dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Podłączenie PGE

    Witam,

    Mam pytanie do bardziej doświadczonych z przyłączeniem do sieci.
    Mieszkanie w dosyć starym bloku.
    Elektryk przyszedł położył nowe kable i powiedział że muszę zgłosić się do PGE o wyższe przyłącze
    i zmianę licznika z 1 na 3fazowy. Zrobiłem tak jak mówił i dostałem taką umowę jak w załączniku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pge.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	19,2 KB
ID:	449957

    W pkt 5.1 napisali że "przyłączenie nie wymaga wprowadzenia zmian w sieci"

    No i tu moje pytanie, Czy muszę szukać firmy która mi pociągnie nowy kabel do klatki czy na zewnątrz budynku?
    Czy nie muszę robić nić oprócz wymiany licznika?

    Z góry dziękuję za pomoc w temacie.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matthiass Zobacz post
    Witam,

    Mam pytanie do bardziej doświadczonych z przyłączeniem do sieci.
    Mieszkanie w dosyć starym bloku.
    Elektryk przyszedł położył nowe kable i powiedział że muszę zgłosić się do PGE o wyższe przyłącze
    i zmianę licznika z 1 na 3fazowy. Zrobiłem tak jak mówił i dostałem taką umowę jak w załączniku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pge.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	19,2 KB
ID:	449957

    W pkt 5.1 napisali że "przyłączenie nie wymaga wprowadzenia zmian w sieci"

    No i tu moje pytanie, Czy muszę szukać firmy która mi pociągnie nowy kabel do klatki czy na zewnątrz budynku?
    Czy nie muszę robić nić oprócz wymiany licznika?

    Z góry dziękuję za pomoc w temacie.
    Zależy ile zrobił elektryk. Zadzwoń do niego bo on raczej nie skończył roboty.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matthiass Zobacz post
    W pkt 5.1 napisali że "przyłączenie nie wymaga wprowadzenia zmian w sieci"
    To dla Ciebie tylko tyle, że od stacji transformatorowej do bloku nie będą kłaść nowych kabli.

    Z załącznika nie umiem nic przeczytać z racji małego rozmiaru zdjęcia.
    Gdzie masz licznik? Wnioskuję, że na klatce schodowej w jakiejś szafce (złączu). Granica własności elektryki między PGE a blokiem to pewnie okolice licznika w lub przy tej szafce- np. jakaś listwa zaciskowa za zabezpieczeniami. Od strony zasilania (czyli od np. linii kablowej w pasie drogowym) do tej listwy* rządzi PGE - podprowadzi 3 fazy, zainstaluje licznik trójfazowy, zabezpieczenia, listwę na 3 fazy. Od tej listwy wszystko jest własnością Twoją lub jakiegoś innego właściciela budynku - do tego miejsca rozdziału własności należy podprowadzić przewód zasilający Twojej instalacji. Zajmuje się tym elektryk zatrudniony np. przez Ciebie.
    Doświadczenie jednak mam tylko na terenie Enei, więc mogę się w czymś mylić.

    * - granica własności raczej jest podana w dokumentach otrzymanych od PGE i chyba może to być coś innego niż listwa

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony