dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie Obróbka attyki - ocena

    Szanowni forumowicze,
    zwracam się z prośba o fachową ocenę obróbek attyki. Zdjęcia robione niestety po zmierzchu i na szybko więc jakoś mocno średnia jednak coś tam widać
    Nie do końca podoba mi się ta robota i chciałbym się zorientować czy tak faktycznie jest czy może jestem przewrażliwiony.
    Opierzenie zroione tak:
    - płyta osb ze spadkiem do środka zaimpregnowana gruntem Icopal, przymocowana na kołki do attyki - tu nie mam zastrzeżeń
    - pierwszy pas z blachy nabity do osb
    - docelowe pokrycie blachą z łączeniami na rąbek - tu mam największe ale. Kwestia tylko estetyki i się czepiam czy jest to niepoprawnie zrobione. Pokazałem rzecz jasna te nagorsze moim zdaniem.Załącznik 450182Załącznik 450183Załącznik 450184Załącznik 450185Załącznik 450186

    Pozdrawiam,
    Michał

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	305
Rozmiar:	64,7 KB
ID:	450187Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	65,4 KB
ID:	450188Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	51,9 KB
ID:	450189Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	73,5 KB
ID:	450190Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	83,3 KB
ID:	450191

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cześć Tabi,
    Też ostatnio robiłem obróbki na rąbek, ale ze względu na awersję do farmerów zastosowałem gotowe obróbki mocowane na haftry (w końcu otwarł mi się front robót, żeby w końcu ściankę attykową otynkować, bo wygląda już paskudnie).
    U mnie wygląda to tak:



    Moim zdaniem estetyka u Ciebie rzeczywiście troszkę leży, ale jeśli attyki nie są przy części użytkowej (jak np. taras), to nie przejmowałbym się za bardzo (z dołu rąbków pewnie nawet nie będzie widać).
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 13-11-2020 o 20:50

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    "Regius" wzorowo, "tabi88" 3-. Tak jak napisał "Regius" obróbki spełnią swoje zadanie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    Przy tych obróbkach u Regiusa faktycznie to te zrobione u mnie wyglądają jakby robił je ktoś pierwszy raz.. a niby fachowiec z doświadczeniem i dobrymi opiniami. Cena też chyba nie tak niska bo 7,5k netto za 49mb attyki. Cóż, pozostaje się z tym pogodzić. Fakt, u mnie tego nie wiadć bo jest na dachu nieużytkowym ale za to ja będe wiedział
    Dziękuje za opinie.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Jak za same obróbki to cena bardzo wysoka, nieadekwatna do jakości. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    Cóż, chyba na razie jeszcze trwa rynek wykonawców a nie zleceniodawców bo miałem różne oferty i większość oscylowała w graniach 7-9k.
    Faktem jest, że mur dość szeroki bo łącznie 56cm więc z jednego arkusza blachy metrów nie narobi.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    @Andrzej, dzięki za wysoką ocenę. Niestety po pierwszych deszczach już tak nie wygląda - tytan-cynk zaczął już patynować i pojawiły się białe zacieki (pomimo, że dokładnie wymyłem blachę sweeper'em od rheinzink'a po skończeniu prac). Gdybym robił jeszcze raz pewnie zastanowił bym się nad pre-patiną zamiast gołowalcówki. Mam nadzieję, że patyna się wkrótce wyrówna i dalej będzie się już starzeć z godnością.

    @Tabi, cena którą podałeś to sama robocizna, czy łącznie z materiałem i wygięciem obróbek?
    U mnie cena za samo położenie niecałych 18 mb obróbek i zamocowanie płyt sklejkowych ze spadkiem to 1400 PLN netto (nie licząc swojej pracy i urlopu - blacharz przyjechał bez pomocnika, więc oprócz załatwiania materiału typu obróbki, płyty sklejkowe, kotwy sika-flex, wkręty itp., bawiłem się jeszcze w pomocnika typu przynieś, przytrzymaj, przytnij, wywierć, pozamiataj i pilnowacza). Nie obyło się też bez wpadek, bo wykonawca namawiał mnie do przycięcia profili startowych o grubość maty strukturalnej vapozinc. Całe szczęście skontaktowałem się z producentem i okazało się, że nie wolno przycinać blach startowych (haftry mają docisnąć blachę do maty strukturalnej i 2 mm luz jest wystarczający).

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    ... tytan-cynk zaczął już patynować...
    To normalne zjawisko. Docelowo osiągnie kolor ołowiano-szary. Będzie to kolor niejednorodny. Taki to urok gołowalcówki. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    Tak, cena robocizna z materiałem. Blacha zwykły ocynk z lakierem antracyt mat.
    Robili łącznie 3 dni we 3 osoby i ewidentnie sie nie spieszyli, był czas na kawkę, pojechanie po materiał, rozstawienie się itp. Ja też nikogo nie poganiałem.
    Gdybym miał więcej czasu to chętnie zrobił bym to opierzenia sam ale praca zawodowa nie pozwala poświęcić tyle czasu budowie, skupiam się na działaniu wewnątrz.
    Gdyby robił sam to kombinował bym z takim łączeniem jak na tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=CXFM_YcEc6o albo przykleił na enkolit

  10. #10

    Domyślnie

    @tabi88,
    Nie jesteś przewrażliwiony. Chłopakom nikt wcześniej nie pokazał, że attykę można obrobić na różne sposoby bez farmerów: https://www.rheinzink.pl/produkty/ob...dachy-plaskie/ ...O cenie się nie wypowiadam.
    @Regius,
    Dobra robota z tymi gotowymi obróbkami na rąbek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony