dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Gruntowna modernizacja kotłowni z kotła zasypowego na gazowy

  1. #1

    Domyślnie Gruntowna modernizacja kotłowni z kotła zasypowego na gazowy

    Dzień dobry na początku przyszłego roku planuję gruntowną modernizację kotłowni
    Obecnie posiadam stary kocioł zasypowy i najprostszą instalację z pompą obiegową (zamontowaną po wymianie kilka lat temu grzejników z wielolitrażowych na aluminiowe modułowe. W kotłowni jest już doprowadzony gaz oraz komin spalinowy gazowy (montaż 30 lat temu więc pewnie będzie wymagał wkładu lub montażu poziomego) . Wysokość kotłowni to ok 2m (częściowo poniżej gruntu). Chciałbym porozmawiać a nawet spotkać się z osobami które pomogą mi we właściwym zaprojektowaniu i zaplanowaniu modernizacji jak i wskazaniu najlepszych rozwiązań dla mnie.
    Dom z końca lat 80 słabo docieplony (5cm styropianu pomiędzy ścianami ) i w stropach, dach 30 cm styropianu (luźno leżącego)
    link do wstępnych wyliczeń z ciepłowlasciwie.pl - https://cieplowlasciwie.pl/wynik/9a7x
    do modernizacji planuję montaż zbiornika na CWU (obecnie terma gazowa) z grzałką - na dachu 3,685kW paneli fotowoltaicznych z lekką nadwyżką produkcji i możliwością niewielkiej rozbudowy
    Na co zwrócić uwagę? , jaki kocioł wybrać, na jakie rury zmienić, jakie zastosować pompy, filtry, jaki zbiornik, jaką grzałkę jakie sterownie (wszystkie grzejniki bez głowic termostatycznych) i jak to wszystko zaplanować aby koszty modernizacji były optymalne, montaż i jakość produktów była dobra a sposób montażu był właściwy dla mojej zabudowy
    Miejsce działań: Ostrów Wielkopolski
    Ostatnio edytowane przez mackoofpl ; 05-11-2020 o 22:02 Powód: dodanie kilku szczegółów

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    Poważne wyzwanie...
    I to... TERAZ !
    Zima idzie...
    To robota, niemała, od wiosny do jesieni.
    No i...
    Może być nie tania.

    Znasz "trójkąt" - tanio, szybko, dobrze ?
    ZAWSZE możesz mieć TYLKO DWA z tego.
    Coś ze wybierz...
    Tego trzeciego NIE BĘDZIE!
    I... nie ja to wymyśliłem!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Robota na przyszły rok przez zimę chcę zdobyć jak najwięcej informacji i przygotować się oraz budżet. Nie mówiłem że ma być tanio i bardzo dobrze a że ma być dobrze i koszty optymalne. Masz jakieś propozycje?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony