dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar azu
    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    wrocław
    Kod pocztowy
    54-002
    Posty
    65

    Domyślnie

    Mam taki pomysl ze pompa ciepła bedzie grzała wode w basenie przez wymiennik z 30mb rury karbowanej z nierdzewki . .ta rura 25mb dn32 bedzie w zbiorniku przelewowym basenu . rura ma 6,25m2 wymiany 29litrów pojemności . Ta woda bedzie pompką pompowana do basenu i przelewem wracla do zbiornika przelewowego. Czy to bedzie lepsze patrząc na powierzchnę wymiany od wymienika basenowego ?. Jak właczy się uklad fitracyjny to wymiana wody w basenie duzo szybsza niz pompka obiegowa . ale chcialbyum miec 2 mozliwości która pompa pracuje basenowa czy dodatkowa obiegowa
    pompa bedzie lg therma v 2 generacji 16kw. pompa bedzie grzała plaze 25m2 powierzchni 240mb rura 17mm 4 petle. .
    czy ta pompa moze grzac plazę jako obieg CO np 30stopni i trzymac temp np salus a wodę basenową jako cwu np zagrzewam do 27stopni docelowo i taką temperaturę utzrymuje ?
    Rozumiem ze grzeję wodą ciplejszą ale po nagrzaniu wody w basenie do 27stopni pompa staje i utrzymuje tą temperaturę .
    Jaka jest najmniejsza mozliwa histereza temperatury wody?
    czy pompa moze grzac jednoczesnie CWU i CO . ? np ustawiam plzę 30 stopni i woda grzeje tez rurę karbowaną . jak palza bedzie zagrzana to staje pompa i utrzymuje temperature woda w basenie ma 27 stopni . jak cwu czyli woda w basenie spadnie temp to włacza się pompa i grzeje cwu . . Byc moze wspołne grzanie bedzie mozliwe ?
    Ostatnio edytowane przez azu ; 11-07-2021 o 08:18
    basen całoroczny co z domu piec 30kw ZBS Junkers cerapul spzreglo i dwa obwody 1 podlogówka 250m2 drugi grzejniki i z niego rownolegle basen
    basen dodatkowo pompa ciepła lg 16kw , klima ,cw,

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/e06133a3a2dbe883

  2. #22

    Domyślnie

    Robisz 2 obiegi grzewcze, a ten o niższej temperaturze docelowej doposażysz w zawór mieszający.
    Wszystko da się wysterować z PC i oczywiście grzać jednocześnie oba obiegi.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matyspio

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Iława
    Kod pocztowy
    14-200
    Posty
    73

    Domyślnie

    Jestem na etapie budowy i chciałem przygotować sobie już opcje grzania balii/bani/jacuzzi pompą ciepła. Będę miał instalowaną AIO Panasonica 9kW, czy ten SECESPOL 30 płytowy 35kW będzie ok do balii 1200L. Trochę mnie martwi tez odległość instalacji, która będę musiał poprowadzić około 35m. Mam już niestety położony styropian i musiał bym lecieć naokoło domu, nie wiem czy to nie problem ?? Nie wiem czy taniej/lepiej nie będzie jednak kupić PC basenową lub banie z piecem gazowym na butlę... .
    Ostatnio edytowane przez matyspio ; 04-09-2022 o 10:00

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Mam taki wymiennik u siebie do grzania basenu i się sprawdza.

    U mnie rury pe32 i 25 w jedną stronę - łącznie 50m. Pompa basenowa ma spory zapas mocy i przy mocy 8kW daje sobie radę jeśli chodzi o deltę na pompie. Ale przeplyw spada prawie 2 razy.
    Jak dasz PE40 na te 35m to powinno być ok, do tego dobra pompa basenowa.
    Ale najlepiej sobie policzyć spadki i rzucić okiem na krzywą pracy pompy basenowej. Ja tak dobierałem średnicę.

    Wymiennik wstawiłem w obwód CO, dałem bypass GZ i śmiga. U mnie basen nieduży, 4000 litrów, ale grzało się to naprawdę fajnie. Przy gruntowej COP ponad 5.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony