dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyryl70

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    74

    Domyślnie Szalowanie stropu od czego zacząć?

    Będe szalował strop Od czego zacząć Mam w projekcie trzy podciągi , pięć słupów Czy najpierw robię deskowanie dookoła? Czy zaczynam od szalowanie podciągów? Czy szalowania słupów? Mam też wysokie okna i nie wiem czy wylewać te nadproża razem ze stropem? Czy zrobić te nadproża osobno żeby ściany się wzmocniły? I jeszcze Są schody wylewane To może zacząć od schodów żeby było po czym wchodzić na górę przy dalszym deskowaniu stropu?

  2. #2

    Domyślnie

    strop powinien robić ktoś, kto zna odpowiedzi na te pytania....

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyryl70 Zobacz post
    Będe szalował strop Od czego zacząć Mam w projekcie trzy podciągi , pięć słupów Czy najpierw robię deskowanie dookoła? Czy zaczynam od szalowanie podciągów? Czy szalowania słupów? Mam też wysokie okna i nie wiem czy wylewać te nadproża razem ze stropem? Czy zrobić te nadproża osobno żeby ściany się wzmocniły? I jeszcze Są schody wylewane To może zacząć od schodów żeby było po czym wchodzić na górę przy dalszym deskowaniu stropu?
    Trochę zależy od rozwiązań konstrukcji w projekcie, ale zaczynałbym zawsze od słupów zaszalować, za zbroić i zalać do dołu podciągów. Potem szalując podciągi i strop będzie sztywniej. Strop podciągi, schody robi sie i zalewa razem. Nadproża jak łaczą się ze stropem to też razem jak są niżej do ze słupami.

  4. #4

    Domyślnie

    My również mamy 5 słupów i podciąg przez środek domu. Szalowaliśmy najpierw słupy, podciąg, wieniec dookoła domu później wewnątrz, nadproża, stemple oraz deskowanie stropu na końcu schody.

    Nie ujmując jednak nikomu i pozbawiania wiary w siebie polecam by faktycznie zajął się tym ktoś kto się na tym zna.
    Ja budowałem również systemem gospodarczym w 3 osoby. Ja się nie znam na budowlance ale miałem wujka majstra który wszystko wyjaśnił i zadbał o to by wszystko grało. Również weź na budowę osobę która się zna, ponieważ z tym nie ma żartów.

    Powodzenia !

  5. #5

    Domyślnie

    Cześć. Też mnie to czeka. Do tej pory szalowałem mniejsze elementy typu nadproża, ławy, słupy. Wiem, że trzeba się do tego przyłożyć i dać sobie czas by wszystko było porządnie zrobione. Pośpiech nie wskazany. Pamiętaj jak zaczniesz lać beton i szalunek gdzieś rozwali to na bank go nie złożysz tak jak był wcześniej. Jest wówczas bardzo ciężko coś z tym zrobić, a czas będzie cię gonił. Przed zalaniem koniecznie wezwij kierownika niech ci sprawdzi zbrojenie i szalunki, a najlepiej niech ci podpowie wcześniej jak szalować i zbroić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony