dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Rozprowadzenie przewodów wentylacyjnych nad podwieszanym sufitem, czy inaczej?

    Jestem na etapie projektowania domu i chcę zaplanować miejsce na rury do wentylacji mechanicznej. Mam wrażenie że układanie ich piętro wyżej i przebijanie się przez stropy nie zapewnia dobrej izolacji termicznej (dla rur). Mam tez wrażenie że najpopularniejsze dziś rury flex mają duże opory przepływu. Bardziej pasują mi rury spiro, lub inne gładkie, może prostokątne(?).
    Pytanie o ile trzeba opuścić sufit powieszany żeby zmieścić wentylację? Trzeba murować piętra o jeden bloczek wyższe żeby nie zbudować domu z sufitami na wysokości 2,5m? O suficie podwieszanym myślę tylko dlatego żeby schować wentylację.
    Ostatnio edytowane przez PaweL71 ; 18-11-2020 o 20:10
    Paweł

  2. #2

    Domyślnie

    W suficie podwieszanym podwyższyć kondygnację o około 2 dm. Typowe rury wentylacyjne są o średnicy 1,5 dm. 5 cm na zabudowę. Rury spiro okrągłe są tańsze w produkcji niż kanały prostokątne. Przy stosowaniu rur spiro stosujesz dodatkowo tłumiki. Kanały układane w styropianie kondygnacji wyższej są cichsze i nie wymagają tłumików, bo jest to wytłumiane w podłodze piętra wyższego.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony