dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 87

Temat: Wybór PC PW

  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Ok rozumiem

    Najmodniejsze są Panasoniki i to jest fakt czy sa najlepsze nie wiem ale nie najdroższe choć czy sa w cenie godziwej czy jak w przypadku sprzedaży w modelu MLM wartość to około 25% ceny a reszta to koszty MLM, a to już z uczciwością niewiele ma wspólnego.

    Zasugerowałem się bo zawsze mowa jest o Panasonic Aquarea TC 10-11 kw no od wielkiego dzwonu 7 i to mnie zmyliło trochę.

    Zastanawiam się nad inną rzeczą po co aż tak duże moce skoro zapotrzebowanie budynku mojego jako C Dom średnio energooszczędny bez szału jednym słowem wynosi 2,3kW przy średniodobowej 1,5 st C Taka temperatura jest co najmniej przez 4 z 6 miesięcy sezonu grzewczego. Max moc przy -20 4,8 kw. Jaki sens ma np pc 5 czy 7 kw?

    Mam klimatyzator 2,9 kW jak na razie świetnie sobie daje radę. Mój dom juz jest stary obecne mają co najmniej 2x lepsze ocieplenie i przy niedużych metrażach stosowane są PC 11 kw, jaki to ma sens tego za nic nie rozumiem.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ok rozumiem

    Najmodniejsze są Panasoniki i to jest fakt czy sa najlepsze nie wiem ale nie najdroższe choć czy sa w cenie godziwej czy jak w przypadku sprzedaży w modelu MLM wartość to około 25% ceny a reszta to koszty MLM, a to już z uczciwością niewiele ma wspólnego.

    Zasugerowałem się bo zawsze mowa jest o Panasonic Aquarea TC 10-11 kw no od wielkiego dzwonu 7 i to mnie zmyliło trochę.

    Zastanawiam się nad inną rzeczą po co aż tak duże moce skoro zapotrzebowanie budynku mojego jako C Dom średnio energooszczędny bez szału jednym słowem wynosi 2,3kW przy średniodobowej 1,5 st C Taka temperatura jest co najmniej przez 4 z 6 miesięcy sezonu grzewczego. Max moc przy -20 4,8 kw. Jaki sens ma np pc 5 czy 7 kw?

    Mam klimatyzator 2,9 kW jak na razie świetnie sobie daje radę. Mój dom juz jest stary obecne mają co najmniej 2x lepsze ocieplenie i przy niedużych metrażach stosowane są PC 11 kw, jaki to ma sens tego za nic nie rozumiem.
    Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie ---po co pompa 7kW jak zapotrzebowanie domu jest 4,8kW przy -20*C. Odpowiedziałeś tylko nie rozumiesz dzialania PC przy temp. minusowych.Wlaśnie ta 7kW jak będzie na zewnątrz (-20*C) to da ok.5kW mocy. Ludzie się zabezpieczają na minusowe temp. Ta 7kW jak będzie na plus to sobie z tych 7kW zrobi np. 2,5kW mocy dzięki inwenterowi a jak będzie minus to moc podniesie. Sytuację zrozumiesz jak doczekasz zimy z minusami i będziesz stał pod klimatyzatorem aby dmuchal na ciebie cieplo bo dalej niż 2mb od niego będzie zimno
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  3. #23

    Domyślnie

    Niewyobrazam sobie jak klimatyzatorem umieszczonym w salonie na dole mam nagrzac lazienkę u góry ???
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Niewyobrazam sobie jak klimatyzatorem umieszczonym w salonie na dole mam nagrzac lazienkę u góry ???
    Klimatyzator jest głównym źródłem ciepła ale nie jedynym w łazience jest mata grzejna pod kafelkami.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Klimatyzator jest głównym źródłem ciepła ale nie jedynym w łazience jest mata grzejna pod kafelkami.
    No tak tylko jak wezmiesz ze lazienke u gory trzeba grzac cop=1 salon na dole klima cop=2,wode na cwu pompą do cwu ,druga lazienkę mata cop=1,trzy pokoje na górze osobne trzy klimatyzatory itd .
    To chata bedzie obwieszona jak choinka a sory dla mnie pompa czy klima nie stanowi jakiegos aspektu wizualnego najchetniej bym to zakopal pod ziemie Cenowo wyjdzie jak za pompę a oszczednosci na prądzie niewielkie.
    Powiedz komus kto ma 300m2 na dwóch poziomach zeby sobie klimatyzatorów nawieszał.
    Jest uzytkownik panasonica 5kw na forum nawet pokazuje opomiarowanie swojej pompy na vorupe.eu
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    No tak tylko jak wezmiesz ze lazienke u gory trzeba grzac cop=1 salon na dole klima cop=2,wode na cwu pompą do cwu ,druga lazienkę mata cop=1,trzy pokoje na górze osobne trzy klimatyzatory itd .
    To chata bedzie obwieszona jak choinka a sory dla mnie pompa czy klima nie stanowi jakiegos aspektu wizualnego najchetniej bym to zakopal pod ziemie Cenowo wyjdzie jak za pompę a oszczednosci na prądzie niewielkie.
    Powiedz komus kto ma 300m2 na dwóch poziomach zeby sobie klimatyzatorów nawieszał.
    Jest uzytkownik panasonica 5kw na forum nawet pokazuje opomiarowanie swojej pompy na vorupe.eu
    Bardzo dziwne założenia , czy masz jakieś doświadczenia z tego co piszesz miałeś takie wyposażenie? Czy tylko gdybasz? Przez 17 lat grzałem cop=1 i mnie to nie zabiło na co i cwu szło ok 8,5 MWh/rok. Najpierw wymieniłem bojler na PC cuw bo był program oze z 80% refundacją więc się zdecydowałem zużycie prądu spadło do ok 5,5MWh/rok, W tym roku zainspirowałem się doświadczeniami kilku forumowiczów i mam na parterze klimę + matę 380 W w łazience, na poddaszu konwektory atlantic 2x0,5 kW + 1 x 1kW w pokojach ale włączają się tylko jak się zamyka drzwi do tych pokoi i to po jakims czasie w górnej łazience jest drabinka 300W ale na razie nie właczona. I to na spokojnie daje radę w październiku szlo 6kW /dobę, przez 21 dni listopada 10 kw/dobę. Na razie to wszystko jest w fazie testów. Klima ma sporą histerezę ale też mam 23-24 na parterze czyli o 2 stopnie więcej niż na grzejnikach.
    eż myślałem o PC ale nie mam co wodnego więc to odpad. Nie ma takich zim od co najmniej 5 lat. GDybym budował od nowa to zrobiłbym kanały w podłodze i klimę z wymiennikiem kanałowym
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 24-11-2020 o 22:01

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Niewyobrazam sobie jak klimatyzatorem umieszczonym w salonie na dole mam nagrzac lazienkę u góry ???
    Ja też nie rozumie . Ale cóż są tacy i tacy zwolennicy. Ja mam mieć stałą temp. innym nie przeszkadza bo wieczór siedzą w salonie gdzie jest znośnie ( ciepło) .Potem szybki sprint do lazienki z łazienki do sypialni ,Myk pod pierzynę i niech się dzieje co chce.Po tem wpis na FM ----że mi na CO + CWU za sezon poszło 1000kWh
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Ja też nie rozumie . Ale cóż są tacy i tacy zwolennicy. Ja mam mieć stałą temp. innym nie przeszkadza bo wieczór siedzą w salonie gdzie jest znośnie ( ciepło) .Potem szybki sprint do lazienki z łazienki do sypialni ,Myk pod pierzynę i niech się dzieje co chce.Po tem wpis na FM ----że mi na CO + CWU za sezon poszło 1000kWh
    Bez przesady na cwu idzie 600 kwh/rok a na ogrzewanie jakby poszło za całość 1500 kwh to by było super.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    NIe znalazłem na FM ani nigdzie indziej kogoś kto miałby Panasonica 3 lub 5 Kw stąd ten wniosek i dlatego sam piszesz głupoty i mnie atakujesz czego sobie nie życzę
    Acha, czyli jak czegoś nie ma na FM, to nie istnieje
    Wiesz, ja słyszałem coś takiego o allegro, ale żeby o FM...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 24-11-2020 o 23:05
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Acha, czyli jak czegoś nie ma na FM, to nie istnieje
    Wiesz, jak słyszałem coś takiego o allegro, ale żeby o FM...
    Tak oczywiście masz rację jak zawsze i nobla za poczucie humoru.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Bez przesady na cwu idzie 600 kwh/rok a na ogrzewanie jakby poszło za całość 1500 kwh to by było super.
    Wiesz można i sezon grzewczy zakończyć wynikiem o połowę niższym czyli 700kWh/rok. za CO +nawet CWU. Pytanie nasuwa się jedno
    -czy domownicy to akceptują i mają zachowany komfort cieplny. Jeżeli TAK to wszystko gra. Są upodobania i upodobania jedni się dobrze czują w domu jak mają +15*C byle powieki nie przymarzały a inni wola spać bez przykrycia.
    Podsumowanie;;;; Jeżeli tobie to odpowiada niech tak będzie. Ja mam za duże doświadczenie odnośnie rożnego rodzaju prac budowlanych aby przyjąć że dom o pow. 130m2 z 2003r temp. wewnętrznej na poziomie 23*C ( stała temp. ) Nawet pompą ciepła zmieścić się w 1,5MWh ( oczywiście bez modernizacji) przy ociepleniach z tamtych lat. TYLE.

    PS. Dom z tamtych lat to max 10 do 12cm ocieplenia a niejednokrotne i mniejszym. Zapotrzebowanie na taki metraż ( optymistycznie to ok. 15MWh/rok) co przy PC PW daje 5MWh z COP =3 Grubszego na bank nie masz i czego nigdy nie zaakceptuję to pojedynczy mur.



    ;
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 24-11-2020 o 23:41
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Wiesz można i sezon grzewczy zakończyć wynikiem o połowę niższym czyli 700kWh/rok. za CO +nawet CWU. Pytanie nasuwa się jedno
    -czy domownicy to akceptują i mają zachowany komfort cieplny. Jeżeli TAK to wszystko gra. Są upodobania i upodobania jedni się dobrze czują w domu jak mają +15*C byle powieki nie przymarzały a inni wola spać bez przykrycia.
    Podsumowanie;;;; Jeżeli tobie to odpowiada niech tak będzie. Ja mam za duże doświadczenie odnośnie rożnego rodzaju prac budowlanych aby przyjąć że dom o pow. 130m2 z 2003r temp. wewnętrznej na poziomie 23*C ( stała temp. ) Nawet pompą ciepła zmieścić się w 1,5MWh ( oczywiście bez modernizacji) przy ociepleniach z tamtych lat. TYLE.

    PS. Dom z tamtych lat to max 10 do 12cm ocieplenia a niejednokrotne i mniejszym. Zapotrzebowanie na taki metraż ( optymistycznie to ok. 15MWh/rok) co przy PC PW daje 5MWh z COP =3 Grubszego na bank nie masz i czego nigdy nie zaakceptuję to pojedynczy mur.



    ;
    Mój dom ma ma większe ocieplenie zdecydowanie, pomimo twojego doświadczenia pomimo że jest z tamtych lat. A zamiast ozc mam dokładne statystyki pomiarów zużycia prądu i kierując się nimi dobierałem moc klimatyzatora.


    BTW Ciekaw jestem kiedy pęd łosi ustawodawców zakończy się w kierunku śrubowania wymogów cieplnych nowych budynków? Klimat się ociepla i obecne wt są już przewymiarowane, jakoś będąc w Chorwacji czy Macedonii, nie widzialnym metra styropianu i okien jak wieko od trumny z srulionem szyb i uszczelek. Wszystko ma swoje granice i ekonomiczne uzasadnienie.

    Jeszcze z 5 lat temu Myślałem o centralnym wodnym i gazie lub pc, ale podliczyłem to wszystko od 2003 i wszelkie zmiany w ogrzewaniu zanim by sie zwróciły to trzeba by było wymieniać piec lub remontować . Oresy zwrotu były za długie a nakąłdy tzreba by ponieść w czasie rzeczywistym.


    Wszystko zmieniły PV bo dają szansę na ogrzewanie za darmo i cwu , choć pierwotnie tego nie zakładam i nie myślałem że uda sie zredukować zużycie prądu na cele gzrewcze przy pomocy klimy za 2300 co też sie zwróci szybko.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Mój dom ma ma większe ocieplenie zdecydowanie, pomimo twojego doświadczenia pomimo że jest z tamtych lat. A zamiast ozc mam dokładne statystyki pomiarów zużycia prądu i kierując się nimi dobierałem moc klimatyzatora.


    BTW Ciekaw jestem kiedy pęd łosi ustawodawców zakończy się w kierunku śrubowania wymogów cieplnych nowych budynków? Klimat się ociepla i obecne wt są już przewymiarowane, jakoś będąc w Chorwacji czy Macedonii, nie widzialnym metra styropianu i okien jak wieko od trumny z srulionem szyb i uszczelek. Wszystko ma swoje granice i ekonomiczne uzasadnienie.

    Jeszcze z 5 lat temu Myślałem o centralnym wodnym i gazie lub pc, ale podliczyłem to wszystko od 2003 i wszelkie zmiany w ogrzewaniu zanim by sie zwróciły to trzeba by było wymieniać piec lub remontować . Oresy zwrotu były za długie a nakąłdy tzreba by ponieść w czasie rzeczywistym.


    Wszystko zmieniły PV bo dają szansę na ogrzewanie za darmo i cwu , choć pierwotnie tego nie zakładam i nie myślałem że uda sie zredukować zużycie prądu na cele gzrewcze przy pomocy klimy za 2300 co też sie zwróci szybko.
    Sorry lecz nie przekonałeś mnie co do moich założeń . Ty wiesz co masz lecz ja w to nie wierzę i tyle.Pisać można wiele tylko aby to była prawda. Bo kogo oszukasz? Mnie? Tylko siebie. Podtrzymuję swoją TEZĘ.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Sorry lecz nie przekonałeś mnie co do moich założeń . Ty wiesz co masz lecz ja w to nie wierzę i tyle.Pisać można wiele tylko aby to była prawda. Bo kogo oszukasz? Mnie? Tylko siebie. Podtrzymuję swoją TEZĘ.
    Masz do tego prawo , tylko 2 rzeczy nie rozumiem to że w coś nie wierzysz to nie znaczy że to nie istnieje , choć mechanizm wyparcia rzeczywistości ejst współistniejący w wielu jednostkach chorobowych. Dlaczego mam oszukiwać kogokolwiek? Co to ma na celu?

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Masz do tego prawo , tylko 2 rzeczy nie rozumiem to że w coś nie wierzysz to nie znaczy że to nie istnieje , choć mechanizm wyparcia rzeczywistości ejst współistniejący w wielu jednostkach chorobowych. Dlaczego mam oszukiwać kogokolwiek? Co to ma na celu?
    Krótko-bo takie obciążenie budynku jakie TY deklarujesz to nawet pasywne domy nie mają a jak mają to zbliżone. W 2003r technologia budowy to:
    -pojedynczy mur z maxa ( to dobry surowiec ) pojedynczy+10cm,ewentualnie 12cm ocieplenia. Dom pasywny z takim metrażem kosztował by co najmniej x2 co standardowy. Nie ma opcji aby 130m2 z temp. wewnątrz + 23*C zagrzać 1500kWh/rok. Wsio ode mnie.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Krótko-bo takie obciążenie budynku jakie TY deklarujesz to nawet pasywne domy nie mają a jak mają to zbliżone. W 2003r technologia budowy to:
    -pojedynczy mur z maxa ( to dobry surowiec ) pojedynczy+10cm,ewentualnie 12cm ocieplenia. Dom pasywny z takim metrażem kosztował by co najmniej x2 co standardowy. Nie ma opcji aby 130m2 z temp. wewnątrz + 23*C zagrzać 1500kWh/rok. Wsio ode mnie.
    Ja patrzę na zużycie w KWh z rachunku i to nie kłamie też z symulacji wychodzą kosmosy ale tak nie jest sam się nad tym zastanwiam jak to możliwe ale płaciłem za prąd niewiele teraz to się jeszcze zniży prawie do 0. To tak jak z trzmielem ma za dużą dupę i za małe skrzydełka żeby latać , ale lata,

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ja patrzę na zużycie w KWh z rachunku i to nie kłamie też z symulacji wychodzą kosmosy ale tak nie jest sam się nad tym zastanwiam jak to możliwe ale płaciłem za prąd niewiele teraz to się jeszcze zniży prawie do 0. To tak jak z trzmielem ma za dużą dupę i za małe skrzydełka żeby latać , ale lata,
    Skoro potrafisz oszukać Fizykę to gratuluję--NOBEL się należy.
    Na podstawie tych zużyć jakie masz proszę przelicz zapotrzebowanie budynku na (m2) a raczej (m3) To pośmiejemy się na forum.

    Twój Cyt.Jeszcze z 5 lat temu Myślałem o centralnym wodnym i gazie lub pc, ale podliczyłem to wszystko od 2003 i wszelkie zmiany w ogrzewaniu zanim by sie zwróciły to trzeba by było wymieniać piec lub remontować . Oresy zwrotu były za długie a nakąłdy tzreba by ponieść w czasie rzeczywistym.
    ---A czym grzałeś przez te lata bo to 17lat?
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 25-11-2020 o 18:57
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  18. #38

    Domyślnie

    Długo nie ma odpowiedzi więc zapewne liczysz zawzięcie
    Z tym zużyciem to tak samo jak wczoraj przekonywałeś że nie ma pomp Panasa 3 i 5 kW
    A tu jeszcze Cyt. z wczoraj twój ;Zasugerowałem się bo zawsze mowa jest o Panasonic Aquarea TC 10-11 kw no od wielkiego dzwonu 7 i to mnie zmyliło trochę.----------------------------------------- wybraź sobie że Panasonic takich NIE MA. Panasonic Aquarea TC 10-11 kW
    U ciebie wszystko na odwrót te PC co są --to u ciebie NIE MA a tych co PANASONIC nie ma to u ciebie SĄ - ot tak .
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 25-11-2020 o 19:23
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Skoro potrafisz oszukać Fizykę to gratuluję--NOBEL się należy.
    Na podstawie tych zużyć jakie masz proszę przelicz zapotrzebowanie budynku na (m2) a raczej (m3) To pośmiejemy się na forum.

    Twój Cyt.Jeszcze z 5 lat temu Myślałem o centralnym wodnym i gazie lub pc, ale podliczyłem to wszystko od 2003 i wszelkie zmiany w ogrzewaniu zanim by sie zwróciły to trzeba by było wymieniać piec lub remontować . Oresy zwrotu były za długie a nakąłdy tzreba by ponieść w czasie rzeczywistym.
    ---A czym grzałeś przez te lata bo to 17lat?
    6 grzejnikami atlantic o mocy 6 kw łącznej i mata w łazience i 2 drabinki według potzreby w sumie to 7 kw. Ostatnie zużycie w 1 kwartale tego roku to było ok 35 kwh/dobę na samo ogrzewanie bez cwu czyli 1,45 kwh na godzinę czy to jest tak mało ? Według mnie średnio


    POliczyłem zakup kotła 2 funkcyjnego załozenie gazu oraz centralnego i koszty eksploatacyjne i paliwo gazowe oraz serwis i nowy kocioł po 15 latach wersus to co miałem i jeszcze nie zwróciło się więc to była słuszna decyzja
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 25-11-2020 o 19:33

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mardor1971

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    nowa sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    389

    Domyślnie

    A PROPO ZUŻYCIA PRĄDU W WASZYCH PC. Na forum na FB ktoś się zapytał jakie macie w domach temperatury. Większość odpowiedziała 20- 22 st C. U mnie komfortowa temp 24 st C. I stąd takie rozbieżności zużycia prądu.. U mnie zimą ok 500 kwh/mc latem 1/10 z tego. Brak wanien , ale jeśli ktoś taką ma to potrzebuje więcej wody i mocniej gorącej niż prysznic, a to zwiększa zużycie prądu. Nie możemy porównywać zużycia bo u was w większości domów jest po prostu zimno.
    projekt Tymek 135 użytkowych. ściany 24 keramzyt plus 20 styro, sufit 25-30 wełny, na podłodze 23 cm styro ogrzewanie całośc podłogówka 160 m kw 5,5 cm Agila Sols pompa ciepła Dimplex HPK9TEW, odwiert 2*100 m, okna MS 3 szybowe z roletami zewn,2 dorosłych 2 dzieci. Fotowoltaika 8,8 solaredge, produkcja 2020 9,86 mwh

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony