dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    destynation87

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    6

    Domyślnie sprzeczne informacje na temat podziału.

    Witajcie forumowicze,

    mam mały problem z informacjami od jednej instytucji. Mianowicie posiadamy ziemię 1,5 ha. Mamy chęć budowy domu w kredycie, a że żaden bank nie udzieli hipotecznego kredytu na większą działkę niż 0,5 ha trzeba ją podzielić i tu nastała sprzeczność. Pewna urzędniczka poradziła by na działkę o wielkości 1,5 ha nanieść już plan nieruchomości dopiero potem to podzielić i w ten sposób zaoszczędzi się środki nie płacąc przynajmniej raz za tą samą mapę, a takie naniesienie spowoduje większe możliwości co do wielkości nieruchomości (większa działka większa nieruchomość). Natomiast innego dnia inna urzędniczka powiedziała, że nr działki się zmieni, jej wielkość się zmieni a więc i warunki zabudowy ulegną zmianie w takim przypadku najpierw podzielić a dopiero później nanieść nieruchomość.

    W takiej sytuacji nie bardzo wiem kogo słuchać. Co prawda upatrzyliśmy sobie domek dwu kondygnacyjny o powierzchni 110 m2 max więc wielkość działki nam tu różnicy nie robi ale robi natomiast pieniążek, który można przeznaczyć na co innego niż kolejną mapkę.

    Czy ktoś miał do czynienia z pierwszym przypadkiem, czy jest to możliwe a jeśli nie to czy takie naniesienie można nanieść na przykład na wstępny plan podziału działki.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Początku nie rozumiem, lecz innego dnia, inna urzędniczka miała rację. Inny numer działki to nowe WZ.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    destynation87

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    więc tak wiadomym jest że dużą działkę należy podzielić, za co trzeba zapłacić. dostajemy wtedy mapkę po podziale z nr działki. po adaptacji projektu trzeba go nanieść na mapkę działki, znów płacąc za tą samą mapkę z naniesioną nieruchomością . i tu ta pierwsza urzędniczka twierdziła by zrobić to jeszcze przed podziałem dzięki czemu zapłacimy za podział i jedną mapkę. Czy to jet możliwe ?

    no bo patrząc z innej strony, gdybym rozpoczął budowę na całej ziemi mając wszystkie potrzebne dokumenty i środki. Nagle okazało by się, że przyszły nieprzewidziane wydatki inne nie związane z budową a np fundamenty już są i potrzeba by było jednak do banku uderzyć, bank zmusił by mnie do podziału. Warunki zabudowy się zmieniają ale budowa już powstaje. to oznacza że nie mogę wtedy już podzielić tej ziemi ??
    Ostatnio edytowane przez destynation87 ; 12-11-2020 o 22:02 Powód: dodanie przemyślenia

  4. #4

    Domyślnie

    Ja nie bardzo rozumiem z tą mapką - mapę dostaniesz bez żadnego domu bo go jeszcze fizycznie ani nawet papierologicznie nie ma. Kto i komu ma rysować ten dom na działce? Jak skończysz podziały to dostaniesz mapę do celów projektowych i dopiero na tym architekt ci narysuje dom i to się stanie projektem zagospodarowania terenu (PZT).

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Nie kombinuj za bardzo! Działki z rozpoczętą budową NIE podzielisz! Dzielisz przed WZ i PnB lub po oddaniu budynku czyli zakończeniu budowy. Panie urzędniczki niech pilnują biurek i stempelków zamiast opowiadać farmazony.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    destynation87

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    no i fajno że się wyjaśniło dziękuje za wyjaśnienia podziękowania poszły, a ja w takim razie uzbrajam się w cierpliwość i oczekuje geodety
    serdecznie pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Dodatkowo wielu operatorów mediów wystawia warunki na daną działkę. Zmienisz numer działki i mogą być problemy i cała procedura się przedłuży.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    destynation87

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    tak o tym już wiem, bo mam o przyłączu z wodociągów na konkretny nr działki i trzeba będzie wystąpić ponownie po podziale

  9. #9

    Domyślnie

    Wodociągi to często lokalne zakłady - pogadaj może zrobią jakąś "cesję" na nową działkę
    .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony