dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Nietypowa konstrukcja, zabezpieczenie nawiewu przed wpadającą wodą

    Witam, buduję obiekt typu piramida z drewna. Ściany pochylone są o 51stopni względem podłoża, w górnej części piramidy są 4 otwory, na każdej ścianie o śr. 18cm, w które wchodzą plastikowe wiatraczki ala kratki wentylacyjne - takie zamykane. Problem w tym że wiatraczki gdy zamknięte słabo dociskają i przedostaje się przez nie woda do środka konstrukcji. W jaki sposób to zabezpieczyć, pomyślałem o okapie z foli PCV tak aby od góry i boków przylagała do ściany a na dole odstawała kilka cm, - tylko takie coś trudno zrobić a pozatym nie wiem czy to nie zamknie przebiegu wentylacji za bardzo, Myślałem też o naklejeniu materiału na kratki który oddycha ale nie przepuszcza wody typu Goretex. (Wentylacja jest zrobiona w sposób grawitacyjny).

    1, Szkopuł jest taki że nie mogę użyć do tego metalu, bowiem cała konstrukcja go nie ma.
    2. Szkopuł, że za bardzo nie mogę dawać na zewnątrz konstrukcji coś co zaburzy kształt ścian które powinny schodzić pod kątem jak w piramidzie, rozważam jedynie jakiś materiał, pcv itp.

    Może ktoś mnie natchnie , bo w istocie problem niecodzienny i nieoczekiwany....
    Ostatnio edytowane przez Bosik551 ; 23-11-2020 o 10:21

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli na zewnątrz nie może nic wystawać to sprawę załatwi grawitacja. Wlot z pochyłej ściany powinien prowadzić do góry, dopiero tam pod kątem prostym do połaci wentylator a następnie w dół - wprawdzie wentylacyjnie będzie mniej wydajnie ale będzie działać.

    Jeśli może coś wystawać a tylko nie może być metalowe to są wywiewy z tworzywa https://www.leroymerlin.pl/klimatyza...847,l1045.html


    Pamiętaj, że obydwa rozwiązania na pochyłym dachu będziesz musiał czyścić po opadach śniegu.
    Ostatnio edytowane przez KDWJ ; 23-11-2020 o 11:40

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony