dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie Deska elewacyjna kompozytowa/styropianowa z pominięciem tynku?

    Cześć
    Da radę kłaść deskę elewacyjną bez podłoża z tynku? Nie odpadnie to? Mam domek wykończony klejem do styropianu

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    https://muratordom.pl/budowa/elewacj...kURW-786P.html Tutaj chyba wszystko co potrzebne mają napisane
    Tego nie pomalujesz (:

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Saskian Zobacz post
    https://muratordom.pl/budowa/elewacj...kURW-786P.html Tutaj chyba wszystko co potrzebne mają napisane
    Dzięki, ale w tym linku mowa jest o drewnianych deskach montowanych na ruszcie. Ja mam zamiar kłaść imitację klejoną na ściany

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jebadeon Zobacz post
    Cześć
    Da radę kłaść deskę elewacyjną bez podłoża z tynku? Nie odpadnie to? Mam domek wykończony klejem do styropianu
    Właśnie jestem na tym etapie co Ty (po ponad 2 latach mieszkania ) a ze nie miałem czasu czytać "internety" zdałem sie na wykonawców : kleją na zaciągnięty na styropian klej z siatką). Moge jutro sprawdzić co to za klej co kleja imitację deski (jakies tworzywo z włóknem szklanym ta moja deska)
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    wrecz przy klejonych imitacjach deski wskazane jest klejenie na warstwe zbrojaca a nie na tynk.
    klej z siatka, grunt pod deske, klej do deski, deska , lazura.
    My po wielu bataliach z roznymi rozwiazaniami - przeszlismy na Greinplast
    a tak wogole beda zdjecia dzisiaj chyba w watku ze zdjeciami - z deski Greinplast "BAL Ciosany" w ukladzie pionowym, bez dociec .
    Dosc ciekawy efekt
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    klej z siatka, grunt pod deske, klej do deski, deska , lazura.
    Tak mam , na razie bez ostatniego bo nie jest położony kolor do konca
    BTW mam troche niepewność bo dzisiaj ma być w nocy juz -3 stopnie choc wykonawca dzisiaj skonczyl tynkowanie o 13:00 wlasnie z tego względu. Wytrzyma tynk czy przemarznie ?
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    My po wielu bataliach z roznymi rozwiazaniami - przeszlismy na Greinplast
    a tak wogole beda zdjecia dzisiaj chyba w watku ze zdjeciami - z deski Greinplast "BAL Ciosany" w ukladzie pionowym, bez dociec .
    Dosc ciekawy efekt
    Czy ten Panel elewacyjny akrylowy bal ciosany OEA-BC z Greinplast to coś w stylu deski elewacyjnej TABULO z firmy Kosbud (z rolki)?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony