dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Dach -więźba drewniana z blachodachówką / konstrukcja stalowa pokryta płytą warstwową

    Dzień dobry,

    planuję pokryć dachem budynek magazynowo – biurowy z pustaka o wymiarach 10 x 60 m, wysokość ścian 4,5 m, kąt nachylenia dachu im mniejszy tym lepiej, brak kolumn podtrzymujących konstrukcję dachową. Waham się między więźbą drewnianą pokrytą blachodachówką, a konstrukcją stalową pokrytą płytą warstwową. Problem polega na tym, że architekt odsyła po wycenę do wykonawców, wykonawcy potrzebują do wyceny gotowy projekt, którego jeszcze nie ma, bo nie wiem, na który dach się zdecydować nie znając kosztów.

    Która opcja powinna być tańsza:
    - konstrukcja metalowa pokryta przeciętną płytą warstwową 12 cm,
    czy
    - więźba drewniana pokryta przeciętną blachodachówką
    ?

    Chodzi mi o porównanie tylko elementów wymienionych wyżej. Mam świadomość, że przy więźbie drewnianej dojdzie koszt ocieplenia wełną lub pianą, do tego sufit z płyt karton gips na całości. Przy konstrukcji stalowej dodatkowy koszt ocieplenia odpadnie, bo zawiera się w płycie, płyta karton gips będzie do położenia, ale mniej więcej tylko na połowie powierzchni budynku, na reszcie magazynowej byłaby „goła” płyta warstwowa. Koszt ocieplenia i montażu sufitu karton gips jestem w stanie policzyć, natomiast o konstrukcjach dachowych nie mam pojęcia. Proszę o pomoc, ręce mi już opadają

    Pozdrawiam,
    Zbyszek

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    A co to za architekt, który nie potrafi profesjonalnie doradzić?! Na wypłaszczonym dachu blachodachówka to porażka! Duże trudności z poprawna wentylacją dachu. Poprawne rozwiązanie to zastosowanie termoizolacji na konstrukcji czyli płyta warstwowa lub izolacja nakrokwiowa i membran lub papa termozgrzewalna. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Ja osobiście zawsze jestem za blachodachówką, ale to raczej kwestia moich osobistych doświadczeń. Mogę polecić Regamet, bo akurat z tej firmy brałam materiał na pokrycie dachu. Ciężko powiedzieć czy to tańsza opcja, bo tym powinien zająć się architekt przede wszystkim, ale warto się zorientować w cenach i jakości materiałów, żeby zwyczajnie nie wtopić. Dobrych wyborów życzę !

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martula8- Zobacz post
    Ja osobiście zawsze jestem za blachodachówką, ale to raczej kwestia moich osobistych doświadczeń. !
    Jesteś za blachodachówką bo? Bo masz ją na swoim dachu? Tu mówimy o konkretnym rodzaju dachu, na który blachodachówka się nie nadaje. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony