dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Vitodens-200W i sprzęgło hydrauliczne

  1. #1

    Domyślnie Vitodens-200W i sprzęgło hydrauliczne

    Witam

    Posiadam kocioł Vitodens 200W B2HE 25kW.
    Wyjście CO z kociołka idzie do sprzęgła hydraulicznego GMA 231
    Wyście CWU podłączone jest bezpośrednio do zbiornika.
    Problem polega na tym, iż gdy grzeję CWU jest ok. Kończy się cykl grzania CWU pompa od odbiegu pierwotnego kręci jeszcze 4 minuty (parametr dobieg pompy). Następnie wszystko się wyłącza.
    Zład wody w kociołku ma temperaturę zbiornika CWU ok 50*C.
    Kiedy zaczyna się cykl CO startują najpierw pompy grzejników oraz podłogówki za sprzęgłem.
    Następnie uruchamia się pompa obiegu pierwotnego kotła i po ok 10 sekundach startuje palnik.
    Problem polega na tym, że zład ciepłej wody idzie prosto w sprzęgło i po ok kolejnych 10 sekundach kocioł odczytuje dużą temperaturę na sprzęgle i wyłącza palnik. Za ok 15 sekund obiegi odbierają ciepło ze sprzęgła, kocioł czeka jakiś tam czas do ponownego startu i ponownie odpala palnik i już działa bez problemu.

    Czy ekspert Viessmanna ma radę jak obejść problem niepotrzebnych wyłączeń i startów? Gdybym miał możliwość opóźnienia startu palnika w stosunku do pompy pierwotnego obiegu o ok 20-30s nie byłoby problemu. Czy jest metoda jak sobie z tym poradzić? Widziałem taki parametr jak całka wyłączenia palnika, ale brak jakiegoś logicznego wyjaśnienia co ten parametr robi i póki co go nie zmieniałem (bodajże 20k*min).

    Nie wiem czy to istotna informacja - zasilanie ciepłą wodą wchodzi z prawej strony do sprzęgła i czujnik też jest po prawej stronie tak jak w instrukcji.

  2. #2

    Domyślnie

    Może komuś się przyda na przyszłość
    Dzisiaj w sterowniku zmniejsyłem wydajność pompy obiegu pierwotnego na 50% i póki co wszystko zadziałało dobrze.
    Pompy od ogrzewania były wstanie na bieżąco odbierać ciepło z kociołka.
    W sumie przy kondensacie chyba zalecane jest by obiegi grzewcze sumarycznie miały większy przepływ niż kociołek co przekłada się na niższą temperaturę powrotu.

  3. #3

    Domyślnie

    Polecisz kogoś kto podejmie się obliczeń?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    zapraszam do kontaktu z naszymi doradcami projektanta wskażą biuro projektowe które może dokonać obliczeń

    https://viessmann-projektant.pl/doradcy
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony