dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 66
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beltaine Zobacz post
    Na zwrot 13,5 być może się załapię. Co do rozliczenia PIT nie sądzę...
    dlaczego? czas na odliczenie jest 3 lata od 2021 roku jakby nie strczyło dochodu do odliczenia

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    dlaczego? czas na odliczenie jest 3 lata od 2021 roku jakby nie strczyło dochodu do odliczenia
    A jak to jest z tymi dochodami?

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Odwierty to około 15-18 tys + koszt gruntowej PC zamiast tych odwiertów dz można mieć PV
    No, można mieć...
    https://www.google.com/search?source...sclient=psy-ab
    Nie każda godzina zimowa z tych siedmiu jest słoneczna.
    Liczyć na to, że latem w sieci "odłoży się" na zimę?
    Na razie jeszcze się da, ale jak długo?

    A tak przy okazji...
    Skąd wziąłeś takie ceny?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beltaine Zobacz post
    Ogrzewanie podłogowe mam tylko w dwóch łazienkach. Plus są w nich dwa grzejniki żeberkowe, takie na ręczniki. Poza tym w reszcie domu nowe grzejniki ścienne i w salonie jeden w podłodze.
    Tak, planujemy ocieplenie minimum 15 i robiąc dach też go solidnie ocieplić. Ale to realnie w 2022 r. lub być może jesienią 2021. No i w przyszłości panele, jednak trzeb będzie zgłębić kwestię ich montażu, bo ten nasz dach w tej chwili nie bardzo w tym kierunku co trzeba.
    Ja jadę cały dom na grzejnikach i temp wody to max 40*C Jak w 12roku było raz przez 2 tyg. (-30) to fakt trzeba było dać min 45*C
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  5. #25

    Domyślnie

    No dobrze, pytanie jeszcze o audyt.

    Wykonuję audyt energetyczny i co, macham nim przed nosem firmie montującej pompę czy jak? Tzn. jak go wykorzystać?

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    No, można mieć...
    https://www.google.com/search?source...sclient=psy-ab
    Nie każda godzina zimowa z tych siedmiu jest słoneczna.
    Liczyć na to, że latem w sieci "odłoży się" na zimę?
    Na razie jeszcze się da, ale jak długo?

    A tak przy okazji...
    Skąd wziąłeś takie ceny?

    Adam M.
    Od kolegi ze słupska ostatnio zakalał pc gruntową

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beltaine Zobacz post
    Na zwrot 13,5 być może się załapię. Co do rozliczenia PIT nie sądzę...
    Dlaczego nie? No chyba że się nie rozliczasz ( rolnik)
    13,5k do 100000 na osobę/rok
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Cały dom ? Jeden klimatyzator? Co za głupoty piszesz . Powiedz jak mam mieć w całym domu jednakową temp. jak mam 3 kondygnacje ? Czy jedna skrzynka mi to zapewni? Jak się słucha takich wypowiedzi to szlag trafia,
    I czemu się buzujesz. Mój dom jest na dosyć otwartym planie i na razie spokojnie daje radę nie mam szuflandi z trylionem dzrzwi. Na dole jest 22-23 na poddsszu 20-21. Na razie testuje to rozwiązanie. Najpierw miałem grzać salon, potem parter, teraz leci całosć jak nie da rady wspomogę grzejnikami. W łazience jest podłogówka 380 w. To ze masz większy dom nie jest dla mnie głupotą i prosze cię o trochę szacunku. Dlaczego musi być w całym domu identyczna temperatura co to ma na celu?

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Dla mnie rzetelny audyt to taki którego zużycie ma pokrycie w rachunkach. Sam się nad tym zastawałem w I kwartale średnie dobowe zużycie prądu w moim domu to ok 35 kWh moc urządzeń grzewczych to 7 kw, czyli 1,45 kWh/h czyli te urządzenia grzewcze pracują z 20% swojej mocy nominalnej. Wiem że strona ciepłowlasciwe nie jest doskonała ale średnie zapotrzebowanie na moc bez cwu wyszło 2,4 kw przy średniodobowej 1,5 st C Z moich obserwacji wynika ze około 50 sezonu grzewczego ma wyższe temperatury.


    Dlatego sugerując się zużyciem zdecydowałem się na klimatyzator 2,9 kw mocy grzewczej max 3,4 kw. Dlatego mały bo najcichszy z najtańszych. Jak na razie to w październiku zużył 178 kWh i ogarnia cały dom, średni pobór prądu 250W/h czyli ok 1Kwh mocy cieplnej. Miałem duze opory czy to nie za mało choć z 2 strony miał on na początku zastapić 2 kw grzejnik w salonie potem grzać cały parter ale idzie cały dom czekam na mrozy jak to się spisze.

    Ponizej 10 st działa cały czs nie taktuje.

    Co sądzisz o takim rozwiązaniu jako praktyk no i ekspert?
    Co ja sadze? CW jak wszystkie inne kalkulatory poza watpliwą dokladnoscią nie licza obciazen cieplnych w poszczegolnych pomieszczeniach, one w ogole nie licza poszczegolnych pomieszczen. Jak w takim przypadku dobrac moc jakiegokolwiek urzadzenia grzewczego?
    Co do doboru jednego (słownie jeden ) klimatyzatora ogrzewajaceg cały dom ro mam mieszane uczucia co do komfortu czy stabilnosci równych temperatur w poszczegolnych pomieszczeniach. Czytajac Twoje wypowiedzi wiem ze ponad wszystko jest dla Ciebie wazny koszt eksploatacyjny i inwestycyjny. Wobec takiego kryterium pozostałe warunki wydają sie nieistotne. U mnie w firmie przy 108 m2 i 5 pomieszczeniach nie zdecydowałem sie na 1 klimatyzator chociaz duzej mocy, zastosowałem ich cztery, w koncu pracownicy i ja jakis podstawowy komfort musimy miec. Ale zeby prawidłowo dobrac moctych klimatyzatorów policzyłem sobie ozc i wiedziałem jakie jest obciazenie cieplne poszczegolnych pomieszczen, CW tego by mi nie dało.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Zeby korzystać z ulgi pit do kwoty wydatków 53 tys trzeba z wydatkami się sprężyc do końca 2021 roku
    Czy ty w ogóle wiesz co piszesz???????????????
    Nie wprowadzaj LUDZI W BŁĄD
    Ulga z termomodernizacji jest na 3 lata -te owe 53k o których piszesz.
    Jak w tym roku rozpoczniesz ( termomodernizację ) to masz 3 lata na wydanie do 53k
    Możesz to zrobić w całości w 20r. jak podatki płacisz wysokie to zwrócą od razu. Jeżeli Kowalski uboższy to fiskus zwraca przez max 6lat.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    No, można mieć...
    https://www.google.com/search?source...sclient=psy-ab
    Nie każda godzina zimowa z tych siedmiu jest słoneczna.
    Liczyć na to, że latem w sieci "odłoży się" na zimę?
    Na razie jeszcze się da, ale jak długo?

    A tak przy okazji...
    Skąd wziąłeś takie ceny?

    Adam M.
    A co taki zdziwiony?
    Zrobisz 2x100m za 2k? lub spirale np. 7x10m
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beltaine Zobacz post
    No dobrze, pytanie jeszcze o audyt.

    Wykonuję audyt energetyczny i co, macham nim przed nosem firmie montującej pompę czy jak? Tzn. jak go wykorzystać?
    Jak go wykorzystac?, w przypadku duzych rozbieznosci lub braku szczegolowych wyników ze strony firmy instalacyjnej po prostu oferte odrzucic.
    Instalator zawsze bedzie sie upierał ze jego dane są najbardziej dokladne, murzarz powienien sie znac na murowaniu a nie doradzaniu termoizolacji, instalator powienien znac sie na instalowaniu, a nie doborze mocy pompy. Kazdy powienien sie zajmowac tym na czym sie zna.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    I czemu się buzujesz. Mój dom jest na dosyć otwartym planie i na razie spokojnie daje radę nie mam szuflandi z trylionem dzrzwi. Na dole jest 22-23 na poddsszu 20-21. Na razie testuje to rozwiązanie. Najpierw miałem grzać salon, potem parter, teraz leci całosć jak nie da rady wspomogę grzejnikami. W łazience jest podłogówka 380 w. To ze masz większy dom nie jest dla mnie głupotą i prosze cię o trochę szacunku. Dlaczego musi być w całym domu identyczna temperatura co to ma na celu?
    Dlaczego ma być? Bo skoro napisałeś że grzejesz cały dom to tak powinno być. Szuflandia ? Ja w sypialni mam drzwi. Po co ? bo tak chcę. Tak samo i młodzież chce mieć trochę prywatności.
    Co do salonu kuchni jadalni itd. ( prócz łazienki ) to nic nie szufladowane W pralni też nie masz drzwi?
    To co za EKO ogrzewanie jak trzeba wspomagać grzejnikami? i kopciuchem . No to super PC

    PS. asolt ci dobrze napisał ( prawdę)
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 14-11-2020 o 18:36
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Co ja sadze? CW jak wszystkie inne kalkulatory poza watpliwą dokladnoscią nie licza obciazen cieplnych w poszczegolnych pomieszczeniach, one w ogole nie licza poszczegolnych pomieszczen. Jak w takim przypadku dobrac moc jakiegokolwiek urzadzenia grzewczego?
    Co do doboru jednego (słownie jeden ) klimatyzatora ogrzewajaceg cały dom ro mam mieszane uczucia co do komfortu czy stabilnosci równych temperatur w poszczegolnych pomieszczeniach. Czytajac Twoje wypowiedzi wiem ze ponad wszystko jest dla Ciebie wazny koszt eksploatacyjny i inwestycyjny. Wobec takiego kryterium pozostałe warunki wydają sie nieistotne. U mnie w firmie przy 108 m2 i 5 pomieszczeniach nie zdecydowałem się na 1 klimatyzator chociaz duzej mocy, zastosowałem ich cztery, w koncu pracownicy i ja jakis podstawowy komfort musimy miec. Ale zeby prawidłowo dobrać moctych klimatyzatorów policzyłem sobie ozc i wiedziałem jakie jest obciazenie cieplne poszczegolnych pomieszczen, CW tego by mi nie dało.

    Splity są bardzo duzej mocy do małych pomieszczeń nie ma szans dobrać splita o mocy 500w. Ale dziękuję za opinię. Zastanawiam się co ma na celu podwyższenie wymagać cieplnych budynków skoro klimat się ociepla i to jest krew w piach w stronę to zmierza. Do 2015 roku żałowałem ze mam duży garaż ale na 1 auto bo córka niedługo będzie kierowcą wiec szkoda i wtedy się zastanowiłem że po co ten garaż jest ciepło nie ma śniegu nic się z autem nie stanie , przy odrobinie szczęścia kupię jej dacie sprig elektryczną i dołoże 4 kwp do PV ot i wszystko.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Dlaczego ma być? Bo skoro napisałeś że grzejesz cały dom to tak powinno być. Szuflandia ? Ja w sypialni mam drzwi. Po co ? bo tak chcę. Tak samo i młodzież chce mieć trochę prywatności.
    Co do salonu kuchni jadalni itd. ( prócz łazienki ) to nic nie szufladowane W pralni też nie masz drzwi?
    To co za EKO ogrzewanie jak trzeba wspomagać grzejnikami? i kopciuchem . No to super PC

    PS. asolt ci dobrze napisał ( prawdę)
    I dalej się buzujesz w małym pokoju nie ma racji bytu klimatyzator bo grzejnik który się włącza przy zamkniętych drzwiach pobiera ok 0,5kwh/dobę więc ja nie wiem o jakich ty kopciuchach piszesz. Nie mam pralni bo szkoda mi m2 i obecnie pralka pierze , suszarka suszy i nie wiem do czego takie oddzialne pomieszczenie, nigdzie żadne gacie nie wisza na suszarkach.

    A co jest złego w grzejnikach elektrycznych? Znajdz jeden post w którym napisałem ze palę w kopciuchu bo to mnie zainteresowało

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    I dalej się buzujesz w małym pokoju nie ma racji bytu klimatyzator bo grzejnik który się włącza przy zamkniętych drzwiach pobiera ok 0,5kwh/dobę więc ja nie wiem o jakich ty kopciuchach piszesz. Nie mam pralni bo szkoda mi m2 i obecnie pralka pierze , suszarka suszy i nie wiem do czego takie oddzialne pomieszczenie, nigdzie żadne gacie nie wisza na suszarkach.

    A co jest złego w grzejnikach elektrycznych? Znajdz jeden post w którym napisałem ze palę w kopciuchu bo to mnie zainteresowało
    Nie napisałeś -OK Po co drzwi w pokoju? Grzejąc grzejnikiem COP=1
    Ty dobrze wiesz o co chodzi . Takim grzaniem nie ma komfortu
    Tobie wszystkiego szkoda. Szkoda na PC PW szkoda na PV bo tak pisałeś że nie opłaca się dużej zakładać.
    Żyje się nie tyko dla oszczędności i przeliczania wszystkiego,
    PS wstaw fotkę tego grzejnika co pobiera 0,5kWh/dobę A kto te np. koszule prasuje i gdzie? w salonie. ? Garażu? Pralka czy suszarka ma mieć swoje miejsce bo nie chcę jej słuchać.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 14-11-2020 o 18:52
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Nie napisałeś -OK Po co drzwi w pokoju? Grzejąc grzejnikiem COP=1
    Ty dobrze wiesz o co chodzi . Takim grzaniem nie ma komfortu
    Tobie wszystkiego szkoda. Szkoda na PC PW szkoda na PV bo tak pisałeś że nie opłaca się dużej zakładać.
    Żyje się nie tyko dla oszczędności i przeliczania wszystkiego,
    Ja nie mam centralnego wodnego w domu wiec pc klasycznej sobie nie podłączę. Mam pc cwu i to jest absolutna rewelacja polecam. Dlaczego nie ma komfortu przy cop=1 ? Nie rozumiem tego i mam wręcz przeciwne doświadczenia bardzo pozytywne.


    Zycie nie polega na przeliczaniu ale na dokonywaniu racjonalnych wyborów, a nie wywalaniu pieniędzy za okno. Pieniądze są ekwiwalentem mojej pracy jak nie masz szacunku dla własnych pieniędzy to również do samego siebie.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Splity są bardzo duzej mocy do małych pomieszczeń nie ma szans dobrać splita o mocy 500w. Ale dziękuję za opinię. Zastanawiam się co ma na celu podwyższenie wymagać cieplnych budynków skoro klimat się ociepla i to jest krew w piach w stronę to zmierza. Do 2015 roku żałowałem ze mam duży garaż ale na 1 auto bo córka niedługo będzie kierowcą wiec szkoda i wtedy się zastanowiłem że po co ten garaż jest ciepło nie ma śniegu nic się z autem nie stanie , przy odrobinie szczęścia kupię jej dacie sprig elektryczną i dołoże 4 kwp do PV ot i wszystko.
    Podwyzszanie wymagan cieplnych ma sens i to duzy. Skoro nowe budynki bedą miały bardzo małe zapotrzebowanie na energie to tej energii nie trzeba bedzie wytwarzac, nie wytwarzac to nie zanieczyszczac srodowiska. Przeciez to prosta zaleznosc. Czy klimat bedzie sie dalej ocieplał? byc moze ale nie brakuje opinii przeciwnych a przynajmniej dotyczacych zmian klimatu w Europie (słabniecie pradu zatokowego i zwiazane z tym oziebienie klimatu w niektórych rejonach Europy). Jak bedzie nie wiadomo, ale wiadomo ze na razie trzeba ogrzewac, Polska nie Afryka. Jezeli chodzi o garaz lub jego brak to zarówno jego posiadacz jak ten który go nie posiada zawsze znajdą argumenty na poparcie swojej racji o której to racji juz Piłsudski sie wypowiedział (niezbyt parlamentarnie i dlatego nie przytocze jej tresci).

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ja nie mam centralnego wodnego w domu wiec pc klasycznej sobie nie podłączę. Mam pc cwu i to jest absolutna rewelacja polecam. Dlaczego nie ma komfortu przy cop=1 ? Nie rozumiem tego i mam wręcz przeciwne doświadczenia bardzo pozytywne.


    Zycie nie polega na przeliczaniu ale na dokonywaniu racjonalnych wyborów, a nie wywalaniu pieniędzy za okno. Pieniądze są ekwiwalentem mojej pracy jak nie masz szacunku dla własnych pieniędzy to również do samego siebie.
    Czy jak kupiłem sobie samochód za spore pieniądze to nie mam szacunku do siebie?
    Czy jak pojechałem na wakacje na 1 miesiąc zamiast na 7 lub 10 dni--to nie mam szacunku do siebie?
    PS, Nie wiedziałem że nie masz wodnego (CO)
    Po co mi PC do CWU / Jak mam PC do CO+CWU w jednym + klima
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ja nie mam centralnego wodnego w domu wiec pc klasycznej sobie nie podłączę. Mam pc cwu i to jest absolutna rewelacja polecam. Dlaczego nie ma komfortu przy cop=1 ? Nie rozumiem tego i mam wręcz przeciwne doświadczenia bardzo pozytywne.


    Zycie nie polega na przeliczaniu ale na dokonywaniu racjonalnych wyborów, a nie wywalaniu pieniędzy za okno. Pieniądze są ekwiwalentem mojej pracy jak nie masz szacunku dla własnych pieniędzy to również do samego siebie.
    ]komfort nie tyczył się (COP) -tylko grzaniu miejscowemu ( klimatyzatorem)
    COP to chyba wiesz czego się tyczy/[/QUOT
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony