dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Wyburzenie ścianki działowej w bloku

    Witam,
    niedawno zakupiłem mieszkanie w bloku. Podczas podpisywania dokumentów dostałem informację, że nie mogę wyburzyć jednej ścianki (informację dostałem podczas rozmowy, nie na papierze), gdyż ona jest niezbędna dla konstrukcji bloku (10 piętrowy, w Warszawie). Jednak po wykonaniu ekspertyzy budowlanej, inspektor stwierdził,że ta ścianka nie może być ścianą nośną, ma grubość 6cm i jest jedynie ścianką działową i jej wyburzenie nie wpłynie w żaden sposób na blok.
    Czy w takim wypadku mam prawo wyburzyć ściankę?
    Czy muszę to konsultować ze spółdzielnią?
    Czy jeżeli się skontaktuję i będę miał na papierze, że wyburzenie ścianki nie wpłynie na blok, mogą się nie zgodzić?
    Z góry dziękuję za szybką odpowiedź
    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.777

    Domyślnie

    Ekspertyzę budowlaną wykonana przez inspektora (?) masz na piśmie?
    Ścianka gr. 6cm jest ścianką działową ale powinieneś otrzymać pisemną zgodę spółdzielni.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak jesteś właścicielem lokalu (nie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu) to ścianka działowa to Twoja własność, i Twoja decyzja (nie ingerujesz w części wspólne - a tylko tymi zarządza wspólnota).

    Jeśli jednak masz spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, to musisz pytać spółdzielnię.

    Wyburzenie ścianki nie jest remontem ani przebudową - więc formalności w PINB w obydwu przypadkach zero.
    https://sip.lex.pl/orzeczenia-i-pism...cian-522528568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony