dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klimek_89

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    61

    Domyślnie Jakość wełny Rockwool Superrock 15cm

    Witam wszystkich. Zapytanie moje dotyczy wełny z opisu. Szukając wełny do docieplenia poddasza użytkowego podjechałem dzisiaj na skład zainteresowany właśnie wyrobem Rockwool Superrock. Jedną paczkę wziąłem aby obejrzeć towar no i już sam wygląd paczki wzbudził we mnie niepokój. Wełna bardzo ściśnięta, po rozcięciu folii wstała ale na rogach nie do końca. Same płyty bardzo miękkie, wiotkie, wręcz nie da się ich wziąć w ręce żeby palcami ich nie porwać. Moje pytanie brzmi czy to norma dla superrocka? Miałem styczność z rocktonem około 8 lat temu i z rockslabem jakieś 4 lata temu i wełny te były zupełnie inne. Paczki foliowane z kantami, płyty trzymały wymiar prawie jak styropian. Same płyty może mniej miłe w dotyku ale dużo sztywniejsze od tych co dziś kupiłem. Można było ją dokładnie odciąć na wymiar lub kształt. Czy tak powinna wyglądać ta wełna?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201123_104806_compress31.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	450504Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201123_104757_compress63.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	450505Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201123_105009_compress43.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	450506Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201123_105311_compress67.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	450507Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201123_105239_compress34.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	450508
    Ostatnio edytowane przez klimek_89 ; 23-11-2020 o 15:15

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie było raczej to samo.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klimek_89

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    61

    Domyślnie

    Jeszcze ktoś może mi potwierdzić czy to obecny standard rockwoola? Poniżej zdjęcie dzień po rozcięciu folii. Jedną płyta ma 12,5cm, jedną 14cm. 15cm ma w niektórych miejscach ta z góry jak się ją ręką rozciągnie. A może to drugi gatunek?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201124_101654_resize_49.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	450539


    Co powiecie o wełnie Knaufa 033 i 035?

  4. #4

    Domyślnie

    Moje może nie były powyginane, ale dość łatwo dawały się "skubać".

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    wełna jest nieznacznie skompresowana w paczce więc ostatnie płyty mogą być delikatnie ściśnięte , ale wystarczy postawić je chwile i powunny wstać. Generalnie po zdjęciach widze że produkt nie jest zły. Wiadomo że w przypadku płyt im mniejsza grubiość tym bardziej elastyczne będą płyty. Sztywnośc 15cm płyt będzie większa niż 5cm . Ponadto W porównaniu do Rocktona to Superrock ma mniejsza gęstośc i sprezytsość też niższą. Sosobiście nie widzę nic w tym produkcie ze zdjęć
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klimek_89

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    61

    Domyślnie

    Wstać powinna lecz niestety wstać nie ma zamiaru. Nie mam na dzień dzisiejszy porównania z rocktonem ale ten Superrock to porażka. Jeżeli płyta w jednym miejscu może mieć 12,5cm a w drugim 15cm to nie ma co mówić o dokładności wykonania takiego ocieplenia. Tnąc taką płytę 2cm dłuższą niż rozstaw krokwi, po wciśnięciu jej ona ściśnie się do jakichś 7cm przy samych krokwiach.

    Panie Tomku wszystkie płyty rockwoola są w tej chwili pakowane próżniowo? A marketowy rockslab jaką ma gęstość względem rocktona i superrocka?

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Nie wszystkie produkty mają pakowanie próżniowe. Rockton, rockslab acoustic czy sonic nie są pakowane próżniowo . Natomiast superrock i rockmin plus juz tak. Rockslab acoustic czy sonic to "marketowe" odpowiedniki rocktona i ich jakośc będzie podobna. W kwestii rockslabu to zależy o jaki chodzi bo mamy rockslaba super, rockslaba acoustica, sonica oraz rockslaba
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Stosowałem "Ursa Platinum" 0,032, pakowana w rolkach. Rolki na palecie stały pionowo. Przycinałem rolkę na szerokość miedzy belkami, czujnie kładłem na kierunku, rozcinałem folię i samo się rozwijało, rozprężała się na deklarowane 15cm. Bajka! Rękawice używałem, okulary mogłem odwiesić. To co widzę na fotkach powyżej, nie wygląda zachęcająco.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony