dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Jak poprawnie zaprojektować DGP

    Witam.

    Muszę wykonać dgp na poddaszu nieużytkowym. Kompletnie niewiem jak poprawnie poprowadzić kanały. Na zdjęciu zaznaczyłem wyloty w kilku pomieszczeniach. Ze względu na odległości wolałem je zrobić przy drzwiach zamiast przy oknach. Będę się posiłkował poradnikiem drako aby poobliczać opory kanałów. Czy jakiś specjalista mógłby mi narysować schemat na moim rysunku? Chcę zastosować kanały płaskie 150x10 o ile dobrze pamiętam.

    Kolejne pytanie dotyczy rodzaju zastosowanego ocieplenia.Kanały od DGP na stropie lanym czym ocieplić strop, styropian czy wełna? Jaką temperature osiągają kanały w rękawie z wełny? Mam zamiar dać 30cm warswę ocieplenia czy to wystarczy aby gorące powietrze się zbytnio nie schładzało?(Poddasze nieużytkowe) Trochę się boję dawać styropian z wiadomych względów, wełna jest niepalna ale dochodzi koszt legarów i mostki termiczne pod nimi. Druga opcja to właśnie 2 warstwy styropianu 15cm na zakładkę a w pobliżu kanałów wełna.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DGP.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	78,9 KB
ID:	450058
    Ostatnio edytowane przez Marcin14151415 ; 08-11-2020 o 22:25

  2. #2

    Domyślnie

    1. Chcesz, żeby specjalista narysował ci za darmo projekt wentylacji na forum??? Zapłać i będziesz go miał legalnie, fachowo i bez pokrętnych metod, od nie wiadomo jakiego forumowego mądrali. To naprawdę kosztuje grosze, np. https://allegrolokalnie.pl/oferta/pr...ej-rekuperacji *to nie jest reklama, tylko pierwszy lepszy wynik z wyszukiwarki
    2. Styropian topnieje w temperaturze 250-300 stopni - jak sądzisz, ile stopni będzie miało rozprowadzane powietrze? A ile będą miały izolowane rury je przenoszące? Dasz radę rozgrzać je do czerwoności?

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie tego oczekuję ponieważ sam pomagam bezinteresownie w innych dziedzinach na innych forach. Czy to jest coś dziwnego? Pewnie i tak nikt nie pomoże więc trzeba będzie za to zapłacić. Jaką temperaturę osiągają kanały w rękawie? Niemam pojęcia dlatego pytam. Na oko mogą mieć około 40 stopni?

  4. #4

    Domyślnie

    Czym innym jest pomaganie, a czym innym robienie gotowych projektów. Zadaj konkretne pytanie, to ktoś ci na pewno na nie (za darmo) odpowie. Ale nie oczekuj, że siądzie i przygotuje w gratisie to, za co normalnie się płaci i pewnie jest źródłem jego utrzymania. To taka sama różnica jak między zadaniem pytania na forum "jak prawidłowo pomalować ściany" a poproszeniem, żeby ktoś przyszedł i pomalował ci pokój bo w ten sposób przyoszczędzisz stówkę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony