dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Gotowa zaprawa do murowania bloczków betonowych.

    Jaką gotową zaprawę możecie mi polecić do murowani bloczków fundamentowych/betonowych b15 ?

    Jaka klasa m5 czy m10.
    Ostatnio edytowane przez Maratoro ; 10-11-2020 o 06:06

  2. #2

    Domyślnie

    Hej, a nie lepiej samemu ukręcić. Wyjdzie dużo taniej.

    1 wiadro cementu + 3 wiadra grubego piachu (powiedz dostawcy, że ma być do bloczków) + 3/4 wiadra wody.

    Do betoniarki wlać wodę, potem wsypać wiadro piachu, potem cement i na końcu 2 wiadra piachu + ew. jeszcze odrobinę wody gdyby zaprawa była za sucha. Piach leży na zewnątrz więc jak go solidnie podleje deszcz to trzeba uważać z wodą. Zrobisz kilka betoniarek to sam wyczujesz co i jak.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Odpada, często wpadam na budowę dosłownie na godzinkę po pracy, potrzebuje czegoś co mogę rozmieszać ze tak powiem w wiaderku. Kupiłem klasyczną zaprawę murarską Atlas. Podobno ma się nadać.

  5. #5

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat, jeśli można.
    Otóż mam podejrzenie, że wykonawca zamiast wylać mi kloc betonu na szczycie ściany (kloc mniej więcej o wymiarach 40x24x24 cm ma podpierać belkę kalenicową), to prawdopodobnie wykonał go z zaprawy murarskiej, dając tam także pręty.
    Czy taki kloc z zaprawy może tutaj zostać czy jest to szajsowe wykonanie?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201111_184644a.jpg
Wyświetleń:	242
Rozmiar:	77,8 KB
ID:	450157

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maratoro Zobacz post
    Odpada, często wpadam na budowę dosłownie na godzinkę po pracy, potrzebuje czegoś co mogę rozmieszać ze tak powiem w wiaderku. Kupiłem klasyczną zaprawę murarską Atlas. Podobno ma się nadać.
    Godzinka to niewiele ale rozumiem cię doskonale. Sam muruję teraz bloczki i wiem jak szybko robi się ciemno. Spraw sobie betoniarkę nawet taką niewielką, a zobaczysz jak ci pomoże. Też mieszałem kiedyś ręcznie. Życzę powodzenia sporo pracy przed nami....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony