dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Okna - przeszklenie szyb zespolonych

    Witam

    Mam okna z szybą zespoloną 4/16/4 z 1999 roku.
    Dokładnie Press-Glas Planitherm/Float P.34 U=1,6.
    Zastanawiam się, czy te U=1,6 to jest U całego szklenia, czy U samego Argonu między szybami?

    Mam ocieplone ściany i wykończoną elewację. Dlatego nie chcę rwać całych okien ze ścian.
    Tak mnie naszło by wymienić same szyby zespolone na takie 4/16/4 w nowszej technologii Ug=1,0 .
    Obecnym oknom fizycznie nic nie dolega. Tylko szronią się w dolnej części na szybie zespolonej od wewnątrz, i pewnie więcej ciepła przez nie ucieka.
    Po ociepleniu - dom jest ogrzewany niższą temp. na CO.
    Z obliczeń wychodzi, że po wymianie na ogrzewaniu zaoszczędziłbym 0,6 kWh potrzebnej mocy grzewczej.

    Jakie jest ryzyko, że listwy trzymające szyby w skrzydle ulegną uszkodzeniu przy demontażu?
    Szyby zespolone wg Internetu trzeba by liczyć na jakieś 200-250 zł od m2,
    ile może kosztować robocizna?

    Ktoś ma doświadczenie w zakresie takiego remontu? - może się wypowiedzieć?
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marco36 Zobacz post
    Mam okna z szybą zespoloną 4/16/4 z 1999 roku.
    Dokładnie Press-Glas Planitherm/Float P.34 U=1,6.
    Zastanawiam się, czy te U=1,6 to jest U całego szklenia, czy U samego Argonu między szybami?
    Współczynnik przenikania ciepła Ug 1,6 w/(m2K) dotyczy wyłącznie środkowej strefy szyby zespolonej.

    Cytat Napisał Marco36 Zobacz post
    Obecnym oknom fizycznie nic nie dolega. Tylko szronią się w dolnej części na szybie zespolonej od wewnątrz
    Aby ograniczyć występowanie tego negatywnego zjawiska warto kupić pakiet szyby zespolonej 4/16/4 wyposażony w ciepłą ramkę dystansową.

    Cytat Napisał Marco36 Zobacz post
    Jakie jest ryzyko, że listwy trzymające szyby w skrzydle ulegną uszkodzeniu przy demontażu?
    Ryzyko jest znikome, a gdy użyć do tego właściwych narzędzi, wręcz żadne.
    PRO QUALITY

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony