dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nastar

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Dobino k. Wałcza
    Kod pocztowy
    78-600
    Posty
    56

    Domyślnie Sygnalizacja działania bramy.

    Witam.
    Chciałem zainstalować sygnalizację działania bramy wjazdowej (taka pomarańczowa, błyskowa lampka led).
    Zakupiłem lampę i pomyślałem, ze jeśli ma działać w momencie działania bramy to zasilanie należy pociągnąć od siłowników. Niestety, nie udało się:
    - po odłączeniu kabla od silnika siłownika nie było w ogóle napięcia w żadnym z 4 przewodów;
    - po podłączeniu siłownika i wpięciu się z lampką "na krótko" siłownik działa a lampka nie świeci;
    - miernik w momencie działania siłownika pokazuje jakieś dziwne, szybko się zmieniające wartości napięcia.
    Siłowniki to jakieś Geniusy ale naklejki już nieczytelne (mają ponad 7 lat). Wrzucam zdjęcie.

    Rozumiem, że pomysł z zasilaniem od siłownika nie wypali ? W takim razie może z centralki ?
    Wewnątrz wygląda ona tak jak na zdjęciu. Proszę o podpowiedź gdzie szukać zasilania, które pojawia się dopiero po naciśnięciu przycisku pilota i zawiera się w przedziale 12-230V.



    Dom 260m2,ściany 40cm Porotherm+15cm styro, poddasze 20cm wełna, podłoga 10cm styro, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna. Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW, 3f. Instalacja: 13 grzejników (w tym 1 CV33, reszta normalny wymiar) + 3 drabinki w łazienkach + 46m2 podłogówki (kuchnia, hall, 2 łazienki).
    PV: 9,8kWp Q-Cells Q-Peak Duo + SMA 8kW.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Sygnalizacja działania to jest pryszcz, bo widzisz ze się otwierają. Ważniejsza jest sygnalizacja położenia skrzydła - zamknięte czy uchylone. Jeśli uchylone to powinien być sygnał w domu i/lub na phonika. Tu jest pole do popisu dla kreatywnych elektroników.

  3. #3

    Domyślnie

    Sygnalizatora w żadnym razie nie wolno podłączyć do siłownika. Musi być do tego osobne wyjście na centrali sterującej. Instalator nigdzie wyprowadził przewodu do sygnalizatora?

    U góry po lewej na płycie sterownika jest model, poszukaj schematu w internecie po tym numerze lub napisz tutaj bo na zdjęciu nie widać.

    Na zdjęciu w środkowym peszlu stoi woda? Przecież to nie są kable nadające się do leżenia w wodzie.

    Jeśli masz miernik i odpowiednie umiejętności to możesz sprawdzić czy napięcie na sygnalizator nie jest czasami na dwóch wolnych pinach w środkowym złączu. Jeśli jest napięcie to musisz zmierzyć jak wysokie ono jest. Lampy mogą być na 12, 24 i 230V a instrukcja by się przydała bo w wielu centralach jest możliwość wyboru trybu zasilania.

    Edit , powiększyłem i już zobaczyłem to 455 dokładnie na tych pinach co napisałem jest wyjście na lampę 230V. Lampę 24v podłączasz do 18 i 20 ale z nią będzie ciężko i rzeźbienie, bo instalator nie zostawił złączki.
    Ostatnio edytowane przez KDWJ ; 21-11-2020 o 15:19

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nastar

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Dobino k. Wałcza
    Kod pocztowy
    78-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Sygnalizacja działania to jest pryszcz, bo widzisz ze się otwierają.
    Tak się akurat składa,że w mojej sytuacji wieczorem nie widać stojąc autem na ulicy. Stąd pomysł na sygnalizację.


    Cytat Napisał Skoczen Zobacz post
    Na zdjęciu w środkowym peszlu stoi woda? Przecież to nie są kable nadające się do leżenia w wodzie.
    To nie peszel z wodą tylko fragment jednego z kondensatorów

    Cytat Napisał Skoczen Zobacz post
    Edit , powiększyłem i już zobaczyłem to 455 dokładnie na tych pinach co napisałem jest wyjście na lampę 230V....
    Bardzo dziękuję za podpowiedź. Sprawdzę dziś czy zadziała i dam znać.
    Dom 260m2,ściany 40cm Porotherm+15cm styro, poddasze 20cm wełna, podłoga 10cm styro, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna. Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW, 3f. Instalacja: 13 grzejników (w tym 1 CV33, reszta normalny wymiar) + 3 drabinki w łazienkach + 46m2 podłogówki (kuchnia, hall, 2 łazienki).
    PV: 9,8kWp Q-Cells Q-Peak Duo + SMA 8kW.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Który to rocznik bramy, że nie ma lampy elektrycznej? Wszystkie w promieniu 20km mają coś żółtego migającego podczas zmiany położenia skrzydła?

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nastar

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Dobino k. Wałcza
    Kod pocztowy
    78-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Który to rocznik bramy, że nie ma lampy elektrycznej?
    Podejrzewam, że podobnie jak dom, który został wybudowany w 2013r. Ja go kupiłem 3 lata temu i tego gadżetu nie było.

    Ale już jest !

    Dziękuję w tym miejscu za pomoc i podpowiedzi. Dziś na spokojnie podłączyłem wszystko zgodnie z instrukcją i lampa sygnalizacyjna działa elegancko. Faktycznie - złącza 7 i 8 są do tego przeznaczone (zasilanie 230V).

    A przy okazji jak już czytałem instrukcję to zwróciłem uwagę, że dzięki złączom 18 i 21 mogę zdalnie sterować elektrozaczepem zamka np. furtki. Akurat planowałem coś takiego zrobić przewodowo ale jeśli jest możliwość z centralki...
    Poprawcie mnie jeśli coś źle rozumiem: podłączam elektrozaczep do tych styków, dokodowuję osobnego pilota lub kolejny przycisk na dotychczasowym pilocie bramy i jestem w stanie zdalnie otwierać zamek furtki. Czy tak ?
    A jeśli wszystko ma szansę zadziałać to skąd wziąć brakujące złączki na piny 20,21 ? Można gdzieś dokupić ?
    Ostatnio edytowane przez Nastar ; 24-11-2020 o 16:53
    Dom 260m2,ściany 40cm Porotherm+15cm styro, poddasze 20cm wełna, podłoga 10cm styro, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna. Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW, 3f. Instalacja: 13 grzejników (w tym 1 CV33, reszta normalny wymiar) + 3 drabinki w łazienkach + 46m2 podłogówki (kuchnia, hall, 2 łazienki).
    PV: 9,8kWp Q-Cells Q-Peak Duo + SMA 8kW.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nastar

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Dobino k. Wałcza
    Kod pocztowy
    78-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    Podpowie ktoś jak z tym elektrozaczepem ?
    Dom 260m2,ściany 40cm Porotherm+15cm styro, poddasze 20cm wełna, podłoga 10cm styro, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna. Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW, 3f. Instalacja: 13 grzejników (w tym 1 CV33, reszta normalny wymiar) + 3 drabinki w łazienkach + 46m2 podłogówki (kuchnia, hall, 2 łazienki).
    PV: 9,8kWp Q-Cells Q-Peak Duo + SMA 8kW.

  8. #8

    Domyślnie

    Musisz dokładnie przeczytać instrukcję. Może to być tylko sterowanie elektrozaczepem bramy, gdyż zdarzają się bramy dodatkowo ryglowane. Być może da radę na przełącznikach ustawić żeby to był zupełnie oddzielny program ale tak jak pisałem instrukcja - opis microswitchów.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nastar

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Dobino k. Wałcza
    Kod pocztowy
    78-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    W instrukcji niewiele na ten temat jest niestety. Tylko info, że określone wyjścia służą do obsługi elektrozaczepu i jak się go podłącza.
    Ale w ostateczności po prostu spróbuję doświadczalnie to sprawdzić.
    I tu drugie pytanie - jak wygląda procedura kodowania pilota tak aby uruchamiał tylko to wyjście na elektrozaczep ?
    Czy koduję nadajnik radiowy czy całą centralkę ?
    Dom 260m2,ściany 40cm Porotherm+15cm styro, poddasze 20cm wełna, podłoga 10cm styro, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna. Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW, 3f. Instalacja: 13 grzejników (w tym 1 CV33, reszta normalny wymiar) + 3 drabinki w łazienkach + 46m2 podłogówki (kuchnia, hall, 2 łazienki).
    PV: 9,8kWp Q-Cells Q-Peak Duo + SMA 8kW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony