dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Jeżeli uważasz że pisze bzdury to uargumentuj to, bo jak dotąd nic konstruktywnego nie napisałeś oprócz samych okólników.
    Jeżeli nie doczytałeś co nazwałem fuszerką to przykro mi, ja też nie mam zamiaru powtarzać to w kółko (patrz post #5, #6 i #8 )
    Jak nie chcesz pisać to zapodaj linka, z miła chęcią poczytam i sie dokształcę.
    Tak uważam że napisałeś bzdury w #9, firmy produkujące kominy produkują też wklejki do wykonania trójnika i ich serwisy czy profesjonalne firmy np. kominkowe tez takie wykonują i nie jest to fuszerka jak w tym poście stwierdziłeś. Manipulujesz tym co napisałeś bo Twój wpis o fuszerce w #9 nie odnosił się do postów autora wątku i jest z cytatem do którego się odniosłeś, teraz starasz się zamydlić.
    Linki znajdziesz sobie sam wpisując w wujka g.. np. piec kanałowy, piec komorowy albo piec Adamieckiego, na takim sobie ceramicznym znajdziesz też fotki mojego pieca może zrozumiesz że nie koniecznie dym musi mieć drogę grawitacyjnie tylko w górę bo istnieje coś takiego jak ciąg kominowy. To odpowiedź na Twoje " bo dym w dół nie poleci", jest to oczywista bzdura udowodniona przed wieloma laty.
    Ps. Jeszcze jedno, pomylił Ci się okólnik z ogólnikiem.
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 22-11-2020 o 16:56
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Tak uważam że napisałeś bzdury w #9, firmy produkujące kominy produkują też wklejki do wykonania trójnika i ich serwisy czy profesjonalne firmy np. kominkowe tez takie wykonują i nie jest to fuszerka jak w tym poście stwierdziłeś. Manipulujesz tym co napisałeś bo Twój wpis o fuszerce w #9 nie odnosił się do postów autora wątku i jest z cytatem do którego się odniosłeś, teraz starasz się zamydlić.
    Napisałem a raczej odpisałem dla @eniu w poście #9
    Napisał eniu Zobacz post
    Robienie otworu w innym miejscu komina systemowego to normalna praktyka. Należy to jednak zrobić zgodnie ze sztuką. Wycinanie otworu i wkładanie weń stali to koniec systemu po pierwszym mocniejszym podniesieniu temperatury. Stal ma dużo większą rozszerzalność pod wpływem ciepła od ceramiki kominowej.
    Czy jest tu wzmianka o wklejce ceramicznej??
    Przyznałem koledze @eniu rację że wklejanie rury metalowej w rurę ceramiczna nie jest zgodne ze sztuka budowlaną czy jest fuszerką, więc nie rozumiem twojego niezrozumienia tego co napisałem.
    Natomiast co do robienia trójnika/wklejania jestem takiego zdania że nie ma sensu dopasowywać go do danego pieca, czy to bzdura?
    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Linki znajdziesz sobie sam wpisując w wujka g.. np. piec kanałowy, piec komorowy albo piec Adamieckiego, na takim sobie ceramicznym znajdziesz też fotki mojego pieca może zrozumiesz że nie koniecznie dym musi mieć drogę grawitacyjnie tylko w górę bo istnieje coś takiego jak ciąg kominowy. To odpowiedź na Twoje " bo dym w dół nie poleci", jest to oczywista bzdura udowodniona przed wieloma laty.
    A teraz to Ty manipulujesz moimi słowami, bo wystarczyło przeczytać ze spokojem całe moje zdanie a nie tylko twierdze ie jakie napisałem że dym nie poleci do góry.
    Widziałeś podłączenie króćca od pieca kolankiem które zamiast być zwrócone do góry jest odwrócone na dół, cały czas o tym piszę o podłączeniu pieca z kominem a nie o rodzaju pieca. Te piece które pokazałeś to żadna nowość, są to po prostu dolnokanałowe.
    Trójnik montuje sie tak jak wychodzi, można pod początek komina podłożyć bloczki betonowe aby trójnik był na odpowiedniej wysokości i zawsze powinien być on wyżej (nigdy się nie wycyrkluje tak aby był na wysokości króćca z pieca) bo dym w dół nie poleci a podłączenie pica nie sprawia kłopotu gdy trójnik jest wyżej aniżeli wyjście z pieca, są do tego regulowane kolanka, redukcje i takie powinno się stosować a nie robić dziurę w ceramice gdzie się spodoba.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Dla mnie jak bym czytał ministra z jedynie słusznej opcji politycznej, wystarczy męczenia czytających forum EOT.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #24

    Domyślnie

    Nie kolego, najpierw mi zarzucasz że piszę brednie a teraz jak ryba nabierasz wody w usta. Szkoda że czytasz między wierszami a nie całą treść wtedy nie byłoby jałowej dyskusji.

  5. #25
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał bambolo Zobacz post
    Witam , w kominie systemowym musiałem zmienić kanał wlotowy
    zrobiłem sobie w ceramice trochę małą dziurkę na około 120 wiec
    postanowiłem że zastosuję redukcję z 120 na 150 wylot pieca , i pytanie
    czy to ma jakieś znaczący wpływ na ciąg w piecu ?
    Oczywiście, że taka redukcja obniży ciąg wylot powinien mieć taką samą średnicę jak średnica komina.

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bambolo

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Świętochłowice
    Kod pocztowy
    41-608
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Oczywiście, że taka redukcja obniży ciąg wylot powinien mieć taką samą średnicę jak średnica komina.

    No i taka odpowiedz mi starczyła a nie rozpisywanie się na nascie postów

    Dzięki

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony