dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyryl70

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    74

    Domyślnie Podciąg na jakiej wysokości?

    Mam do zrobienia podciąg Jest on o wymiarach 25/40 Te 40 to jest wysokość liczona od stropu? A jak dookoła jest jeszcze wieniec To ten podciąg wychodzi że będzie chyba jeszcze trochę niżej od wieńca Dobrze myślę? Strop u mnie ma mieć wysokość 14 cm , wieniec 25 cm więc będzie o 11 cm niżej od stropu Ten podciąg ma się licować że stropem u góry i mieć w dół 40 cm czyli ma być w dół od stropu jeszcze 29 cm?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.781

    Domyślnie

    Na rysunku zbrojeniowym (i szalunkowym) podaje się rzędne (koty wysokościowe).
    Zwykle podciąg licuje górą z góra stropu ale też bywa niżej i wyżej.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3

    Domyślnie

    Podciag 40 cm jest liczony od góry stropu ( najczęściej * ), czyli jeżeli strop ma 14 cm to podciąg wyjdzie 26 poniżej - tyle belka będzie wystawać w stanie surowym z sufitu.

    I tak mając wysokość pomieszczenia np. 2,8m ( od podłogi na gotowo do sufitu - ale bez obniżenia np. płytami KG ), pod podciągiem będzie wysokość 2,54m.

    Całkowicie tego nie ukryjesz, chyba że masz bardzo wysokie pomieszczenia i znacząco obniżysz sufit płytami KG.


    * Można wyciągnąć ponad strop ale wtedy pojawiają się problemy z prowadzeniem instalacji na poddaszu w podłodze. Będzie to i tak tylko kilka centymetrów, max. 10 myślę.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nerialis Zobacz post
    Podciag 40 cm jest liczony od góry stropu ( najczęściej * ), czyli jeżeli strop ma 14 cm to podciąg wyjdzie 26 poniżej - tyle belka będzie wystawać w stanie surowym z sufitu.

    I tak mając wysokość pomieszczenia np. 2,8m ( od podłogi na gotowo do sufitu - ale bez obniżenia np. płytami KG ), pod podciągiem będzie wysokość 2,54m.

    Całkowicie tego nie ukryjesz, chyba że masz bardzo wysokie pomieszczenia i znacząco obniżysz sufit płytami KG.


    * Można wyciągnąć ponad strop ale wtedy pojawiają się problemy z prowadzeniem instalacji na poddaszu w podłodze. Będzie to i tak tylko kilka centymetrów, max. 10 myślę.
    Ja mam belkę konstrukcyjną wyciągniętą ponad strop, tak że sufit w pomieszczeniu na dole jest płaski, ale wystaje na górze. Wtedy nazywa się to nadciąg. Właściwie to mam w domu 2 takie nadciągi (przy czym jeden jest początkiem nowej ściany zewnętrznej - piętro ma mniejszą powierzchnię). Mam kilka rurek przerzuconych w poprzek tego nadciągu, aby nie trzeba było przekuwać się na drugą stronę, tylko łatwo przerzucić instalacje.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    muszkieter7

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Charbrowo
    Kod pocztowy
    83-352
    Posty
    110

    Domyślnie

    U mnie wychodził podciąg że stropu 14 cm, reszta w stropie, 16 cm. Uprosilem konstruktora żeby coś z tym zrobił i schował belkę w stropie, zamiast 30 na 6 fi 12 zrobił na 9 fi 12 + strzemiona podwójne co 9 cm.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony