dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    korpi1979

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-150
    Posty
    1

    Domyślnie papierowe zaświadczenie ze starostwa o zgodzie na budowę domku rekreacyjnego

    witam,

    orientujecie się czy i w jaki sposób otrzymać potwierdzenie wydania zgody na budowę domku do 35m2? czy są wnioski lub formularze?

    zgodnie z ustawą minęło 21 dni od złożenia (na to tez nie mam potwierdzenia bo zgłoszenie zostało wrzucone do skrzynki podawczej-covidowej), nie dostałem nic do uzupełnienia więc zgodnie z cichym przyzwoleniem mogę budować.

    ale jak to w Polsce bywa wolałbym być wyposażony w dokument potwierdzający gdyby życzliwy sąsiad wezwał kontrolę.

    starostwo powiatowe w Krakowie.


    z góry dziękuję za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    orientujecie się czy i w jaki sposób otrzymać potwierdzenie wydania zgody na budowę domku do 35m2? czy są wnioski lub formularze?
    wniosek już złożyłeś, teraz idz do starostwa odebrać cześć dokumentów wraz z odpowiednim stempelkiem


  3. #3

    Domyślnie

    Napisz choćby do nich maila z zapytanie o to. Najpewniej odpiszą, że dobrze myślisz - skoro się nie odezwaliśmy to możesz działać

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał korpi1979 Zobacz post

    zgodnie z ustawą minęło 21 dni od złożenia (na to tez nie mam potwierdzenia bo zgłoszenie zostało wrzucone do skrzynki podawczej-covidowej), nie dostałem nic do uzupełnienia więc zgodnie z cichym przyzwoleniem mogę budować.
    Na zgłoszenie jest tzw milcząca zgoda.
    Nie dostaniesz żadnego potwierdzenia, jeżeli nie złożyłeś wniosku o takie potwierdzenie (koszt w zeszłym roku 17zł).
    Od 21 dni poczekaj jeszcze kilka dni na ewentualną przesyłkę listem poleconym, bo 21 dni jest na wydanie ewentualnej odmowy, nie na nadanie pisma.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    wniosek już złożyłeś, teraz idz do starostwa odebrać cześć dokumentów wraz z odpowiednim stempelkiem
    Co ma odbierać? Wniosek z załącznikami ?
    Żeby dostać zaświadczenie o braku sprzeciwu, trzeba złożyć wniosek, napisany odręcznie nawet na chusteczce od nosa i opłacić opłatę (w zeszłym roku 17zł), wtedy przyślą pismo.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja dostałem za darmo. Oddali mi część dokumentacji. Nie wniosek. Na dokumentacji mam pieczątkę o milczacej zgodzie. Dokumentację zrobiłem sam za darmo podobną w formie jak dokumentacja do pozwolenia na budowę domu.
    Zglaszalem altanę z wędzarnią.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    Ja dostałem za darmo. Oddali mi część dokumentacji. Nie wniosek. Na dokumentacji mam pieczątkę o milczacej zgodzie. Dokumentację zrobiłem sam za darmo podobną w formie jak dokumentacja do pozwolenia na budowę domu.
    Zglaszalem altanę z wędzarnią.
    Co w takim razie dostałeś za z powrotem, skoro obligo to wniosek i oświadczenie o dysponowanie nieruchomością?
    Oddali tobie rzuty budynku, czy lokalizację obiektu na mapie ?

    Co do pozwolenia na budowę, to tyle wiem, że trzeba chyba z 3 lub 4 egzemplarze dać (coś się ostatnio zmieniło), ale musiały się podpisać osoby z uprawnieniami.
    Jeżeli masz uprawniania na wszystkie konieczne branże to Ok, ale takich ludzie jest niewiele.

  8. #8

    Domyślnie

    Do zgłoszenia budowy np.altany czy budynku gospodarczego albo jakiejś architektury nie ma potrzeby posiadania dokumentacji, wystarczy odręczny rysunek i kawałek mapy.
    Ja akurat miałem cały projekt zakupiony w necie za 100 zł. Mapkę wziąłem (kopia) z dokumentacji z pozwolenia na budowę domu. Mapka miała ponad rok. Sam narysowalem położenie na działce. Sam napisałem projekt zagospodarowania. Wszystko złożyłem chyba w dwóch egzemplarzach w starostwie i po ustawowym czasie odebrałem z pieczątka jeden ogzemplarz.
    Nie posiadam żadnych uprawnień, oprócz prawa jazdy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony