dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68
  1. #61
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Grzać gazem, a za parę lat....droga otwarta.
    Tym bardziej, że niektórzy na forum piszą, że gaz trzeba będzie wymieniać na inne źródła ciepła
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomeknr Zobacz post
    Też o tym myślałem, mam wypłaszczenie dachu nad dwoma pokojami i tam spokojnie mógłbym to umieścić, natomiast wszyscy instalatorzy mi to odradzali gdyż:
    - dach musi być specjalnie przygotowany gdyż normalnie żadne konstrukcje nie zabezpieczą mnie przed przenoszeniem drgań do środka
    - agregator znajdowałby się dokłądnie nad sypialnią
    - trzeba się zastanowić co zrobić ze skoploną wodą
    - utrudniony dostęp do urządzenia (tylko dojście drabiną)
    - agregator znajduje się tuż obok okien sąsiadów
    Sytuacja wygląda inaczej kiedy w projekcie przewidzi się taką instalacje, a inaczej kiedy ktoś sobie coś takiego montuje na włąsną rękę.
    Daj sobie spokój z wielkimi kombinacjami.
    Jak ktoś napisał -tam także może przeszkadzać nawet wyłączony agregat sąsiadowi który będzie darł koty, a sam masz problem z mocowaniem serwisowaniem i ewentualnym szumem oraz wibracjami.

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    @Tomeknr

    Ten gaz "na początek" wcale nie musi być bardzo drogi.
    Ty masz już sieć gazową, więc dochodzi koszt przyłącza i armatury. Na mojej ulicy, gdzie nie było gazu 2 sąsiadów podpisało umowę z gazownią i płacili po 2250 złotych. Jeden z nich już grzeje, drugi załatwia sprawy w Urzędzie (ten drugi ma PC i panele PV). Sam gazociąg ma chyba ze 300 metrów, więc cena przyłącza symboliczna.

    Ile Ciebie to może kosztować to dowiesz się w swojej gazowni. Musisz dodać koszt armatury i instalacji w domu.

    Za kilka lat dokupisz PC i po sprawie. A hałasem PC nie masz co się przejmować - będą cichsze (i tańsze).
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Ty masz już sieć gazową, więc dochodzi koszt przyłącza i armatury. Na mojej ulicy, gdzie nie było gazu 2 sąsiadów podpisało umowę z gazownią i płacili po 2250 złotych. Jeden z nich już grzeje, drugi załatwia sprawy w Urzędzie (ten drugi ma PC i panele PV). Sam gazociąg ma chyba ze 300 metrów, więc cena przyłącza symboliczna.

    Ile Ciebie to może kosztować to dowiesz się w swojej gazowni. Musisz dodać koszt armatury i instalacji w domu.

    .
    Ech.......

    Cytat Napisał Tomeknr Zobacz post
    2. W cenie domu mam w/w system CU i CWU. Developer powiedział, że ten system kosztuje go 12k i jeśli chce to tą kase moge przerzucić na pompe ciepła. Montaż on wykona. Zakładam, że za pompe ciepła + zasobnik cuw wydam max 25k czyli muszę dopłaci 13 k.
    .
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie słyszę sprężarki, tylko szum powietrza.
    Posadź kilka krzewów np. tuje i problem rozwiązany.
    A jak nadal będzie przeszkadzać Ci hałas to w rewanżu zamontuj sobie PC Ulrich (split) 3,5 kW do grzania wody.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.262
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Posadź kilka krzewów np. tuje i problem rozwiązany.
    Jaki problem? Prawdziwości stwierdzenia, z którym polemizuję (że z 2m tylko po ruchu kwiatków można poznać, że PC chodzi)?

  7. #67

    Domyślnie

    Jeszcze raz rozważ -pionowy kolektor i gruntową PC, piszę o tym póki działka niezagospodarowana. Miałbyś spokój na amen. Wada tego rozwiązania poza bałaganem teraz jest tylko jedna -koszt.

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Ech.......
    oraz Twoje słowa:
    Jak korci autora wątku PC zostawić jakieś przepusty na rury chłodnicze, zabezpieczyć kabelki pod przyszłą PC.
    Grzać gazem, a za parę lat....droga otwarta.


    Założyłem, że prędzej, czy później przejdzie na PC + PV. np. za te 5 lat..
    Więc mając "upust" od dewelopera 12 tys. jeśli by planował z gazu korzystać przez kilka sezonów grzewczych to wystarczy rozwiązanie z gazem jak najtańsze np. z kotłem 2-funkcyjnym Termet (około 3 tys. zł). Wyszło by sporo taniej bo mniej skomplikowana armatura i odpada zbiornik na c.w.u. Nie wykluczone, że deweloper by sam to wykonał za połowę ceny czyli około 6 tys. zł.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony