dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    samremontuje

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Prusice
    Kod pocztowy
    55-110
    Posty
    31

    Domyślnie Czym ocieplić dach płaski

    Witam wszystkich,

    Mam dylemat w kwestii ocieplenia dachu płaskiego i nie mogę znaleźć rozwiązania, którego byłbym w 100% pewny, mianowicie czym ocieplić taki dach? Jest to dach remontowany, pokryty obecnie papą termozgrzewalną. I tutaj jest problem - najchętniej ze względu na koszty zrobiłbym to styropianem ale jest kwestia reakcji styropianu z papą. Niby jest posypka, bo to papa nawierzchniowa, ale boję się, że na łączeniach papy, gdzie tej posypki nie ma, będzie się żarło ze styropianem. Wełna jest dla mnie trochę za droga, o pir to w ogóle nie ma mowy. Jakaś hybryda, 2 cm wełny i na to styropian? Na wierzch najprawdopodobniej pójdzie EPDM.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam styropian i papę

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    styropian
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    styropian, kliny styropianowe spadkowe, na to papa albo epdm i na to trochę żwiru

  5. #5

    Domyślnie

    obecne papy są uważane za bezpieczne dla styropianu.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    wełna monrock max e a jako hydroizolacje możesz użyc dowolny materiał papa, membrana epdm, pvc czy inne
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtekdomus

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa/ Poznań
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    156

    Domyślnie

    Przecież papę termozgrzewalna normalnie nakłada się styropian. Oczywiście problemem jest aby nie przepalić styropianu.
    Ale jak się połączy te dwa materiały to żądnych reakcji nie ma.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtekdomus

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa/ Poznań
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    156

    Domyślnie

    jak masz jakieś obawy to połoz między papę a styro folęi budowlaną. Technicznie to nie koniecznie ma sens ale pomoże o tyle ze rozwieje twoje obawy.

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AKBUILDING

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-312
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał samremontuje Zobacz post
    Witam wszystkich,

    Mam dylemat w kwestii ocieplenia dachu płaskiego i nie mogę znaleźć rozwiązania, którego byłbym w 100% pewny, mianowicie czym ocieplić taki dach? Jest to dach remontowany, pokryty obecnie papą termozgrzewalną. I tutaj jest problem - najchętniej ze względu na koszty zrobiłbym to styropianem ale jest kwestia reakcji styropianu z papą. Niby jest posypka, bo to papa nawierzchniowa, ale boję się, że na łączeniach papy, gdzie tej posypki nie ma, będzie się żarło ze styropianem. Wełna jest dla mnie trochę za droga, o pir to w ogóle nie ma mowy. Jakaś hybryda, 2 cm wełny i na to styropian? Na wierzch najprawdopodobniej pójdzie EPDM.
    Wszystko zależy od tego w jaki sposób chcesz remontować? Czy chcesz ściągnąć istniejącą papę czy dogrzać do niej kolejną warstwę? I co masz pod istniejącą papą, konstrukcję drewnianą czy żelbet? Standardowy układ warstw na stropodachu nieużytkowym przedstawia się tak: gruntowanie, papa paroizolacyjna, kliny spadkowe EPS100 (jeżeli strop jest bez spadków), termoizolacja podstawowa (wystarczy styropian gr. 100 mm + 150 mm, klejony w dwóch warstwach i na mijankę), na to klejona papa podkładowa i papa nawierzchniowa. Jeżeli chcesz dać EPDM to pamiętaj o tym, że musi być PIR laminowany po obwodzie na attykach bo klej kontaktowy wypala styropian, styropian pod EPDM jak najbardziej. Ale polecam zabalastowanie dachu żwirem bo przede wszystkim zwiększamy wtedy trwałość membrany ze wzgl na zabezpieczenie jej przed promieniami UV.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony