dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie cokół przypodłogowy z płytek w kuchni

    Czy cokół przypodłogowy z płytek w kuchni powinien być zlicowany ze ścianą, czy powinien odstawać od ściany ?

    W poprzednim mieszkaniu miałam taki odstający (max 1 cm) i wyglądało to dobrze. A teraz cokół jest całkowicie zrównany ze ścianą. Wygląda to dziwnie, ale może to tylko przyzwyczajenie, a teraz robi się zlicowane ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cokol_kuchnia.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	116,3 KB
ID:	450436  

  2. #2

    Domyślnie

    Najwyższa jakość wykonania cokołu w całym mieszkaniu to te licowane ze ścianą. Tu masz kafle na ścianie to trudno, żeby robić drugą warstwę płytek. .

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przy płytkach na ścianie ten cokół dziwnie wygląda. Normalnie robi sie ścienne płytki do podłogi.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Też będę robił cokoły zlicowane ze ścianą. Praktyczne i dobrze wyglądają, ale cały sekret tkwi w obróbce styku cokołu i tynku. Właśnie, jak Elfir zauważyła - jeśli płytki robi się na całą ścianę to już nie odcina się cokołu.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  5. #5

    Domyślnie

    Dla mnie osobiście cokół zlicowany ze ścianą wygląda okropnie. Na korytarzu w swoim ostatnim mieszkaniu miałem normalnie na tynku:
    Mało widać, ale coś widać. Gdzieś widziałem takie zlicowane ze ścianą i niestety nie wyglądało to dobrze. Ciężko mi powiedzieć co było nie tak, ale wrażenie wizualne było słabe


  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    Gdzieś widziałem takie zlicowane ze ścianą i niestety nie wyglądało to dobrze. Ciężko mi powiedzieć co było nie tak, ale wrażenie wizualne było słabe
    Myślę, że to właśnie chodzi o ten detal wykończenia między cokołem a tynkiem. Musi być równo i dokładnie, inaczej nie ma efektu. Dlatego nie jest to popularny sposób, bo nie ma miejsca na błędy.
    Widziałem taki cokół ze zwykłych ciętych płytek po prostu wklejonych w płaszczyznę tynku - racja, to obiektywnie (pomijając jakikolwiek gust) wyglądało słabo bardzo.

    Takie przykłady są spoko wg mnie:
    https://youtu.be/Q9CxSYeGI7A
    https://youtu.be/Xtev-uJsAWM
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony