dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Napowietrzanie przydomowej oczyszczalni

    Witam,

    Posiadam przydomową oczyszczalnię ścieków, ostatnio zauważyłem intensywniejszy zapach wydobywający się z niej. Sprawdziłem układ i okazało się, że mam niesprawne napowetrzanie.

    Układ to pompa membranowa airmac db 60, sterownik plc logo oraz 2 elektrozawory smc vca45-4d0-5-04f-q.

    Wymieniłem pompę na nową tylko teraz mam pytanie, załączyłem ją pod gniazdko wysterowane ze sterownika plc, z tym że spodziewałem się że sterownik załączy pompę np. na godzinę dziennie. U mnie chodziła ponad 3h, po tym czasie ją wyłaczyłem z obawy o pompę.

    Kod:
    https://dmuchawy.info.pl/czeste-pytania
    Tutaj przeczytałem że te dmuchawy są przeznaczone do użytkowania ciągłego Czytałem też specifykację jakiegoś sterownika i tam był opisany tryb 20h napowietrzania +4h.

    Czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda sterowanie pompy napowietrzającej u niego ?

  2. #2

    Domyślnie

    Czas działania dmuchawy zależy od oczyszczalni i od technologii w jakiej pracuje. Poszukaj jakiś informacji o tym w instrukcji.
    Jeśli nie masz takiej to źle i po modelu możesz dojść, czy to przepływówka, czy SBR. Ogólnie są bardzo różne ustawienia w obu technologiach.

    Jeśli sterownik to plc to zobacz co jest na wyświetlaczu.

    Ogólnie to najbezpieczniej jest zadzwonić do producenta, niech Ci poda czasy działania dmuchawy i jaka to technologia
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 17-11-2020 o 11:10

  3. #3

    Domyślnie

    @Damian777 - tak jak już WojtekINST napisał, algorytm pracy oczyszczalni zależy od technologii jej pracy i jest opracowywany przez jej producenta.

    Dziwna sprawa, że sterownik nie pamieta algorytmu, bo powinien miec podtrzymanie bateryjne pamięci.

    Dmuchawy membrnaowe pracy ciagłej faktycznie się nie boją, natomiast skor masz tylko dwa elektrozawory, to faktycznie napowietrzanie może trwać długi czas bez przerwy.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Leprechaun

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Okolice Tarnowa
    Posty
    46

    Domyślnie

    Tak jak zostało tu wcześniej napisane. Dmuchawy membranowe nie boją się pracy ciągłej i algorytm pracy oczyszczalni zależy od technologi i tego co założył producent ale na pewno nie może być tak że w ciągu doby masz tylko trzy godziny napowietrzania a szczególnie tak że przez jakiś czas np. twoje trzy godziny napowietrza się a potem wielogodzinna przerwa. To musi być sensowniej rozłożone w czasie. Mam zwykłą prymitywną przepływówkę i dawniej producent zalecał cykl (w mojej POŚ napowietrzanie i przepompowywanie jest jednoczesne a u ciebie byś może czasem są to osobne procesy a czasem może równoczesne) co 15 min ale dziadowskie przełączniki zegarowe dostępne w każdym sklepie z elektryką psuły się to wymyślili pracę ciągłą. Sam kupiłem podobny "sterownik" i wróciłem do cylku 15/15 ponieważ uważam, że szczególnie w przepływówce musi być trochę czasu by uspokoić "wodę" i pozwolić na osadzanie się pewnych frakcji osadu. Może mój cykl 15/15 nie jest najlepszy i można by to poustawiać inaczej nawet na różne wartości w trakcie doby.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony