Witam

Nie wiem czy to odpowiedni dzial. Przeszukałem juz forum ale nie znalazłem odpowiedzi na taki konkretny przypadek.

Zakupiłem działkę na której jest rów, dość go gleboki. (Przed zakupem sąsiad mówił że rów jest na jego działce, geodeta wprowadził nas z błędu, nie koniecznie mnie tym ciesząc). Rów idzie prostopadle do drogi przez częśc działki, potem za około 40 m działka się zwęża i obniża. Tam do rowu wpływa strumień i dalej płynie w dół aż do gruntow końca działki. W górnej części działki rów jest niemal suchy. Przed moją działka jest przepisy przez drogę wplywajacy do rowu. Za przepustem jest jest jeszcze jedna działka a w niej ok 30m tego rowu. Następna działka juz wygląda jakby ten rów miała zasypany.

Teraz do sedna, chciałbym zrobić przepust przez początkowa część tego rowu u mnie zeby mi sie dzieci nie potopily. Dalej dzialka jest nizej i row jest duzo plytszy. Rowu nie ma na mapkach, wyrysie z rejestrow gruntow itp. po prostu nie ma go nigdzie.
Czy taki przepust muszę zgłaszać skoro nie ma go na mapkach? Wiem że to urządzenie nawet jeśli nie jest ewidencjonowane ale nie chce go całkiem zasypać tylko zrobić przepust na własny koszt wiec będzie drożny (teraz i tak jest zarośnięty). Cos sąsiad jęczy ze jakieś dreny są w niego wpuszczone od niego co mnie trochę irytuje, ale nawet mogę to przeżyć i podłączyć, chyba że wali tam szambo.

Pozdrawiam