dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie drenaż studzienka 315

    Witam, fachowcy od drenażu założyli mi rurę ze studzienką fi 315, do tego karbowaną w środku. Po czasie widziałem że są 315 z zewnątrz karbowane a w środku z gładką wkładką, ale jak to mawiają mądry Polak po.... zasypaniu.. Czy jest jakaś rozsądna pompa której pływak nie będzie się zawieszać ? Widziałem takie ze zintegrowanym ale one przecież będą się załączać gdy lustro wody sięgnie wysokość pompy czyli przeważnie 30 cm i podobno są awaryjne. Ktoś coś poleci do tej nieszczęsnej 315 ? Macie takie studzienki u siebie ? Dramat.... ;/

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli od razu chciałeś wstawiać tam pompę to ta średnica była na starcie pomyłką po kosztach. Pocieszę Cię więc, że karbami w środku się teraz nie przejmuj bo i tak za mała średnica, aby to działało rozsądnie . Pompy z pływakiem zwykłym (pływającym na przewodzie), uważam za mniej awaryjne od tych zintegrowanych. Może jak będziesz stosował to deszczówki po jakimś filtrze to podziała dłużej ?

    No ale coś w teorii Ci jednak dam jako pomysł. Jeśli jest to deszczówka to można by spróbować wstawić przekaźnik kontroli poziomu cieczy (ma sony elektrodowe), a pływak od pompy na stałe obejść (podpiąć do góry). Pompa musi być dobra, aby nie padła, bo serwis od razu pewnie nie uzna Ci gwarancji za takie kombinowanie

    Pamiętaj to nie RADA tylko POMYSŁ

  3. #3

    Domyślnie

    No niestety wykonawca twierdził że takie robią i już, a ja nie przewidziałem że będzie za wąsko. Z tego co patrzyłem to koszt mało większy a teraz nie było by tematu. Wracając do problemu, WojtekINST to nie mam pomysłu jak zamontować taki przekaźnik, bo wysokość całkowita studni to ok 4 m i przy szerokości 315 cm będzie ciężko. Spróbuję na razie wsadzić jakąś pompę z pływakiem i dobrze ustawić, może nie będzie czepiać o rurę. Czy ktoś może polecić jakąś dobrą pompę?..

  4. #4

    Domyślnie

    No to w takim razie ja na zasilaniu wstawiłbym zwykły zegar z czasem na ON i OFF. Ustawiłbym co pół godziny działanie na 1-2 minuty ( TO TYLKO PRZYKŁAD CZASÓW ), aby pompa mi się nie przegrzała nawet przy braku wody. Znów to jakaś "kombinacja alpejska", a nie trwałe i pewne rozwiązanie .

    Jeśli chodzi o pompę to możesz poszukać ebara best one ma z pływakiem. To takie minimum na 250W. Lepsza i mocniejsza jest best 2 ma ale jest większa i ją chyba bym nie ryzykował wsadzać w 315. Taka pompa jest dobra do odwodnienia i zawór zwrotny też na wylocie z niej można założyć, jeśli jest potrzebny
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 17-11-2020 o 11:14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony