dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie IMMERGAS TERA PLUS 24kW ustawienia regulacja instalacji CO

    Witam Was.

    Posiadam piec IMMERGAS TERA Plus 24kW.
    Właśnie wprowadzam się do domu ( 180 m.kw.,dobrze ocieplony, wszędzie podłogówka, całość na jednej pompce z pieca, CAR V2, sonda zewn.

    Czy możecie podpowiedzieć jak ustawić na bazie Waszego doświadczenia piec ( jaka krzywa grzewcza, offset, autoadaptacja, parametr określający bezwładność sytemu)?

    I jeszcze kilka pytań:

    1, Jak reaguje piec jeśli ustawimy zbyt wysoką temperaturę w domu , a piec nie będzie w stanie dogrzać pomieszczeń z uwagi na ustawioną krzywą grzewczą? Nie będzie się wyłączał?
    2. Zauważyłem, po kilku dniach ogrzewania, że piec nagrzał dom do oczekiwanej temperatury i dopóki ona nie spadła to się nie załączył i z uwagi na akumulacyjność podłogówki podłoga ostygła i piec znów musi ja ogrzewać , zamiast okresowo dogrzewać aby temperatura wody nie spadła tak nisko. Uważanie że takie coś jest dobre? Nie wpływa na większe spalanie gazu?
    3. Ile mniej więcej powinien zużywać gazu piec przy mojej kubaturze domu?


    Dziękuję Wam z góry za pomoc

  2. #2

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l-poczta

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    Witam.
    Mam pytanie do doświadczonych kolegów. Mam do spięcia kocioł Immergas Tera 24Plus + car v2 + czujnik zewnetrzny + moduł przekażnikowy + moduł wifi? Jak to spiąc do kupy aby działal moduł wifi?
    instalacja na sprzegle c.o. + podłogówka z zaworem mieszającym na siłowniku + cwu z zasobnika. Każdy obieg na własnej pompie dodatkowo instalacja do tej pory spięta była z kominkiem z płaszczem wodnym i sterownikiem z kratk.pl ktory sterowal każda z 4 pomp. - równorzednie chodziła pompa kominkowa i od c.o. podłogówka bez silownika.
    Jak to teraz wszystko pogodzić...? zalezy mi także na wifi - oczywiście - dominus.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony