dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Odświeżę temat. Firma robi mi taką bramę za 24 kafle,montaż mam na maja z automatem,wylewki zrobiła mi inna firma z ich polecenia za 4 kafle. Wiem,że już za późno,ale czy abym nie przepłacał ?
    Firmę,którą wybrałem jest na rynku od x lat. Były też tańsze firmy podjeżdżające golfami 3 generacji i właściciele z nie pewnymi ruchami ,ale też byli tacy co odpływali cenowo
    Ostatnio edytowane przez woan ; 27-03-2021 o 23:08

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Ale te 28 tysi to za bramę czy ogrodzenie frontowe z bramą?

    Dodam tylko, ze to co pisałem o teleskopowych wcześniej w tym temacie (tak teoretycznie, bo sam w trudnych warunkach rozpatrywałem) to jednak po kilku rozmowach z wykonawcami zrezygnowałem. Będę miał zwykłą przesuwaną z przeciwwagą, brama otwierająca się na furtkę. Trudno.
    Ostatnio edytowane przez giman ; 28-03-2021 o 00:10
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Ale te 28 tysi to za bramę czy ogrodzenie frontowe z bramą?

    Dodam tylko, ze to co pisałem o teleskopowych wcześniej w tym temacie (tak teoretycznie, bo sam w trudnych warunkach rozpatrywałem) to jednak po kilku rozmowach z wykonawcami zrezygnowałem. Będę miał zwykłą przesuwaną z przeciwwagą, brama otwierająca się na furtkę. Trudno.
    Sama brama + automat. Co do tych teleskopowych to też mi odradzali bo niby nie na nasze klimaty.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    Sama brama + automat.
    Tak na oko to bardzo drogo.
    Ale może jest bardzo duża albo kuta, efektowne kowalstwo artystyczne.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Tak na oko to bardzo drogo.
    Ale może jest bardzo duża albo kuta, efektowne kowalstwo artystyczne.
    Masz rację nie chciałem bramy takiej jak wszyscy lub takiej marketowej bo i tak by mi nie pasowała, Na mur z cegły wydałem wiele więcej to i ten wydatek przeżyję.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    To rozumiem, plan, świadomość wydatku i radość z ogrodzenia
    Nie rozumiem w tym kontekście wcześniejszego pytania - Wiem,że już za późno,ale czy abym nie przepłacał ?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  7. #27

    Domyślnie

    Czasami lepiej zrobić bramę skrzydłową niż przesuwną z krótką przeciwwagą. Krótki artykół
    na ten temat https://www.prog-greg.pl/o-czym-nale...my-przesuwnej/
    Brama przesuwna na krótkiej przeviwwadze będzie pracować, ale profil zdecydowanie szybciej ulegnie deformacji. Będzie go rozginać i może pęknąć. Zbyt duże siły będzie musiał profil przenosić.
    https://www.prog-greg.pl/wp-content/...ozek-brama.pdf

    Podaję link do ulotki w której jest wzór gdzie można policzyć jakie obciążenie będzą przenosić wózki.

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Tak dla potomnych brama chodzi jak marzenie. Po zamontowaniu otwierałem ręcznie przez kilka dni i nie czułem oporów, sama szła. Jedyny minus wizualny to po otwarciu opada o kilka cm ,ale to ponoć norma, jakieś luzy na rolce.

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    U mnie brama 4m na wjeżdzie z 1,1 przeciwwagą. Niestety tylko tyle odsunąłem się od sąsiada.
    Dwa wózki z 5 parami metalowych kółek ( 4 pion i 1 poziom ) oraz przewymiarowany w stosunku do wagi bramy napęd i będzie chodzić.
    Problem tkwi w sile nacisku działającej na kółka i oporach toczenia. W związku z czym rozkład siły na większą liczbę kółek nie będzie powodował nadmiernego zużycia powierzchni ich i profilu jezdnego.
    Oczywiście do tego profil jezdny 80 x 80 x 5
    O żadnym wyginaniu profilu raczej nie ma mowy.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    Tak dla potomnych brama chodzi jak marzenie. Po zamontowaniu otwierałem ręcznie przez kilka dni i nie czułem oporów, sama szła. Jedyny minus wizualny to po otwarciu opada o kilka cm ,ale to ponoć norma, jakieś luzy na rolce.
    norma to to na pewno nie jest
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  11. #31

    Domyślnie

    Czy brama chodzi jak marzenie to zweryfikuje zima.... norma to przeciwaga min 30% dlugosci bramy ale nie mniej niż 1.3m Kiedys tak czytalem w jakiejś mądrej książce.

  12. #32
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    heavyart

    Zarejestrowany
    Aug 2022
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    5

    Domyślnie

    są rożne wariaty, przeciwwaga ma zawsze około 30%, ale jest to też zależne od wagi.
    Można też zrobić w połowie skrzydłową, a w połowie przesuwną. Jest wiele ewentualności.

    Najlepiej by było gdyby była możliwość zobaczenia mapki sytuacyjnej.

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał heavyart Zobacz post
    są rożne wariaty, przeciwwaga ma zawsze około 30%, ale jest to też zależne od wagi.
    Można też zrobić w połowie skrzydłową, a w połowie przesuwną. Jest wiele ewentualności.

    Najlepiej by było gdyby była możliwość zobaczenia mapki sytuacyjnej.
    Moje cudo chodzi dalej.Były / jest śnieg mróz wiatr słońce i funkcjonuje i nawet o mm na rolce z przodu nie ,,dygła"...obserwuje dalej
    Ostatnio edytowane przez woan ; 03-02-2023 o 21:14

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    Moje cudo chodzi dalej.Były / jest śnieg mróz wiatr słońce i funkcjonuje i nawet o mm na rolce z przodu nie ,,dygła"...obserwuje dalej
    Czy mógłbyś napisać czy zastosowane zostały jakieś specjalne, jeśli tak to jakie wózki, profil czy coś ewentualnie innego…? Czeka mnie ten sam problem z długością przeciwwagi

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Jak da wózki 9 rolkowe to długość przeciwwagi z 30% można skrócić .
    Najważniejsze rolki i mocny napęd. Ciężar bramy jeśli nie mamy dostępnego ramienia odpowiedniej długości należy rozłożyć na powierzchnię.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał mursodi Zobacz post
    Czy mógłbyś napisać czy zastosowane zostały jakieś specjalne, jeśli tak to jakie wózki, profil czy coś ewentualnie innego…? Czeka mnie ten sam problem z długością przeciwwagi
    Nie wiem co tam zrobili ale działa bardzo dobrze. Wózki robione ,bo z tego co firma mówiła to kupne nie wytrzymają no może do gwarancji. Co do materiałów to się nie wypowiem co dali bo my patrzeliśmy tylko na wygląd.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony