dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Ile powinno zachodzić nadproże nad otworem drzwowym

    Dom z lat 75. Ostatnio przerabialiśmy salon, pozbyliśmy się drzwi szerokości 90 cm i z jednej strony poszerzyliśmy otwór o ok 15cm. Zauważyłam że stara belka była założona jakieś 2cm na mur tak zostało. Jest to ściana nośna. Minęło pół roku od remontu a mnie ciągle dopadają wątpliwości czy tak to może być? Jest to drugie piętro o nad nami użytkowe poddasze. Proszę o odpowiedź

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    2cm oparcia na ścianie to stanowczo za mało.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    2cm oparcia na ścianie to stanowczo za mało.
    Też tak myślę. Z jednej strony zostało to założenie które było po starych drzwiach czyli ok 15 cm ale z tej drugiej strony...... Na razie nic się nie dzieje, na gładzi nie widać jakiś pęknięć.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    To pewnie będzie sytuacja - tak jest źle, nie robi się tak, ale nic się nie stanie.
    Poniższy budynek bez przeszkód i awarii funkcjonował 40 lat (straszny widok, ale lubie ten przykład )

    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa11a Zobacz post
    Też tak myślę. Z jednej strony zostało to założenie które było po starych drzwiach czyli ok 15 cm ale z tej drugiej strony...... Na razie nic się nie dzieje, na gładzi nie widać jakiś pęknięć.
    Nie wiem dokładnie jak masz ten układ obciążeń na to nadproże, ale ja bym nie czekał na rysy na gładzi tylko próbował to podeprzeć tak aby spać spokojnie.

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    To pewnie będzie sytuacja - tak jest źle, nie robi się tak, ale nic się nie stanie.
    Poniższy budynek bez przeszkód i awarii funkcjonował 40 lat (straszny widok, ale lubie ten przykład )
    I co to wnosi do tematu?

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Napewno będziemy musieli to przerobić.... Kiedy?! W miarę szybko bo nie lubię takich "niepewnych" sytuacji.
    Remont skończony, panele położone, na ścianie fototapeta za grube pieniądze........

  7. #7

    Domyślnie

    Podłączam się do tematu.

    Budynek wielorodzinny z 1955r. (parter + 2 piętra). Mieszkanie na parterze. Zrzucamy tynki i nad przejściem do pokoju w ścianie nośnej ukazało nam się takie "cudo"( zdjęcie poniżej) Wygląda to tak, jakby ktoś lata temu podkuł sobie z lewej strony otwór drzwiowy, żeby zlicować go z łazienką a jednocześnie domurował sobie tę samą szerokość na prawo. Nadproże oczywiście bez zmian. Jak wiadomo przy remoncie czas goni a ja zastanawiam się czy i co możemy z tym zrobić żeby to ewentualnie jakoś zabezpieczyć... Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210417_192549.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	43,8 KB
ID:	454954

  8. #8

    Domyślnie

    belka podparta na obu końcach to banał,
    wykonawca z fantazją potrafi wykorzystać działanie wszystkich sił na swoją korzyść.


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony