dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Domena 122

  1. #1

    Domyślnie Domena 122

    https://www.extradom.pl/projekt-domu-domena-122-WRW1322

    Po wielu pomysłach, zmianach koncepcji w końcu wybraliśmy nasz dom, nasz projekt. W zasadzie to będzie projekt indywidualny na bazie domeny. Ma być dobrze policzony, ma nie być bunkrem - co z tego wyjdzie to się wkrótce okaże.

    Mam 3 ekipy murarskie, dwie z nich mogą nam budować wiosną latem 2021, trzecia z nich ma termin dopiero na koniec 2021/ początek 2022.
    Wszystkie są sprawdzone, nie bałaganią, nie "babolą", można im względnie ufać.
    Pierwsza - i póki co to jedyna - wycena to ok. 45k za wszystkie prace od początku prac ziemnych poprzez ściany, schody żelbetowe, strop monolit, konstrukcja dachu wraz z deskowanie i papą/ membraną zamiast papy (taki wariant rekomendują).

    Nie mam jeszcze innych wycen więc zapytuje tutaj. Jak to się finansowo prezentuje? Wszelkie narzędzia są po ich stronie, nic nie trzeba wypożyczać poza ogarnięciem koparki i jej finansowaniem.

    Zapomniałem dodać, że będzie tradycyjna ława fundamentowa, murowana ściana fundamentowa, a ściany najprędzej z silikatów 18cm - choć tu temat jest jeszcze otwarty. Ci murarze odradzają beton komórkowy choć to dla nich najlżejsza i najszybsza robota. Odradzają z uwagi na częste w tym przypadku pojawianie się pęknięć tynku wzdłuż linii łączeń bloczków. W każdym razie my zdecydujemy się na silikaty lub cokolwiek odpowiednio mocnego, a najtańszego.
    Izolacja pozioma fundamentów po mojej stronie.

    Co sądzicie o tym?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w wycenie powinieneś mieć, co ona obejmuje - narzędzia, materiał czy tylko pracę.

  3. #3

    Domyślnie

    Absolutnie proszę nie odbierać tego, że nie ufam swojemu architektowi, ale jeśli znajdzie się tutaj dobra dusza, która zauważy coś co można zrobić łatwiej. prościej = taniej będę bardzo wdzięczny. Układ funkcjonalny pomieszczeń raczej nam odpowiada, ale zawsze można coś zmienić.
    Z góry dziękuje za pomoc.

    Aby obejrzeć większej zdjęcie klikamy na nim prawym klawiszem -> "pokaż obraz"






    Ostatnio edytowane przez dawiddur ; 25-12-2020 o 21:10

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    będziesz zagospodarowywał poddasze? Bo schody zajmują miejsce.

    masz bardzo mało miejsca na szafę w wiatrołapie

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Komin powinien być wyższy, a najlepiej bliżej kalenicy. Ten zaprojektował jakiś ignorant.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    będziesz zagospodarowywał poddasze? Bo schody zajmują miejsce.

    masz bardzo mało miejsca na szafę w wiatrołapie
    Poddasze w połowie będzie zagospodarowae tzn. będzie pełnić rolę, biura, miejsca do czytania, nauki itd. Mówię o części poddasza z otworem w stropie. Druga część poddasza nad sypialniami będzie na tą chwilę magazynem strychem, z opcją zamieszkania za kilka lat przez syna. Obecnie ma 4 lata, ale myślę, że dobrze mu będzie w 50m norze przyszłego nastolatka ...

    Co do szafy w wiatrołapie to faktycznie wiem, że nie ma tam miejsca, ale nie ma z czego zabrać, żeby tam dołożyć... pomieszczenia gospodarczego nie będę pomniejszał, a i całego domu nie będę powiększa tylko w celu powiększenia przedsionka.

    W kwestii komina od kozy/ kominka. Nie mam pojęcia jak powinno być. ten jest za niski? Inna lokalizacja kozy nie wchodzi w grę. Co mogę zrobić?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Skoro wszystko "być musi" to nie bardzo widzę miejsce na rady

  8. #8

    Domyślnie

    Do przesady. Co zrobić z kozą? gdzie ją przestawić jeśli funkcja pomieszczeń nam odpowiada? Kosztem czego powiększyć wiatrołap?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    gdyby wejście do tego domu było z boku, wiatrołap byłby większy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony