dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie dachu nieogrzewanego poddasza

    Witam.
    Chciałem zapytać czy liczył ktoś może zysk z ocieplenia dachu poddasza nieuzytkowego.
    Pomysł mam taki żeby dac 20cm styropianu na strop A dach ocieplic miedzykrokwiami 15cm welny.
    Z prostych obliczeń wyszło mi zeby mialo to sens ekonomiczny to przy porównaniu z 30cm styro na stropie, welna na dachu, tzn ocieplenie musiałoby podbiesc temeperature na strychu o okolo 7 stopni wzgledem dachu nieocieplonego- czy to realne? Liczyl ktos? Ma ktoś jakieś doświadczenia- tego juz nie pptrafie obliczyc o il3 15cm welny podniesie temperature nieogrzewanego poddasza
    Dom 160m2, stron zelbet poddasze nieuzytkowe z możliwością adaptacji. Na dachu dachówka na membranie bez deskowania.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał meeisster Zobacz post
    Z prostych obliczeń wyszło mi zeby mialo to sens ekonomiczny
    Nigdy nie będzie miało sensu ekonomicznego, bo zawsze taniej i skuteczniej będzie położyć więcej na stropie. Nie ma mostków od krokwi, łatwiej ułożyć, mniejsza powierzchnia więc przy tym samym U mniejsze straty. Do tego poddasze trzeba wentylować - więc jak ciepło ucieknie już przez strop to oprócz tego, że jego część dalej ucieknie przez ocieplony dach musisz dodać straty na wentylacji poddasza. Więc ze wszech miar lepiej i taniej wyjdzie zatrzymać ciepło izolacją stropu.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał meeisster Zobacz post
    Witam.
    Chciałem zapytać czy liczył ktoś może zysk z ocieplenia dachu poddasza nieuzytkowego.
    Pomysł mam taki żeby dac 20cm styropianu na strop A dach ocieplic miedzykrokwiami 15cm welny.
    Z prostych obliczeń wyszło mi zeby mialo to sens ekonomiczny to przy porównaniu z 30cm styro na stropie, welna na dachu, tzn ocieplenie musiałoby podbiesc temeperature na strychu o okolo 7 stopni wzgledem dachu nieocieplonego- czy to realne? Liczyl ktos? Ma ktoś jakieś doświadczenia- tego juz nie pptrafie obliczyc o il3 15cm welny podniesie temperature nieogrzewanego poddasza
    Dom 160m2, stron zelbet poddasze nieuzytkowe z możliwością adaptacji. Na dachu dachówka na membranie bez deskowania.
    Ja dałem też właśnie 20cm styropianu na strop i na to wylewka. Dach też ocieplę, zawsze to w lecie będzie się mniej nagrzewało.. (strych nieużytkowy).
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  4. #4

    Domyślnie

    Zgadzam się że najtaniej to ocieplić tylko strop, ale z kilku powodów chciałbym aby na strychu było cieplnej i się zastanawiam ile cieplej będzie jak ocieple dodatkowo dach, może ktoś użytkuje taki dom? Jaka jest różnica temperatur na poddaszu A na zewnątrz?

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie dach jeszcze nieocieplony. Aktualnie temperatura na strychu jest podobna do temperatury na zewnątrz. Zobaczymy jak będzie po ociepleniu.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    dokładnie jak wyżej. Przede wszystkim nalezy skupić sie na izolacji stropu w twoim przypadku żebyś niepotrzebnie nie dogrzewał części nieużytkowej budynku
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  7. #7

    Domyślnie

    To ja się podkleję...bo właśnie mam podobny problem..

    Witam ,przybieram się do ocieplenia stropu w nowym budynku.
    Strop bo poddasze będzie dopiero za kilka lat .
    Na strop 30cm wełna.
    I teraz zagwozdka ... Czy szczeliny w miejscu połączenia zewnętrznego styropianu z membraną na murłacie i w szczytach warto jest teraz pouzupełniać pozostałościami styropianu lub wełną?
    Panowie od elewacji nie w każdym miejscu się przykładali (zwłaszcza przy szczytach )i styropian dokładnie nie wszędzie styka się z dachem\membraną.
    Wiem że przy ociepleniu docelowym dachu tak się to robi ale teraz gdy odcinam poddasze przez ocieplenie stropu?
    Czy będzie dawało to jakieś wymierne korzyści ?(np. czy wełna nie będzie łapała wilgoci lub łatwiej będzie zatrzymać różnice temperaturę miedzy parterem a poddaszem?Myśle że nie wiele to da bo wiatr nie hula a powiedzmy jak mrozy to i tak przez blachę przemarznie i tak...

    Wełna ze stropu myślę za kilka lat nadawała by się na pouzupełniania tych łączeń a teraz nie wiem czy seans jest to uszczelniać ...Mozę ktoś fachowo doradzi.
    pozdrawiam

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafnuc518 Zobacz post
    To ja się podkleję...bo właśnie mam podobny problem..

    Witam ,przybieram się do ocieplenia stropu w nowym budynku.
    Strop bo poddasze będzie dopiero za kilka lat .
    Na strop 30cm wełna.
    I teraz zagwozdka ... Czy szczeliny w miejscu połączenia zewnętrznego styropianu z membraną na murłacie i w szczytach warto jest teraz pouzupełniać pozostałościami styropianu lub wełną?
    Panowie od elewacji nie w każdym miejscu się przykładali (zwłaszcza przy szczytach )i styropian dokładnie nie wszędzie styka się z dachem\membraną.
    Wiem że przy ociepleniu docelowym dachu tak się to robi ale teraz gdy odcinam poddasze przez ocieplenie stropu?
    Czy będzie dawało to jakieś wymierne korzyści ?(np. czy wełna nie będzie łapała wilgoci lub łatwiej będzie zatrzymać różnice temperaturę miedzy parterem a poddaszem?Myśle że nie wiele to da bo wiatr nie hula a powiedzmy jak mrozy to i tak przez blachę przemarznie i tak...

    Wełna ze stropu myślę za kilka lat nadawała by się na pouzupełniania tych łączeń a teraz nie wiem czy seans jest to uszczelniać ...Mozę ktoś fachowo doradzi.
    pozdrawiam
    Osobiście bym pouszczelnial tak by nie przewiewało ci pomieszczenia nieużytkowego.dodatkowo dobrze zaizolować ścianę kolankową tak jak pokazuje poniższa ilustracja Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nieuzytkowy.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	15,4 KB
ID:	450622Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nieuzytkowy.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	15,4 KB
ID:	450622
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  9. #9

    Domyślnie

    Ok dzięki za radę.
    A co z wentulowaniem poddasza?
    U mnie blachodachówka plus membrana..

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafnuc518 Zobacz post
    Ok dzięki za radę.
    A co z wentulowaniem poddasza?
    U mnie blachodachówka plus membrana..
    Jak masz membrane wysokoparoprzpeuszczalną to nie musisz robić żadnej dodatkowej wentylacji. Sama membrana będzie odprowadzała pare wodną na zewnątrz
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony