dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Parę pytań o ścianę kolankową

    Czy pod bloczki ściany kolankowej dawać też jakąś izolację poziomą przeciw kapilarnemu podciąganiu wilgoci ze stropu czy to juz przerost formy nad treścią?
    Czy pierwsza warstwa bloczków musi być na grubowarstwowej zaprawie cementowej czy może być na cienkowarstwową zaprawę? W ścianie jest sporo rdzeni więc ewentualne różnice wysokosci poszczególnych segmentów i tak wyrówna wieniec więc wydaje mi się że cienkowarstwowa zaprawa była by prostsza w obsłudze, wniesieniu na strop itp...

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Nie daje się tam żadnej izolacji, ściany muruje się od winkla do winkla nie od rdzenia do rdzenia. Na narożach murarz wbija żyłką i do niej muruje, ma płaszczyznę i poziom. Nie znam metody murowania od rdzenia do rdzenia. Jeżeli masz strop idealny możesz użyć kleju.

  3. #3

    Domyślnie

    Od winkla do winkla tak to zrozumiałe ale mi chodzi bardziej że poziom pomiędzy segmentami nie musi być idealny gdyż są podzielone. I czy będzie 1 czy 2 cm różnicy to wieniec wyrówna

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    Od winkla do winkla tak to zrozumiałe ale mi chodzi bardziej że poziom pomiędzy segmentami nie musi być idealny gdyż są podzielone. I czy będzie 1 czy 2 cm różnicy to wieniec wyrówna
    Ale jak się muruje równo to można murować do sznurka,a jak masz sznurek 2cm za wysoko to wyjdzie zawsze krzywo

  5. #5

    Domyślnie

    Nie chce zakładaćnowego wątku. U mnie właśnie zaczęli murować ściany poddasza. Z tym że murarz faja nie zlicował ścianki ze stropem i ścianami parteru i jest taki "nadwis" około 1,5-2cm. Pytanie czy tak może zostać i czy potem nie będzie problemu z wylaniem rdzeni w ścianie kolankowej, wstawieniem okien oraz ociepleniem.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.781

    Domyślnie

    Problem może być nie tylko z wykonaniem rdzeni a z wykonaniem ocieplenia.
    To drugie pewnie będzie dużo większym problemem.
    Potrzebne będą różne grubości ocieplenia i to pewnie zmienne na długości ścian (zmienne po obwodzie).

    Rdzenie być może mogą być mniejsze tylko trzeba wiedzieć jakie ma być ich działanie. Czy będę też zginane (np. dach jętkowy).
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7

    Domyślnie

    Byłem na budowie. Nie ma tragedii w sumie. Scianka kolankowa długa prawie na 11m, oczywiście nie trzyma idealnie poziomu. Jest tak ze w jednym krańcu wystaję koło 1cm a na drugim końcu jest 1cm przed krawędzią stropu czyli jest 2cm odchyłki na 11 metrach. Akurat rdzeni jest dużo bo po 11 z każdej strony. Ściana wysoka na 122cm + 36cm wieńca. W każdym rdzeniu 6 prętów DN12. Dach jętkowy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony