dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Żólte rury spustowe - czy konieczne?

    Hej, dekarze zrobili mi kompletny dach z rynnami, ale bez rur spustowych, bo nie mam jeszcze elewacji. Elewacja bedzie w przyszlym roku i wtedy tez zamontowane na niej docelowe rury spustowe.
    Czy musze teraz zamontowac takie zolte tymczasowe? Widzialem je u wielu osob. Czy sa niezbedne? Bez nich bedzie mi podmywac fundamenty czy co?

  2. #2

    Domyślnie

    Przy każdym deszczu będzie się lało po ścianach, do fundamentów.
    Załóż jakieś tymczasowe rury spustowe i skieruj wodę "od domu".

    Rodzaj i materiał rur dowolny, byleby coś było, natomiast żółta rura drenarska (nie perforowana!) wychodzi najtaniej.
    Alternatywnie możesz dać klocki ze styropianu pod kołki do mocowania rur spustowych i założyć nawet docelowe rury spustowe jak Ci ich nie szkoda.

    Coś być musi!

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki. Dach mam dosc dlugi, wiec sciany sa suche, bo miejsce tej dziury (lej to sie nazywa chyba), jest chyba z pol metra od sciany.

  4. #4

    Domyślnie

    Wpusalem rura drenarska, to kurde perforowana chyba sie w wiekszosci sklepow pokazuje niestety.

  5. #5

    Domyślnie

    No i ? Myślisz, że cała deszczówka wydostanie sie przez te dziurki? Kup najtańsze.

  6. #6

    Domyślnie

    To leci w pionie, wiec pewnie nie cenowo w sumie nie ma duzej roznicy i tak.

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    To nie takie proste, bo fi lejow mam 90, a Ty dales 125, wiec bedzie za duze. Poza tym mam 6 lejow, wiec mysle, ze wystaczy mi 6x po 5 metrow.

  9. #9

    Domyślnie

    Znalazlem w liroyu po 43zl za 10 metrow bez dziurek, wiec khpie x3 i 126zl mi calosc wyjdzie.

    Nie chce linkow dawac do nich, zeby nie byc posadzonym o reklame. Odbior jest za darmo qiec chyba taniej wyjdzie niz z allegro.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.204

    Domyślnie

    Jak dach ma kap to do koszy można zamontować kolana skierowane od budynku i po sprawie. Kolana będą do wykorzystania przy docelowym montażu rur spustowych. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #11

    Domyślnie

    A czy założenie docelowych spustów jest jakimś błędem?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201022_165219_cr.jpg
Wyświetleń:	214
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	451002

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    A trafisz potem w te dziury, jak przykleisz ocieplenie? Czy będzie wiercił nowe?
    Ja zrobiłem tak jak pisze Pan Andrzej. Dekarze motując dach założyli kolanka tylko w odwrotną stronę. Pewnie to rozwiązanie nie sprawdzi się przy dachu z małym okapem - woda odbijająca się od ziemi będzie pryskać na mur. U mnie się sprawdziło.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.204

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    A czy założenie docelowych spustów jest jakimś błędem?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201022_165219_cr.jpg
Wyświetleń:	214
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	451002
    Nie jest. natomiast montując izolację cieplną trzeba je zdemontować. Trzeba znać dokładną grubość izolacji cieplnej + klej i warstwy zewnętrzne. Mocowanie jest na długiej śrubie mało stabilne do tego mostek. Reasumując rury są zakładane, ściągane, gdzieś odkładane (narażone na uszkodzenia), powinny być poznaczone bo inaczej mogą nie pasować i ponownie zakładane. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony