dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Dom z lat 90- ocieplenie

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stabilo

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-543
    Posty
    10

    Domyślnie Dom z lat 90- ocieplenie

    Słuchajcie, dom budowany na początku lat 90. Mam pytanie czy lepiej użyć styropianu 15 cm czy można łaczyć 10 cm i 5 cm i jak unikając szczelin łączących płyty styropianowe?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Termo Organika
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-117
    Posty
    205
    Termo Organika Sp. z o.o. www.termoorganika.pl

    Domyślnie

    Ocieplenie wykonujemy płytami styropianowymi w jednej grubości (w tym przypadku 15 cm). Nie wolno robić dwóch warstw, gdyż jest to niezgodne z zaleceniami wykonania prac ociepleniowych i z dokumentem odniesienia jakim dla kompletnych systemów ociepleń jest Krajowa lub Europejska Ocena Techniczna (Aprobata Techniczna) jakim system ociepleń jest objęty. Odpowiednie badania jakie są wymagane w celu osiągnięcia w/w dokumentu wykonywane są dla jednej grubości płyt styropianowych. również ze względów ekonomicznych, stosowanie dwóch warstw ocieplenia nie jest w żaden sposób uzasadnione. Jeżeli chcemy zminimalizować szczeliny na połączeniu płyt styropianowych to proponuje zastosować płyt frezowane na zakładkę. System ociepleniowy powinien pochodzić od jednego producenta, ponieważ jest to układ sprawdzony, przebadany i posiadający odpowiednie dokumenty. System dobierany przypadkowo (inne kleje, styropian, tynki, grunty itp.) niesie za sobą duże ryzyko w postaci niekompatybilności poszczególnych składników. Kompletny system ociepleń Termo Organiki posiada rekomendację Instytutu Techniki Budowlanej. Instrukcja jak poprawnie wykonać prace ociepleniowe dostępna jest POBIERZ

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał stabilo Zobacz post
    Słuchajcie, dom budowany na początku lat 90. Mam pytanie czy lepiej użyć styropianu 15 cm czy można łaczyć 10 cm i 5 cm i jak unikając szczelin łączących płyty styropianowe?
    15 na raz,kłaść prosto i ewentualne szpary zapianować niskorozprężną.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony