dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25

Temat: Vitodens 200W Aplikacja ViCare

  1. #1

    Domyślnie Vitodens 200W Aplikacja ViCare

    Proszę o pomoc w aktywowaniu aplikacji ViCare na smartfonie z systemem Android. Aplikacja prosi o zeskanowanie kodu QR z naklejki która została zgubiona bądź nie została naklejona wcale. Gdzie mogę znaleźć dane które trzeba wpisać w aplikacji? tj. nr fabryczny, nr id i wpa2.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    bardzo proszę o wskazanie dokładnego typu kotła, czy jest to Vitodens 200-Wtyp B2HE lub B2HF z wbudowanym modułem komunikacyjnym. Czy może starszy kocioł z zewnętrznym (podpinanymna kablu) modułem komunikacyjnym?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Keycam

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-445
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzien dobry, również mam problem z piecem 200 W typ B2HE-19 niestety nie mam danych do logowania w aplikacji. Czy mógłby Pan mi pomóc?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Keycam Zobacz post
    Dzien dobry, również mam problem z piecem 200 W typ B2HE-19 niestety nie mam danych do logowania w aplikacji. Czy mógłby Pan mi pomóc?
    kod QR jest naklejony na odwrocie panelu sterującego, powinny być tam 2/3 dodatkowe naklejki do nalepienia w widocznym miejscu.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Keycam

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-445
    Posty
    3

    Domyślnie

    Udało się odnaleźć, dziękuję. Tylko nadal próbuję rozgryźć ten piec. Próbowałem ustawiać krzywa zgodnie z podpowiedziami w aplikacji, dla nowych domów z dobra izolacja podlgowoka ok 0.2-0.5. Kaloryfery ok 1-1.2.

    Efekt po nocy mam taki, że na zewnątrz 0*, wg krzywej 35 na kaloryferach, a one ledwo ciepłe. W sypialni 21* czyli ok, salon przy WYLACZONEJ przez całą noc podłogówce 23.8*

    Wcześniej ustawiając na 19* (krzywej nie pamiętam), w ciągu dnia podłogówka grzała salon na 25-26*, a podłoga była gorąca.

    Czy ustawiana temperatura w obiegach ma jakiekolwiek znaczenie? Czy to jest zadana temp wewnętrzna? Na kaloryferach mam 21* ustawione.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Po pierwsze jak jest wykonana instalacja CO, Czy grzejniki i podłgówka to oddzielne obiegi grzewcze? Jak są wykonane? Jak są sterowane?
    Automatyka pogodowa uzaleznia temperature zasilania obiegu grzewczego od temepratury zewnętrznej. Im chłodniej tym cieplejsza woda instalacyjna. Zalezność nazywa się krzywą grzewczą. Parametry krzywej podaje projektant w projekcie instalacji (lub się ja wylicza na podstawie tego projektu) w przypadku gdy instalacje robił "pan Henio - instalator" krzywa grzewczą nalezy ustawić doświadczalnie metoda prob i błędów.
    Jeżeli na sterowniku ustawiona jest wymagana temepratura pomieszcznenia na 20*C a w rzeczywistości jest więcej nalezy skorygować nastawy.
    Przy temp zew +10 - +5*C zmieniamy przesunięcie rownoległe, przy mrozach większych niż -10*C zmieniamy pochylenie.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Keycam

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-445
    Posty
    3

    Domyślnie

    Są zrobione 2 oddzielne obiegi, ustawiane za pomocą pieca.
    Kupiłem nowy dom z tym piecem i montował to instalator - a jaki to ciężko powiedzieć.
    Jest też czujnik temperatury zewnętrznej.

    Postaram się załatwić projekt instalacji, ew. dojdę co i jak metodą prób i błędów.

    Czyli na piecu/w aplikacji ustawiam temperaturę wewnątrz domu? Bo raczej żadnych czujników wewnątrz nie mam, a w kotłowni jest bardzo ciepło od pieca i rur.

    https://zapodaj.net/a5d0012d0c9dd.jpg.html

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    zatem pozostaje walczyć z krzywa grzewczą metoda prób i błedów. Dla Ogrzewania podłogowego zmiany nalezy robic co 2-3 dni by instalacja i budynek zdazyły odpowiedzieć.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  9. #9

    Domyślnie

    WItam,

    Mam ten sam problem co autor tego tematu.
    Mój kocioł to Vitodens 200 B2HF.
    Otrzymuję taki komunikat:






    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    kod QR jest naklejony na odwrocie panelu sterującego, powinny być tam 2/3 dodatkowe naklejki do nalepienia w widocznym miejscu.
    Czy ta odpowiedź dotyczy także mojego kotła?
    Jak to odwrocie panelu sterującego? Mam zdjąć przednią obudowę? I co dalej? Trzeba wyjąć panel?

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    jak kupujesz kocioł to panel sterujący przychodzi w oddzielnym pudelku. Na tyle panelu sa naklejki z kodem które instalator przed montażem powinien ci nakleić np jedną na boku obudowy i a drugą choćby w karcie gwarancyjnej. Wyłącz zasilanie i ściągnij panel.

    Swoją drogą jak instalator prawidłowo zaprogramował kocioł bez sczytywania kodu qr... bez użycia aplikacji z panelu można dokonać jedynie wybranych ustawień...
    Ostatnio edytowane przez redox7 ; 26-03-2022 o 06:52

  11. #11

    Domyślnie

    Instalator nie mógł użyć aplikacji ViCare, bo wtedy nie było internetu w domu. Dopiero ostatnio dociągnięto mi iinternet i chciałem podłączyć się do kotła za pomocą ViCare. Niestety aplikacja woła o ten kod QR z symbolem wi-fi.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    podczas uruchomienia nie potrzeba internetu. Łączysz się telefonem/tabletem bezpośrednio z kołem by go właściwie sparametryzować.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał redox7 Zobacz post
    Wyłącz zasilanie i ściągnij panel.
    Jak się go ściąga?
    Nie chcę go uszkodzić.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    złap z jednej strony i ciągnij, jest na wcisk, tu masz montaż i pokazane naklejki:

    https://www.youtube.com/watch?v=PbVQkjHXS78
    Ostatnio edytowane przez redox7 ; 26-03-2022 o 17:23

  15. #15

    Domyślnie

    Udało się. Dzięki.
    No cóż, ten pajac instalator zostawił te naklejki za panelem zamiast je przykleić w widocznym miejscu.

  16. #16

    Domyślnie

    Jeszcze jedno.
    Czy chcąc wejść do aplikacji ViCare i do ustawień kotła spoza domu, to potrzebuję mieć adres zewnętrzny w domu?
    Czy potrzebuję jakiegoś przekierowywania portów czy nie?
    W tej chwili mój router ma na porcie WAN prywatny adres 192.168.X.X.
    Oczywiście wszelkie urządzenia w domu uzyskują po LAN i WLAN adres z tej samej puli adresów prywatnych.

    Wiem, że w tej chwili sieć ma problem z przebiciem się do piwnicy, gdzie jest kocioł, i nie wiem, czy to wina słabego połączenia w piwnicy czy kwestia tego, że nie mam adresu zewnętrznego, a może jeszcze inna przyczyna?


  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    zgodnie z instrukcją urządzenia:

    Wymagania systemowe dla routera WLAN:
    ■ Router WLAN z aktywnym połączeniem WLAN: Router WLAN musi być zabezpieczony odpowiednio mocnym hasłem WPA2.
    Router WLAN musi zawsze zawierać najbardziej aktualną aktualizację oprogramowania firmowego.
    Nie korzystać z niezabezpieczonego połączenia kotła grzewczego z routerem WLAN.
    ■ Przyłącze internetowe o znacznej dostępności: „Stałe łącze internetowe” (taryfa ryczałtowa bez limitu czasu i transferu danych)
    ■ Dynamiczne przydzielanie adresów IP (DHCP, stan fabrycznym) w sieci (WLAN):
    Przed uruchomieniem zlecić sprawdzenie routera specjaliście IT. W razie potrzeby skonfigurować.
    ■ Skonfigurować parametry routingu i bezpieczeństwa w sieci IP (LAN).
    Udostępnić dla bezpośrednich połączeń wychodzących:
    – Port 80
    – Port 123
    – Port 443
    – Port 8883

    załączony slajd świadczy o pobieraniu aktualizacji, po pobraniu aktualizacji i jej zainstalaowniu aplikacja powinna podjąć ponownie pracę.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    załączony slajd świadczy o pobieraniu aktualizacji, po pobraniu aktualizacji i jej zainstalaowniu aplikacja powinna podjąć ponownie pracę.
    OK, ale ten komunikat ViCare utrzymuje się już 3 dni.
    Pewnie sieć w piwnicy zdechła.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    proszę zainstalaować ponownie aplikację, wyłączyć kocioł z zasilania i włączyc go ponownie a następnie ponownie połączyć aplikację z kotłem, Jeśli to ni epomoże proszę o przesłanie w wiadomości prywatnej pełngo nr kotła.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  20. #20

    Domyślnie

    Mam jeszcze takie pytanie.
    Czy temperatura pokazywana w aplikacji ViCare (oraz na panelu kotła) na podstawie czujnika temperatury zewnętrznej to rzeczywista chwilowa temperatura czy już po jakichś uśrednieniach?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony