dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Bąbelki w filtrach na rurze saawnej od hydroforu.

    Witam

    Mam pewien problem z hydroforem, a dokładniej z bąbelkami, które pojawiają się we filtrach na rurze ssawnej(przed pompą) gdy włączam pompę.
    Jest to pompa grudziądzka SKA 4.03, ktora ciągnie wode ze studni do instalacji domowej. Pompa stoi w kotłowni. Do studni idzie rura pod ziemią ok. 15 m, potem kolano i ok. 4m w dół. Rura jest zanurzona w wodzie ok. 1.5 - 2 metry.
    Ogólnie pompa pompuje do zbiornika do 4.5 atm. Natomiast niepokoją mnie te bąbelki w filtrach widoczne przez przeźroczystą obudowę. Moze to mieć wpływ na wydajność pompy ?

    Smok w studni został wymieniony na nowy. Uszczelki na kolanie na rurze w studni tez wymienione i wydaje się, że szczelność jest.
    Czytałem też, że mogą byc winne filtry sznurkowe, jednak gdy je wyciagnałem to problem nadal występuje.
    Na rurze przed filtrami jest magnetyzer, ktory jest węższy niz pozostala część rur za nim i przed nim. Moze to być problemem ?

    Jeżeli macie jakieś pomysły co by można jeszcze sprawdzić/zrobić to byłbym wdzięczny.
    Postaram sie wrzucić jakies filmiki/zdjęcia jak tylko będę na komputerze.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Bruczi ; 18-11-2020 o 04:33

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Ile metrów poniżej pompy jest lustro wody?

  3. #3

    Domyślnie

    Około 3m-3.5m
    Ostatnio edytowane przez Bruczi ; 18-11-2020 o 13:12

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    A jak pompa przestaje pracować to bąbelki zostają czy od razu znikają?

  5. #5

    Domyślnie

    W sumie to całkowicie nie znikają. Osadzają się na obudowie filtrów, tak jak to jest w butelce z gazowaną wodą.

    Tak to wygląda na filmiku.
    https://youtu.be/XgXhJi4w5N4

    Tak wygląda instalacja w kotłowni.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	126102437_707133399909858_3831375827429252170_n.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	450387
    Ostatnio edytowane przez Bruczi ; 18-11-2020 o 16:03

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Powiem tak, może to być jakiś minimalny przeciek, może to być rozpuszczone powietrze w wodzie i w wyniku podciśnienia "wychodzi z wody". Wcześniej myślałem o parowaniu wody w wyniku podciśnienia a właściwie wrzeniu, ale to chyba niemożliwe bo pompa musiałaby robić prawie próżnię. Pompa powinna mieć na ssaniu rurę 5/4 cala no ostatecznie 1cal, aby nie było dużych oporów. Ty założyłeś magnetyzer i filtry co daje dodatkowe opory. Lepiej te elementy dać za pompą. Magnetyzer nie wiem czy coś daje. Jak woda zmiesza się z powietrzem to i tak magiczne właściwości "uciekają"
    Myślę, że najlepiej nie patrzeć .

  7. #7

    Domyślnie

    Filtr ten jeden sznurkowy chcialem dać po to żeby niepotrzebny syf nie lecial do pompy.
    Ten magnetyzer rzeczywiscie wywale razem z drugim filtrem.
    Ale ten pierwszy sznurkowy troche jakiegos piachu i syfu zbiera

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bruczi Zobacz post
    Filtr ten jeden sznurkowy chcialem dać po to żeby niepotrzebny syf nie lecial do pompy.
    Ten magnetyzer rzeczywiscie wywale razem z drugim filtrem.
    Ale ten pierwszy sznurkowy troche jakiegos piachu i syfu zbiera
    Nie daje się ŻADNYCH zaworów odcinających, filtrów, magnetyzerów PRZED pompą... pompa ma ssać wodę (jaka by nie była), a wszystkie te elementy możesz montować na jej tłoczeniu.
    Montaż taki jak masz teraz powoduje duże opory na ssaniu (tym bardziej jak filtr się czymś przyblokuje). Może to powodować kawitację co objawia się właśnie bąbelkami powietrza. To zjawisko zabije Ci pompę dużo szybciej niż ewentualne drobne zanieczyszczenia.

  9. #9

    Domyślnie

    Magnetyzer wywalilem.
    Czyli, tamte filtry dwa tez wyrzucic i ewentualnie dac je za pompą?
    Czy może dac jakis siatkowy przed pompą, czy smok z siatka w studni powinien wystarczyc ?
    Jak wyciagnalem oba filtry z obudów wczesniej
    ,to bombelki i tak sie pojawiały.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Te grudziądzkie pompy są bardzo dobre, samozasysające, nie boją się drobnych nieszczelności na ssaniu, przynajmniej tak się kiedyś chwalił producent. Miałem takie i byłem zadowolony no ale na każdego przychodzi koniec. Poszła uszczelka wału i był przeciek a producent już takich uszczelniaczy nie robił. Zakupiłem tańszą i się męczę bo sama nie zasysa, trzeba zalewać. Wiem że nie powinno wody zabraknąć no ale jak się podlewa bez opamiętania to i morze wody może braknąć.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bruczi Zobacz post
    Magnetyzer wywalilem.
    I słusznie

    Czyli, tamte filtry dwa tez wyrzucic i ewentualnie dac je za pompą?
    Jak już to przenieś je za hydrofor.
    Pompa pracuje przez krótką chwilę z maksymalną wydajnością, a potem stoi... to najgorsze warunki pracy dla filtrów.
    Przepływ z hydroforu jest dużo niższy i rozłożony w czasie - wtedy filtry mają szansę dobrze zadziałać.

    Czy może dac jakis siatkowy przed pompą, czy smok z siatka w studni powinien wystarczyc ?
    Powinien wystarczyć.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony