dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Orientacyjny koszt przyłącza mediów

    Witam,

    Na początku 2022 roku planujemy rozpocząć budowę domu jednorodzinnego.
    Posiadamy działkę w drugiej linii zabudowy wraz z dojazdem.
    Wszystkie posesje naokoło mają dostęp do mediów.

    Pytanie jaki orientacyjny koszt przyłączy - gaz, prąd, woda, ścieki możemy przyjąć jeśli dom będzie oddalony o ok. 70m od granicy działki.

    Z góry dziękuję za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Można brać pod uwagę inflację, ale w 2022 roku ceny nikt nie zgadnie
    U mnie prąd to pi razy drzwi 1200 zł.
    Woda i kanalizacja - dużo zmiennych, zaczynając od tego, czy muszą kopać w terenie utwardzonym, czy nie. Jak głęboko? Ile studzienek kanalizacyjnych? Itp. Itd. Jak dotanę ofertę na 20 tys. zł plus geodeta za moje 55 m to będę się cieszył (uzgodnienia, projekt i zezwolenia już nie liczę).
    Gaz nie wiem, bo nie zakładam. W dobrze ocieplonych domach nie jest potrzebny.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    1. Gaz. Projekt 500 zł, instalacja wewnętrzna na działace 4000 zł za instalację o długości o 35 mb, przyłącze 2300 zł
    2. Prąd. Ok. 70-80 zł za 1 kW mocy przyłczeniowej. WLZ możesz wykopać we własnym zakresie więc koszt to tylko kabel + podłączenie RB-tki - u mnie 1200 zł (30 mb kabla, rozdzielka, podłączenie).

  4. #4

    Domyślnie

    Miejscowość 10k+ pod Łodzią, działka przy drodze prywatnej, wodociąg w tej drodze. Brak kosztów odtworzenia drogi.
    Studzienka szczelna, pełnowymiarowa (1m x 1,8m) - 1300zł
    duperele hydrauliczne - 700zł, licznik od wodociągów - 0zł, długość od wodociągu do studzienki - 3m. Hydraulik wziął po 350zł od naszej trójki. Wszystkie przyłącza zrobione w jeden dzień. Hydraulik + małolat pomocnik. Koparka po naszej stronie na cały dzień tj. 8x 100zł i po 300zł za inwentaryzację geodezyjną.
    aaa... no i projekt przyłącza 350zł.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bajprzeznet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Łódź
    Posty
    157

    Domyślnie

    Dom jeśli jest oddalony to rośnie tylko koszt mb przyłącza do granicy działki, czyli więcej pracy koparki oraz więcej mb rur czy kabla. To nie jest duży problem.

    Same przyłącza, prąd najłatwiej - koszt właśnie 70-80zł za 1KW, ogólnie między 1200 - 2000zł spokojnie do ogarnięcia z podpięciem.
    Woda - tutaj kwestia czy wodociąg jest przy granicy działki czy obok. U mnie był 5m od granicy i samo przedłużenie wodociągu kosztowało 8 tys zł, w polnej drodze...
    Przyłącze wody na działce - u nas ceny od 3 do 6 tys, zależy jakie wymogi, jaka studzienka itp.

    Dom pod Łodzia, ceny z roku 2020.

    gazu niet, więc nie mam pojecia.

  6. #6

    Domyślnie

    Pod Warszawą za przyłącze energetyczne napowietrzne , odleglość od słupa do mnie 10m , zapłaciłem 4 tys . Musiałem kupić własny słup . Cena jak najbardziej aktualna , bo sprzed kilku dni .

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol Zobacz post
    Pod Warszawą za przyłącze energetyczne napowietrzne , odleglość od słupa do mnie 10m , zapłaciłem 4 tys . Musiałem kupić własny słup . Cena jak najbardziej aktualna , bo sprzed kilku dni .
    To ci powiem ceny się zmieniają ja miałem pod Warszawą, w kwietniu 2003 roku przyłącze 70mb + rb 2 słupy i wszystkie materiały+usługa na cito pomimo że RE dał mi odmowę wyszło 3000 zł. ŚP. Pan Mietek załatwiał.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol Zobacz post
    Pod Warszawą za przyłącze energetyczne napowietrzne , odleglość od słupa do mnie 10m , zapłaciłem 4 tys . Musiałem kupić własny słup . Cena jak najbardziej aktualna , bo sprzed kilku dni .
    No to dałeś zrobić się w konia bo ZE do 200 m robi przyłącze za cenę zryczałtowaną i powinieneś zapłacić tylko za moc przyłączeniową. Za słup też nie powinieneś płacić.
    Jaka masz moc przyłączeniowa?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To ci powiem ceny się zmieniają ja miałem pod Warszawą, w kwietniu 2003 roku przyłącze 70mb + rb 2 słupy i wszystkie materiały+usługa na cito pomimo że RE dał mi odmowę wyszło 3000 zł. ŚP. Pan Mietek załatwiał.
    A ja w czerwcu 1994 za przyłącze wody zapłaciłem 5000000 zł a za prąd nic nie płaciłem bo szwagier w energetyce robił to załatwił.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.917

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdryKk Zobacz post

    Pytanie jaki orientacyjny koszt przyłączy - gaz, prąd, woda, ścieki możemy przyjąć jeśli dom będzie oddalony o ok. 70m od granicy działki.

    Z góry dziękuję za pomoc
    Działkę kupowałem z prądem, gazu nie mam ale gazownia za 80m wycenę dała 8800zł do granicy. Woda - 81m wykopu, 90m rury PE, montaż do licznika w domu - 4300zł ale z opcją czekania pół roku. Na już - 12 000.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Działkę kupowałem z prądem, gazu nie mam ale gazownia za 80m wycenę dała 8800zł do granicy. Woda - 81m wykopu, 90m rury PE, montaż do licznika w domu - 4300zł ale z opcją czekania pół roku. Na już - 12 000.
    W przypadku wody za 12 tys zastanowiłbym się nad studnią i uzdatnieniem tyle że te uzdatniacze też też przy regeneracji złoża pobierają sporo wody , jeżeli byłby POŚ to miałoby sens, woda + kanalizacja tania nie jest i nie tanieje wiec tzreba by się zastanowić i zrobić rozeznanie jak jest z wodą w okolicy żeby też nie władować sie w 100m studnię bo to nie będzie miało sensu

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Działkę kupowałem z prądem, .
    Pamiętasz może z jaką mocą przyłączeniową?
    Bo nie wiem czy wiesz ale większość sprzedawców robi przyłącze energetyczne z mocą przyłączeniowa 2-3 kW po to aby zwiększyć atrakcyjność i cenę działki co tak naprawdę jest złudne. Oczywiście taka moc na czas budowy jest wystarczająca ale już do zamieszkania trzeba zwiększać moc i co za tym idzie dodatkowo trza płacić za każdy kW .

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    No to dałeś zrobić się w konia bo ZE do 200 m robi przyłącze za cenę zryczałtowaną i powinieneś zapłacić tylko za moc przyłączeniową. Za słup też nie powinieneś płacić.
    Jaka masz moc przyłączeniowa?

    Moc przyłączeniowa 15kw . Jest to przyłącze tymczasowe - prąd budowlany . Wykonała mi je firma zewnętrzna zgodnie z warunkami ZE Jeziorna . ZE w ciągu trzech dni wydała mi warunki (pięknie poprosiłem ) i trzy dni później miałem już wszystko zamontowane na działce . Najdłużej , bo już tydzień , czekam na zamontowanie licznika . Dla ZE mam zapłacić razem z fakturą za pierwszy okres rozliczeniowy i będzie to jakaś symboliczna kwota .

  14. #14

    Domyślnie

    Gaz , nie mam ziemnego . butla 2700 + instalacja do kotłowni - 13tys . To jest całość kosztów wraz z dokumentacją . Butla na własność .

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To ci powiem ceny się zmieniają ja miałem pod Warszawą, w kwietniu 2003 roku przyłącze 70mb + rb 2 słupy i wszystkie materiały+usługa na cito pomimo że RE dał mi odmowę wyszło 3000 zł. ŚP. Pan Mietek załatwiał.

    12 lat temu , gdy budowałem poprzedni dom , też pod Warszawą , za przyłącze zapłaciłem jakieś 8tys . Również musiałem poprosić o pomoc pewnego Pana , bo sąsiedzi zrobili karczemną awanturkę w ZE i oni przeciągali doprowadzenie prądu jak tylko mogli . Wybudowałem stan surowy zamknięty na agregacie i byłem już zdesperowany .No a przy okazji skorzystali sąsiedzi .

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol Zobacz post
    Moc przyłączeniowa 15kw . Jest to przyłącze tymczasowe - prąd budowlany . Wykonała mi je firma zewnętrzna zgodnie z warunkami ZE Jeziorna . ZE w ciągu trzech dni wydała mi warunki (pięknie poprosiłem ) i trzy dni później miałem już wszystko zamontowane na działce . Najdłużej , bo już tydzień , czekam na zamontowanie licznika . Dla ZE mam zapłacić razem z fakturą za pierwszy okres rozliczeniowy i będzie to jakaś symboliczna kwota .
    Nie wiem ile kosztuje kw mocy przyłączeniowej u Twojego ZE ale waha sie się w granicach 100-150 zł co przy twojej mocy przyłączeniowej 15 kW powinno wyjść około 2300 zł. Dokładnie ile za kW liczy sobie twoj ZE sprawdzisz na stronie internetowej. Przyłącze napowietrzne jest tańsze od ziemnego. Za slup nie powinieneś ponosić żadnych kosztów. przyłącze masz zakończenie skrzynka ZK?
    Co do kwoty/faktury za prąd to nie licz że będzie to symboliczna kwota za prąd tzw budowlany płaci sie dość sporo i chodzi tu o opłaty stałe.
    Za przyłącze ZE przeważnie rozkłada zapłatę za dwie raty jeżeli pierwsza rate zapłaciłeś większą to druga faktycznie może być "symboliczna".

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol Zobacz post
    Moc przyłączeniowa 15kw . Jest to przyłącze tymczasowe - prąd budowlany . Wykonała mi je firma zewnętrzna zgodnie z warunkami ZE Jeziorna .
    To stare - moje, faktycznie zapłacone:



    Potem zwiększyłem moc umowną dopłacając za kolejne kW wg aktualnych wtedy stawek.

    Z aktualnej taryfy PGE Dystrybucja:

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PrzyłączeKalkulacja.jpg
Wyświetleń:	4133
Rozmiar:	53,4 KB
ID:	451131   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PrzyłączeTaryfa2020.jpg
Wyświetleń:	4132
Rozmiar:	74,9 KB
ID:	451132  

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Luki36

    Zarejestrowany
    May 2022
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-307
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam woda od działki 150 metrów. Ktoś wie ile mniej wiecej może kosztować pociagniecie wody do działki?

  19. #19

    Domyślnie

    Warunki przyłączenia najpierw a potem szacowanie kosztów.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luki36 Zobacz post
    Witam woda od działki 150 metrów. Ktoś wie ile mniej wiecej może kosztować pociagniecie wody do działki?
    Licz 100-150 zł/m. Przy takiej odległości widzę duże pole do obniżenia ceny za mb. Może 80 zł/m? Może część prac możesz wykonać samodzielnie? (na swojej działce ofc)
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony