dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Zaciąganie siatki zima na styropian

    Witam. Od trzech tygodni ocieplem sok dom. Styropian jest już położony zapiankowane szczeliny i dotarty. Wczoraj ściągnąłem na pierwszej ścianie siatkę i tu buumm w nocy temperatura spadła do -1. Do wczoraj temperatura była w granicach 4-10C. Dziś już przerwalem pracę i czekam na poprawę pogody. Moje pytanie polega na tym czy nic się nie stanie jak temperatura tak spadła? I na jak długo mogę pozostawić styropian bez zabezpieczenia klejem i siatka? Co jeśli temperatura do wiosny będzie tak niska?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja jestem w podobnej sytuacji o ile nie gorszej. Na większości ścian mam już siatke zatopioną w kleju. Z tego co czytałam styropian spokojnie przezimuje. Na wiosnę starujesz 0,5 mm i polecisz z koksem. Ja albo muszę dołożyć finalną warstwę kleju i zagruntować - co nie jest raczej możliwe z uwagi na ilość metrów - albo zagruntować to co jest wskazanym przez producenta systemu gruntem, żeby położona już warstwa nie odpadła po zimie. Koszt bagatela 600 zł!
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony