dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Wiązary problem

    Witam,
    Mam problem z wiązarami ponieważ juz dostałem uprawomocnione pozwolenie na budowę a chciałbym zmienić konstrukcję dachu ?

    Poniżej daje zdjęcie moich wiązarów od architekta który mi stworzył :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach 2.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	4,7 KB
ID:	450120

    A drugie zdjęcie jest jakbym chciał aby wyglądały wiązary :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	70,7 KB
ID:	450121

    Czy jest taka możliwość aby go zmienić ? Czy jakoś go w miarę powiększyć ?

    Dom 107 metrów parterowy

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    U mnie nie było problemów zrobić "graciarnię" na poddaszu. Firma robiąca wiązary zrobiła odpowiedni projekt zachowując wymiary i spadek dachu jak w projekcie oryginalnym.
    Pierwszy obrazek jest malusieńki, nic nie widać.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  3. #3

    Domyślnie

    Na 1 zdjęciu są moje wiązary szerokość stryszka 149 na 158 wysokości . Ledwo wejdę na ten stryszek po schodkach odrazu będę musiał klękać i czy dałoby się to powiększyć bez żadnych problemów u kierownika budowy czy coś tak jak na 2 zdjęciu jest w taki sposób go powiększyć.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał buyakk Zobacz post
    Na 1 zdjęciu są moje wiązary szerokość stryszka 149 na 158 wysokości . Ledwo wejdę na ten stryszek po schodkach odrazu będę musiał klękać i czy dałoby się to powiększyć bez żadnych problemów u kierownika budowy czy coś tak jak na 2 zdjęciu jest w taki sposób go powiększyć.
    sprawa dla projektanta wiązarów, do niego należy się zwrócić

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał buyakk Zobacz post
    Witam,
    Mam problem z wiązarami ponieważ juz dostałem uprawomocnione pozwolenie na budowę a chciałbym zmienić konstrukcję dachu ?

    Poniżej daje zdjęcie moich wiązarów od architekta który mi stworzył :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach 2.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	4,7 KB
ID:	450120

    A drugie zdjęcie jest jakbym chciał aby wyglądały wiązary :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	70,7 KB
ID:	450121

    Czy jest taka możliwość aby go zmienić ? Czy jakoś go w miarę powiększyć ?

    Dom 107 metrów parterowy
    Wszystko jest do zrobienia. Musi to zrobić projektant bo firma która będzie robiła wiązary nie zrobi ich inaczej niż przewiduje projekt.

  6. #6

    Domyślnie

    A jakby zmienił te wiązary na te inne ? To muszę na nowo starać się o pozwolenie na budowę?

  7. #7

    Domyślnie

    Nie, nie musisz sie starać o nowe PnB.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Hm, jeśli chcesz zwiększyć wysokość budynku to może być problem. Pamiętam reportaż w TV w którym mówiono o gościu, który zwiększył sobie o 20cm i przez 8 lat nie dostał odbioru. Urzędniczka twardo mówiła przed kamerami - ma być jak w projekcie.
    Może coś się w tym temacie zmieniło, ale najlepiej zapytać u tych, którzy decydują.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  9. #9

    Domyślnie

    To najwyraźniej PINB nie miała w tym czasie dużo roboty albo gościu się naraził urzędnikowi 20 cm to założę sie że było to w granicach dopuszczalnych przez MPZP czy WZ, ale faktycznie może być problem gdy wysokość domu będzie znacznie odbiegała od projektu.

  10. #10

    Domyślnie

    Ok dziękuje za odpowiedzi .
    @henrykow w moim wypisie i wyrysie jest napisane maksymalna wysokość zabudowy budynki z dachami spadzistymi 11 metrów i zabudowa towarzysząca z dachami spadzistymi 8 metrów . To jest to co pisałeś wcześniej że te 20 cm jest dopuszczalne zmiany wysokości ?

  11. #11

    Domyślnie

    Praktycznie w każdym planie czy WZ są podawane widełki co do wysokości budynków, ale zmiana powinna wysokości, jeżeli chodzi o wiązary powinna być naniesiona w projekcie przez projektanta.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony