dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Gdzie kupujecie materiały budowlane?

    Wkrótce odbieramy swoje mieszkanie w stanie deweloperskim. Wykańczać będziemy systemem gospodarczym, czyli własnymi ręcami.

    W związku z tym mam pytanie, gdzie najkorzystniej kupować materiały: płytki, panele, farby, kleje itp.

  2. #2

    Domyślnie

    Najlepiej to chyba ogarniać w marketach budowlanych. Teraz jak pandemia to ceny w mniejszych hurtowniach wariują.
    Budowa domu własnymi siłami.

    Reklama na FM jest płatna

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tam gdzie taniej.

    Po prostu. Nie ma znaczenia skład, sklep czy internet.

  4. #4
    Banned
    dukas29

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-499
    Posty
    2

    Domyślnie

    Zajrzyj tutaj . Może wybierzesz jakiś konkretny dla siebie.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 21-07-2021 o 15:32

  5. #5
    Banned
    ngreen

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-028
    Posty
    147

    Domyślnie

    Tak jak pisze osoba powyżej. Po prostu tam, gdzie jest akurat najtaniej. Budowałem się oraz kupowałem materiały do budowy domu w 4 róznych skłądach w moim mieście, drewno brałem z lokalnego tartaku bo było najtanioej (ogólnie to cieszę się, ze skończyłem budowę przed podwyżkami cen materiałow budowlanych). Obecnie jestem w trakcie budowy domku letniskowego, plus, że nie jest to duży domek tak więc raczej powinniśmy podołać finansowo.
    Materialów do remontu polecam szukać w sklepach internetowych. Praktycznie wszystko zamówiliśmy w sieci ( łącznie z wyposazeniem łazienki). Porównywaliśmy sobie ceny w lokalnych sklepach i dosłownie pojedyncze rzeczy były tańsze.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 22-03-2022 o 12:34

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Odwrotnie napiszę - gdzie zazwyczaj nie warto się zaopatrywać - składy budowlane Z mojego doświadczenia wynika, że jest najdrożej. Jeśli chodzi o Poznań i okolice, to Wesołek, Bud Chem, czy BIG-BUD to miejsca w których kupowałem tylko jak mi brakowało jakiś pierdółek na już. Wszystko sporo taniej można załatwić, np. wycena zabudowy poddasza w BudChemie - blisko 19 tys. (w wycenie przez znajomego, który zaopatruje swoją firmę u nich - 16,5k), w marketach - bez żadnych zniżek 14-16 tys. Objechałem wszystkie - w OBI kupiłem wszystko za 12 k.
    Grosz do grosza i wychodzi pokaźna suma.
    Żeby nie było, że to za małe ilości - przed rozpoczęciem budowy, zebrałem oferty z większości składów na materiały na cała budowę (co ciekawe połowa - te największe nawet nie były zainteresowane odpowiedzieć). Kolejna ciekawostka - wycena w Wesołku z rabatem pracowniczym wyszła drożej niż wycena z HDMB (inny skład).
    Szybkie porady - ostatecznie wszystkie materiały załatwiałem osobno. Silikat i chemia szła z Bricoman (co ciekawe też można było negocjować cenę). Stal z Konsorcjum Stali SA (pracują w soboty, bez problemu negocjacje cen), betoniarni wokół jest dużo (chyba z 10) - obdzownić wszystkie i zakontraktowac calosc u jednego (mozna sporo zaoszczedzic). Strop wiadomo - Konbet albo alternatywnie poszukać lokalnie płyty źerańskie (jeśli ktoś bierze pod uwagę ich montaż). Papa, chemia - markety = internet. Cała reszta (jeśli terminy nie goniły) - internet.
    Jeszcze jedna porada - jeśli macie czas i auto/przyczepkę, to warto szukać okazji na olx. Dużo wystawia nadmiarowe materiały lub te które zostały po budowie w dobrych cenach. Przy dużej inwestycji zajmie to dużo czasu, ale przy budowie małego lub letniskowego można kupić materiał za pół ceny!
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony