ciepła i jak tu się potem nie dzwić , że produkują takie buble jak wiedzy za grosz nie mają
    Ruszt i płaszcz wodny odbierają najwięcej ciepła w kotłach górnego spalania. Można ich poznać po dużych komorach i małych wymiennikach. W kotłach dolnego spalania jest odwrotnie - mała, wąska, wysoka komora załadowcza (zimna) i duży wymiennik który ma odebrać jak najwięcej ciepła z przelatujących spalin.
    I gdzie dają tę oszczędność jak Górniak Defro spala 2x mniej opału czyli ma większą sprawność niż ten MPM czy inny dolny kopciuch.
    Głupoty piszesz i powielasz.
    Przez konwersję
    Jeśli nie wiesz co to jest konwersja to poczytaj.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Ale z czym ? bo nie jarzę ? ja to oceniam wzrokowo reszta że tak po chłopsko powiem wali mnie to , to ma grzać a nie pokazywać jakieś pipiemy bo aptekarzem ani nawiedzonym ekologiem nie byłem i nie będę ale kopcić też mi wstyd
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8002147

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Przecież wiadomo, że zalegają tam na wymienniku standardowe tony i taczki sadzy wróć w tym przypadku to smoły z wodą Ale kup mpm mówili będzie fajnie mówili :
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7995726

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8002156
    https://www.youtube.com/watch?v=3SmgMBTZPuA&t=392s

    II-gi Administrator: Staszek – „Ranger”, merytoryka treści
    zamieszkanie Chorzów
    zawód wyuczony projektowanie, technologia budowy maszyn, konstrukcji
    zawód wykonywany 5 lat – pracownik biura konstrukcyjnego
    huta stali stopowych – „Baildon”
    41 lat – Teatr Lalek, specjalista
    konstruktor lalek i rekwizytów
    modelarstwo, metaloplastyka
    projektowanie jachtów żaglowych
    inne kwalifikacje, hobby jachtowy kapitan żeglugi wielkiej
    płetwonurek, survival
    zdrowe odżywianie, dietetyka
    organizator imprez artystycznych
    muzyk<—klik (Kanał na YouTube)
    aranżer, autor tekstów piosenek
    szczególne, obecne działania na rzecz ECO proces spalania paliw stałych
    całkowite spalanie paliw stałych –
    bez ukrytej sadzy w spalinach
    projekty pieców dla biomasy

  16. #56

    Domyślnie

    Głupoty piszesz i powielasz.
    DUNIA.MA Zastanawiam się nad tym - po co z powyższymi i o czym dyskutować chcesz. Ile razy jeszcze to samo o mpm-ie zamierzasz przepisać.
    Lepiej by było jak ten czas byś poświęcił @kryzysowi : https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...comment=548404 - no gdzie on se ma tą blachę wetknąć.

  17. #57
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post

    Głupoty piszesz i powielasz.

    Jeśli nie wiesz co to jest konwersja to poczytaj.
    Sam głupoty piszesz dolniaki to nie są ekologiczne i ekonomiczne kotły powinni ich jak najszybciej zakazać.

    Konwekcja nie konwersja
    Ruszt wodny odbiera ciepłe przez promieniowanie i przewodnictwo a nie przez konwekcję.
    Znowu brak wiedzy
    Teraz to już się nie dziwię dlaczego takie buble produkują
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 12-12-2020 o 17:20

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    dolniaki to nie są ekologiczne i ekonomiczne kotły
    Pisałem ci że każdy towar ma swojego kupca - nic dziwnego opony siekierą nie prze-dziabiesz.
    Ruszt wodny odbiera ciepłe przez promieniowanie
    Znaczy się że wiesz o co chodzi - to dobrze.

  19. #59
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    To jest kocioł dla inteligentnych ludzi a nie dla użytkowników którzy palą opony i znoszą kamienie z pola do domu.
    Do kotła dolnego spalania zalecanym paliwem jest węgiel płomienno-gazowy a nie wysokokaloryczny-koksujący. Różnica pomiędzy kotłem dolnego spalania a górnego spalania jest zasadnicza. W kotle górnego spalania przegrzewacz (wymiennik) już od początku palenia dostaje wysoką temp. a w kotle dolnego spalania proces ten jest spowolniony. Dodatkowo większość kotłów górnego spalania jest wyposażonych w ruszt wodny więc znaczna część ciepła z węgla jest oddawana poprzez konwersję. Kocioł dolnego spalania daje oszczędności na węglu w granicach 20%. MPM DS największa wydajność i oszczędność pokazuje na sezonowanym drewnie poniżej 20% wilgotności.


    Rozwiązanie jest bardzo proste. Do prawidłowej pracy palnika jest wymagana wysoka temp. więc ustaw start pomp dopiero od temp. 55'C z krótką histerezą 2-3'C.
    Mój dawny defro optima komfort 20 kw miał powierzchnię wymiennika 2,6 m2 to daje 107 procent średniej a raczej dawało w 2015 roku jak go kupowałem , to był szatan i w kotłowni prawie że pachniało bo co by nie robić nigdy żaden dym z niego nie wychodził ani sadza ani smoła tak że dobrze go wspominam bo to był mój pierwszy kocioł tylko codzienne rozpalania mnie znudziły mimo że to nawet i lubiłem ech .

  20. #60

    Domyślnie

    to był szatan i w kotłowni prawie że pachniało bo co by nie robić nigdy żaden dym z niego nie wychodził ani sadza ani smoła tak że dobrze go wspominam bo to był mój pierwszy kocioł tylko codzienne rozpalania mnie znudziły mimo że to nawet i lubiłem ech .

    To po coś wery płytę w niego władował - po co go na Ds-a przerobiłeś a skora zaraz po tym - siedem plag egipskich ci kotłownię nawiedziło - to dlaczego płytę wyrwałeś dopiero jak ci się czopuch zapchał !!!

    Foty o które prosiłem - będą czy nie ???

    DUNIA. MA pewnie na Info o twoich problemach z tym mpm-em czyta - obaczysz jak ci go wyrychtuje - będzie chodził 24 h bez dotykania - na zasadzie - nałóż, zapal i zapomnij.

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony