dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Witam,
    Podczas ostatnich porywistych wiatrów, wyfrunęła mi jedna dachówka. Dom jest bez okien, bez tynków. Dach o kącie 35 stopni, kopertowy, kryty karpiówką. Prawdopodobna przyczyna to brak podbitki dachu, ale ponieważ tynki zewnętrzne i ocieplenie planuję na wiosnę, to nie mogę jej wykonać teraz. Okna wstawiam za pare dni, więc nie będzie juz takich przeciągów, ale wiatr nadal może podwiewać dach od spodu. Jak to zabezpieczyć?
    P.S.(dach pokryty folią wysokoparoprzepuszczalną)

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Dachówkę dekarz podłoży Ci bez problemu z powrotem. Czy dawali Ci klamry trzymające dachówki lub przybijali do łat? Było kiedyś w Muratorze (także chyba w numerze specjalnym "Dachy") pokazane, które i ile dachówek trzeba mocować.

  3. #3

    Domyślnie

    Ponoć ta wichura była wyjątkowa!
    Jeśli zwiało Ci tylko jedna dachówkę w taka wichurę, to możesz się nie martwić - zwykłe wiatry nic nie wskórają.

  4. #4

    Domyślnie

    dachówki w tym miejscu nie były przybijane (konsultowałam to z przedstawicielem dachówek jeszcze przed rozpoczęciem krycia dachu, karpiówek o takim kącie nachylenia nie trzeba przybijać, oprócz wyznaczonych miejsc: obok gąsiorów itp. potwierdził mi to jeszcze raz inny przedstawiciel zaraz po odfrunięciu tej jednej i poradził żeby poprostu odczekać do wiosny kiedy będzie już podbitka i zapewnił że nic dalej się nie stanie.
    ale widok grajacych jak na fortepianie dachówek (oczywiście kilku) był leciutko zastraszajacy, natychmiast ubezpieczyłam dom w budowie.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Ubezpieczenie to bardzo rozsądny krok. Co do zaleceń, to prawda że masz mały i nie trzeba, ale zalecenie nie obejmuje "odlotowej" fazy przejściowej.

  6. #6

    Domyślnie

    Wichura była naprawdę wyjatkowa. U mnie zdarła pasy papy z połowy dachu!

  7. #7

    Domyślnie

    Fakt wialo paskudnie - u mnie "zdjelo" 3 eSki z dachu - dokladnie od strony ktorej najmocniej uderzal wiatr, takze tez w napieciu czekalem czy bedzie wiecej, szczesliwie nie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony