dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Problem po odbiorze bliźniaka od dewelopera

    Witam
    Mam taki problem dokonałem odbioru bliźniaka od dewelopera ( na protokole są usterki wymienione) tylko tynki były mokre i miało to zostać wpisane do protokołu. Protokołu został podpisany i sprawa wygląda tak ze na protokole nie ma wpisanego ze tynki sa mokre. Podczas osuszania przez dewlopera wyszedł grzyb na ścianach , plus okazało sie ze posadzki sa niedoschnięte. Ekipy mam pomawiane materiał, ale jestem uziemiony przez ta wilgoć. I moje pytanie mogę. Akutalnie czekam na zalozenie licznika. Dewloper na moje pismo odpisuje mi ze to normlane ze zostały wpopwane spore ilosci wody i dlatego jest tak wilgotna. Wiem ze popełniłem bład podpisując im protokół odbiór. Moje pytanie czy mogę teraz jeszcze cos zrobić aby pociągnąć dewelopera do odpowiedzialności nie wyważania sie z terminami . Z góry dziekuje za odpowiedz

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Zależy, co masz w umowie.
    Masz podłogówkę, czy grzejniki?
    Wietrzysz cały czas?
    Wentylacja odebrana i sprawna? WG czy WM?

  3. #3

    Domyślnie

    Podłogówka, gaz podłączony i czekam na licznik energii żeby ja uruchomić. Wilgotność podłogi jest około 37 %.Wentylacja grawitacyjna. Umowa standardowa deweloperska. Wietrzone jest chociaż deweloper suszył 2 dni nagrzewnica i okna były pozamykane i wtedy grzyb wyskoczył w narozniku .

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Masz w umowie że posadzki i tynki maja byc suche w dniu odbioru? Nie sądzę. To co pisze developer ma sens to wilgoć technologiczna jej się nie da uniknąć.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiar Zobacz post
    Podłogówka, gaz podłączony i czekam na licznik energii żeby ja uruchomić. Wilgotność podłogi jest około 37 %.Wentylacja grawitacyjna. Umowa standardowa deweloperska. Wietrzone jest chociaż deweloper suszył 2 dni nagrzewnica i okna były pozamykane i wtedy grzyb wyskoczył w narozniku .
    Suszenie nagrzewnicą to nie suszenie - to hodowla grzyba i pleśni. To zwiększa problem, a nie rozwiązuje. Lepiej było tylko wietrzyć (najwyżej wspomagając wentylatorem) a jeszcze lepiej użyć osuszacza (albo w tej roli klimy przenośnej pracującej w całości na powietrzu wewnętrznym - bo chodzi tylko o skraplanie wody).

    Tak czy inaczej podłogę musisz wygrzać zgodnie z procedurą (najlepiej producenta okładziny - żeby nie mieć problemów z gwarancją) co zajmie minimum miesiąc przy jednocześnie dobrym wentylowaniu. Potem sprawdź wilgotność.


    Nie ma czegoś takiego, jak standardowa umowa. Jak nie masz w niej zapisanych konkretnych wilgotności czy że podłoga ma być wygrzana, przygotowana do montażu okładzin - to deweloper nie ma obowiązku osuszać ani wygrzewać.

    Tak, to naturalne, że jest wilgoć technologiczna. Jak te 37% było zmierzone? Bo taka wilgotność jest niemożliwa. Źle do jej pozbycia się zabrał się deweloper. Może być też problem z wydajnością wentylacji - co jest częste przy grawitacyjnej.

  6. #6

    Domyślnie

    konkretnych wartości nie mam napisanych w umowie de facto mam odebrany budynek w którym przynajmniej przez miesiąc nic nie mogę robić, zresztą czekam aktualnie uśniecie usterek innych , a z podłoga wiem ze mam miesiąc czasu aby wygrzewać. Jeżeli nie ma zapisu to chyba nomy budowalne obowiązują czy się myle?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiar Zobacz post
    Jeżeli nie ma zapisu to chyba nomy budowalne obowiązują czy się myle?
    Te, które obowiązują "obowiązkowo" masz wymienione w załączniku nr 1 do Rozporządzenia w sprawie WT.
    Jaką normę masz na myśli?

    Przez ten miesiąc możesz robić wiele rzeczy - tylko nie możesz kłaść okładzin na podłogę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony