dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Zabezpieczenie fundamentów

    Witam
    Buduje mały dom na południu Polski. Obecnie kończymy bloczki fundamentowe. Mam do Was pytanie.
    Na jakim etapie będzie najlepiej zakonczyć pracę na ten rok.
    Bloczki są mokre dlatego nie chcę ich mazać dysperbitem. Zastanawiam się nad zasypaniem wszystkiego do wiosny, ewentualnie nałożenie dysperbitu od zewnątrz, potem styropian i folia kubełkowa a od wewnątrz zasypanie bez ich malowania dysperbitem, ewentualnie malowanie z zewnątrz i wewnątrz a następnie wylanie chudziaka.
    Będę wdzięczny za rady.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Najlepiej:
    Dysperbit lub ewentualnie inna hydroizolacja, ocieplenie, folia, obsypanie z zewnątrz.
    Do środka nasypać piasku i zagęścić. Nie lać chudziaka, niech woda przez zimę dodatkowo "zagęści".

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    A co na to KB? Mógłby coś doradzić... zna projekt, zna warunki gruntowe, może przenalizować prognozy pogody w Twojej lokalizacji...
    Zależy co to znaczy wilgotne bloczki? Jeśli wilgoć jest powierzchniowa to można nakładać izolację (dysperbit to raczej tylko grunt pod izolację bitumiczną). Jeśli jednak bloczki są przemoczone i mają wysoką wilgotność masową to izolacja może odparzać, więc ja bym czekał do wiosny. Każdy szanujący się KB ma wilgotnościomierz, więc...
    Wilgoć poniżej poziomu gruntu jest ZAWSZE, więc warto wykonać hydroizolację wszędzie tam, gdzie fundament styka się z gruntem.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony