dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    TomekS85

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-271
    Posty
    4

    Domyślnie ocieplenie poddasza w domu parterowym bez stropu

    Mam dom parterowy bez stropu. Na parterze mam wykonany sufit z płyt GK, folia paroizolacyjna, rusztowanie krzyżowe z wieszkami i nad tym dwie warsty wełny po 20 cm (razem 40cm)

    nad wełną jest ok 50cm pustej przestrzeni a nastepnie zaczyna sie więźba dachowa. Wieszaki z rusztowania zaczepione są do kleszczy obejmujących krokwie (dach wielospadowy). Na tych kleszczach mam położone płyty OSB, które służa jako podłoga.

    Sam strych ma powierzchnie ok 170m2, gdzie na powierzchni ok 100m2 mam dość duża wysokosć od 1 do 2 metra.

    Dach jest nieocieplony, mam membrane oraz dachówki ceramiczne.

    Pytanie czy mogę ocieplić dach wełną + folia paroizolacyjna aby zniwelować duże wahania temperatury na strychu.
    Moja obawa dotyczy faktu, ze izolując dach, spowoduje ze powietrze na strychu nie bedzie cyrkulować i wełną pod podłogą strychu (nad sufitem podwieszanym na parterze) nie będzie "oddychać".

    Proszę o poradę, czy mogę zaizolować dach wełną?

  2. #2

    Domyślnie

    Ale po co?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    TomekS85

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-271
    Posty
    4

    Domyślnie

    zeby trzymac tam sporo rzeczy uzwanych sporadycznie, sprzet letni/zimowy, pudla po tv/wozku,odkurzaczu. Nie chce zeby przez zle przechowywanie cos sie zlego z tym stalo.

  4. #4

    Domyślnie

    No będzie cieplej a co zrobisz z parą wodną? Musisz wentylować a i tak to nie da gwarancji.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    TomekS85

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-271
    Posty
    4

    Domyślnie

    Mam jeszcze miejsce w kominie i mogę zrobić wentylacje grawitacyjna. Zastanawiam się ile faktycznie będzie tej pary wodnej skoro nikt tam nie będzie mieszkać a jedynie sporadycznie wchodzić po graty. Rozważam montaż wełny między krokwie na ich grubość, tylko jedna warstwa. Pytanie czy muszę dać folie paroprzepuszczalna? Jeśli tak to musiałbym ja mocować na wkrętach do krokwi bo na taśmie dwustronnej pewnie się nie utrzyma
    Ostatnio edytowane przez TomekS85 ; 14-11-2020 o 20:44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony