dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Brama dwuskrzydłowa

    Witam, mam takie pytanie, mianowicie jestem w trakcie montazu bramy dwuskrzydłowej przez firmę i caly czas zastanawia mnie fakt dlaczego 1 słupek od bramy jest wyżej osadzony a drugi niżej (wygląda to dość kiepsko) fachowcy twierdzą ze to przez to że droga idzie delikatnie w dół ( tylko że sasiad naprzeciw też ma bramę dwuskrzydłową a słupki ma równo) i cały czas nie mogę sobie wyobrazić w czym to ma pomóc w moim przypadku że są na innych wysokościach. Postaram się dodać zdjęcie

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Pierwsze słyszę żeby słupki nierówno osadzać, coś chyba jest nie tak.
    Tego nie pomalujesz (:

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Zapewne osadzili odpowiednią głębokość od poziomu gruntu, a nie padumali że jest spadek
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał dominosxx Zobacz post
    Znalezienie dobrej bramy i odpowiednich fachowców to nie lada wyzwanie. Ja muszę powiedzieć, że zamawiałem bramę marki bram i jestem zadowolony z całości transakcji. Bardzo szybka reakcja, świetny i sprawny montaż. A brama? Najwyższej jakości. Zdecydowanie polecam Pbram
    Kolejna reklama, którą musimy edytować. Jak ktoś jest chętny poznać kto zlecił ten spam, to proszę o PW (oryginalny post jest ukryty, można go zawsze przywrócić)
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 16-11-2020 o 16:39
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Panowie, podepnę się pod temat. Ogrodzenie zaplanowaliśmy z bloczków Joniec o szerokości 22 cm. Ekip, która będzie je murować sugeruje bramę dwuskrzydłową (4 m) zamontować na słupach metalowych, a bloczkami tylko do nich dojechać - będzie więc słupek metalowy obok murowanego. Twierdzą, że słupki z bloczka są zbyt słabe, żeby wieszać na nich bramę. Co o tym myślicie?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Są różne bramy (masa i wymiary), różnej jakości bloczki i różnie wymurowane i różny może to dać efekt końcowy. Reasumując czasami można powiesić na takich bloczkach, czasami nie. Ja bym dał na osobnych słupkach.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Brama że sztachet metalowych, skrzydło dwumetrowe, więc ciężaru wielkiego nie ma. Z drugiej strony bloczki ogrodzeniowe na solidne nie wyglądają. Chyba będę się skłaniał ku dedykowanym, metalowym słupkom.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    .... Ogrodzenie zaplanowaliśmy z bloczków Joniec o szerokości 22 cm. Ekip, która będzie je murować sugeruje bramę dwuskrzydłową (4 m) zamontować na słupach metalowych,...
    Te bloczki spokojnie utrzymają taką bramę.
    No chyba, że ekipa murująca pójdzie "na skróty" i tylko poklei bloczki a "zapomni" o zbrojeniu i zalaniu całej konstrukcji, to może być mała katastrofa budowlana
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Jednak wezmę że słupkiem metalowym. Dostałem dwie wyceny. Jedna firma proponuje słupki o wysokości 2,5m a druga 2,1m dla bramy o wysokości 1,5m. Zakładając montaż bramy 5 cm nad gruntem wychodzi 55 cm słupka w betonie. Nie za mało?

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Ma być tyle zabetonowane w ziemi co głębokość przemarzania, a jeszcze więcej przy podmokłym terenie.
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony